Šta je novo?

Racunar se ne pali

yoyftw

Cenjen
Učlanjen(a)
11.11.2011
Poruke
9
Poena
151
Pozdrav,pisem ovo jer imam problem.
E sad,pre par dana crklo mi je napajanje.
Probao sam da startujem racunar sa novim ,ali se ne pali.
Kada iskljucim 4-pin kabal iz ploce ,ventilator i lampice rade ali se racunar ne pali...
Spec:
Amd 64 x2 4000+
MSI K9N6PGM2-V2
hdd: 160gb
Assus 8800gt
2 gb ddr 2 itd...
Zanima me vase misljenje o tome sta je moglo da crkne,hvala vam unapred.:sceptic:
 
Probaj da odradis clear cmos. Mozda je zatupavio nesto. Probaj da izvadis memoriju i grafiku, pa pali. Trebao bi da se buni tj. pisti sto nemam memoriju,,, Ako ovo ne pomogne, onda je riki martin :(
 
Pozdrav,pisem ovo jer imam problem.
E sad,pre par dana crklo mi je napajanje.
Probao sam da startujem racunar sa novim ,ali se ne pali.
Kada iskljucim 4-pin kabal iz ploce ,ventilator i lampice rade ali se racunar ne pali...
Spec:
Amd 64 x2 4000+
MSI K9N6PGM2-V2
hdd: 160gb
Assus 8800gt
2 gb ddr 2 itd...
Zanima me vase misljenje o tome sta je moglo da crkne,hvala vam unapred.:sceptic:

Raskrinkaj ceo komp tj. povadi sve komponente i nakon svega izvadi bateriju. Tako bez ičega neka stoji 24h.
Nakon toga vrati sve komponente na njihovo mesto i poslednju stavi bateriju.
Ako ni tada neće, onda je ploča mulo na tvoju žalost...
 
Sve sam isprobao, ali ne vredi. Nego zanima me dali je to sigurno ploca, a ne cpu?(lose iskustvo sa servisima) Pa pokusavam ovde da nadjem odgovor.
 
Sanse da je procesor su vrlo male. Izvadi memoriju-tako ti je najlakse-upali racunar,i ako ne pisti ploca, onda je do nje
 
Vidi, znaci kad palim racunar bez komponenti, znaci samo napajanje, placa i cpu, nista se ne desava(totalno mirovanje). Tek kad iscupam 4pin(koi koliko znam napaja cpu) ventilatori se pale, bez ikakvih zvukaova.
 
Raskrinkaj ceo komp tj. povadi sve komponente i nakon svega izvadi bateriju. Tako bez ičega neka stoji 24h.
Nakon toga vrati sve komponente na njihovo mesto i poslednju stavi bateriju.
Ako ni tada neće, onda je ploča mulo na tvoju žalost...

Šta se dobije sa ovim? :/
 
Imao sam par slučajeva, ali fazon izvadiš napojni na par minuta i posle se upali. Mislim da nema svrhe držati to ceo dan rastavljeno. :D
 
Nema potrebe da se drzi sve tako rastavljeno toliko vremena. Pola sata je sasvim dosta. Iskljuciti iz zida racunar, izvaditi bateriju i iskopcati kablove sa maticne 24pin i 4/8pin, i bas ako neko zeli iskljuciti i PCI-e kablove sa grafe.

Vrlo verovatno je da ti je ploca otisla. Probaj da preselis CPU kod nekoga kako bi bio siguran. Ali sa obzirom na istoriju, da si morao da menjas PSU, verovatno je PSU povukao maticnu za sobom...
 
Crkla je ploca, da budem precizniji deo na ploci koji napaja procesor strujom ili sam procesor. Izvadi procesor iz soketa pa onda startuj masinu sa ukljucenim 4pinskim konektorom. Ako tada ploca pali (vrti kulere) onda je procesor rikn'o a ako ni onda nece, onda je ploca vrisnula. Postoji, doduse, neka mala mogucnost da je stradalo i jedno i drugo, mada se to redje desava.
Inace kvarovi koje izazove napajanje su cesto vrlo nezgodni za popravku. Ipak, najcesce strada bas taj deo koji napaja procesor strujom (to je onak blok u okolini samog procesora sa kamarom eletrolita, tranzistora i kalemova). Takav kvar je isto tako vrlo cest kada neko ne moze da se lisi drustva racunara ni u vreme grmljavine, nego doceka da mu Sveti Ilija ugasi racunar.
Vidjao sam, takodje, ploce koje su stradale od neispravnog napajanja i na kojima nijedan od kljucnih napona (napon na CPU, napon za graficku, chipset, memoriju) nije bio dobar, tako da je takva ploca samo za reciklazu.
Inace, ako je samo stradao blok za napajanje procesora, to se moze popraviti u servisima koji se bave popravkama maticnih ploca.
Pozdrav!
 
ok, kupio sam novo kvalitetno napajanje, nabavio sam malo koristenu am2 plocu. E sada gore navedeni problem je resen, tj startovao sam racunar , usao u sistem itd. ali sa integrisanom grafikom. Ona moja 8800 vise ne daje sliku :/ Probao sam reset biosa, reinstalacuju drivera ali ne vredi, sliku daje samo integracija. Na netu vidim gomilu postova na ovu temu, ali ne vidim adekvatno resenje. Neko ima odgovor?
 
Koji maler... :(

Probaj graficku kod nekoga, to je bar lako. Ne znam sta da ti kazem, ovako na brzinu deluje kao da je tu PSU povukao i onu plocu i tu graficku, ali to ti je vec proslo kroz glavu kontam...
 
Ako kojim slucajem ta grafa daje sliku na drugom kompu,proveri podesavanja u biosu.Mozda ne detektuje automatski nego moras sam da je stavis da bude primarna.
 
Nazad
Vrh Dno