Šta je novo?

Racunar pali gasi (pomogajte)

kimimax

Slavan
Učlanjen(a)
26.08.2008
Poruke
113
Poena
320
deseva se sledece kad upalim racunar posle 5 secundi on se ugasi i sam se opet upali i sve tako izvadio sam ram ubacio nista sve isto ??? a u medju vremenu taj dan mi je crkla ram od 1gb zbog klokovanje procesora a imam 2X1GB druga je radila
 
Promeni napajanje. I ne pali ga vise dok ne nabavis drugo,spalices josh nesto.... ;)

Koje napajanje imash? Nekog kineza ili...?
 
Promeni napajanje. I ne pali ga vise dok ne nabavis drugo,spalices josh nesto.... ;)

Koje napajanje imash? Nekog kineza ili...?

promenio sam napajanje i opet isto cak sam napajanje sa racunara na koj imam problem prebacio na satri racunar i tamo je readilo znaci da nije napajanje
 
Za pocetak napises sta imas, kako je tacno doslo do problema i sta si sve vec pokusao. Ovako na slepo, za pocetak bi trebalo da se resetuje BIOS ploce.
 
Za pocetak napises sta imas, kako je tacno doslo do problema i sta si sve vec pokusao. Ovako na slepo, za pocetak bi trebalo da se resetuje BIOS ploce.

Gigabyte EP-35C-DS3R
Procesor intel core duo e2220
2X1gb kingston 800mhz
Geoforce 8600GT 512mb

cackao sam malo testirao gledao i doso do toga kad mi je izkljuceno atx 12v racunar radi al bez beep-a kad vratim 12v on se opet gasi pali kako to da resim ?
 
Probaj drugo napajanje na toj konfiguraciji.
 
cackao sam malo testirao gledao i doso do toga kad mi je izkljuceno atx 12v racunar radi al bez beep-a kad vratim 12v on se opet gasi pali kako to da resim ?

Nisam te ovde najbolje razumeo na sta mislis ?

Uglavnom resetuj BIOS - izvadis onu malu baterijicu sa ploce i zatim je vratis. Ukoliko od toga nema nista, probaj sa samo jednim stapom memorije u razlicitim slotovima da boot-ujes (probaj u sva 4 za DDR2).

Druga korisna varijanta bi bila da pozajmis od nekog bar jedan stap neke druge memorije i probas sa njom. Ali BIOS obavezno resetuj, to kao prvo.

I koje na kraju je napajanje u pitanju ?
 
Nisam te ovde najbolje razumeo na sta mislis ?

Uglavnom resetuj BIOS - izvadis onu malu baterijicu sa ploce i zatim je vratis. Ukoliko od toga nema nista, probaj sa samo jednim stapom memorije u razlicitim slotovima da boot-ujes (probaj u sva 4 za DDR2).

Druga korisna varijanta bi bila da pozajmis od nekog bar jedan stap neke druge memorije i probas sa njom. Ali BIOS obavezno resetuj, to kao prvo.

I koje na kraju je napajanje u pitanju ?

kad sam reko Atx 12v mislim na napajanje ide onaj kabal sa dve crne i dve zute zice spojene su
evo slike
http://img.tomshardware.com/us/2006/12/14/how-to-build-a-pc-part-3/atx12v.jpg
to kad je ukljuceno on se pali gasi kad to iskljucim racunar se upali radi al ne ma beep-a slika crna na ekranu.

bios sam vec restartovao tj izvadio bateriju na 2min i vartio je, probacu to sa memorijom sumljam da mi je ram otiso posto mi je prvo jedana crkla a kasnije posle 4 sata krenulo ovo da me zajebava

napajanje je neko Power model:lc420w

probao sam sad sa memorijom da prebacujem u drugi slotovima ne radi
 
Poslednja izmena:
Imao sam skoro identican problem kao i ti, komp mi se palio i gasio sam od sebe, na kraju je ispao ram problem.
 
@kimimax, U redu, kapiram na sta mislis. To je sasvim ok, tako i treba da bude - sto se tice tog 4pin kabla.

Napajanje ne bi trebalo da pravi ovakav problem i ja licno ni ne vidim nekog razloga zasto bi. Problem trazi na relaciji RAM - ploca. A najverovatnije je da te zeza i taj drugi stap memorije. Najbolje bi bilo kada bi pozajmio od nekog drugu memaru pa onda da probas.
 
deseva se sledece kad upalim racunar posle 5 secundi on se ugasi i sam se opet upali i sve tako izvadio sam ram ubacio nista sve isto ??? a u medju vremenu taj dan mi je crkla ram od 1gb zbog klokovanje procesora a imam 2X1GB druga je radila

Ukoliko si se igrao sa klokovanjem, obavezno vrati sve na default vrednosti, kratkospajac za reset biosa. Moguce da ti je sve OK, ali si zadao vrednosti koje nisu prilagodjene tvojim komponentama. Ukoliko si dizao frekvencu magistrale, automatski ti se dizala i frekvenca rama. Vrati na defalt pa javi da li radi.
 
hvala svima na pomoci danas naso ugovor kad ono racunar mi je jos pod garancijom odneo u servis sad cekam da ga srede:type: javljam koj je u pitanju problem bio
 
Zveknuo ti je neki kondezator na ploči.
 
ploca je riknla cekam sad da je srede sta mislite kolko cu cekati plocu posto sam je odneo u servis tamo gde sam je kupio ?
 
Imao sam identican problem sa plocom http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=206632 , cak je i model slican.
Sredili su je u servisu za 15ak minuta ali sam ih pre toga zvao i pitao da li je bas ploca prsla i rekli su mi da je donesem i da ce odmah da je odrade.
 
Imao sam identican problem sa plocom http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=206632 , cak je i model slican.
Sredili su je u servisu za 15ak minuta ali sam ih pre toga zvao i pitao da li je bas ploca prsla i rekli su mi da je donesem i da ce odmah da je odrade.

procitao sam tvoj problem i sve isto bukvalno sto si ti proveravao i ja sam to isto, pa ti si bas imao srece u servisu ja cekam vec 2 dana nadam se da ce da je srede brzo :type:
 
Pa moze se reci da sam imao srece u servisu, a koliko sam shvatio servisera ovo je cest problem sa GB plocama.
 
Poslednja izmena:
ploca je riknla cekam sad da je srede sta mislite kolko cu cekati plocu posto sam je odneo u servis tamo gde sam je kupio ?

Iz nekog sličnog iskustva mislim da je problem do nekog kondezatora, a promena istog se rešava za veoma kratko vreme, sad ukoliko nije do toga možeš i da se načekaš :(
 
Nazad
Vrh Dno