Šta je novo?

Računar neće da instalira windows na ispravnom hard disku

StefanN98

Poštovan
Učlanjen(a)
16.09.2016
Poruke
142
Poena
80
Problem sa kojim se do sad nisam susretao.

Računar neće da odradi instalaciju Windowsa 10 na hard disku, završi instalaciju i nakon toga izbacuje grešku kao sa slike. Hard disk je ispravan, u drugom računaru taj disk radi najnormalnije. Takođe probao sam još tri ispravna diska u tom računaru i identično se ponaša.

Probao sam da instalaciju odradim na SSD-u i bez problema je završio instalaciju, probao sam i drugi SSD isto bez problema radi sve.

Ne razumem do čega je to da računar neće da prihvati instalaciju ni na jednom hard disku dok na SSD-ovima bez problema završi instalaciju.

Ploča je MSI A320M-A PRO.

Računar nije moj, uopšte nema SSD disk i do sad je radio sa windowsom koji je bio instaliran na hard disku.

Menjao sam sata kabl, probao sam instalaciju u uefi i efi modu, resetovao sam bios, odradio sam test ram memorije.

Može li napajanje da bude problem, ako nije ono ne znam onda gde dalje da tražim problem.
 

Prilozi

  • Install-Windows-Graphic-1.jpg
    Install-Windows-Graphic-1.jpg
    32.8 KB · Pregleda: 98
Hmm, a da li si proverio koja je verzija biosa na ploči, možda da probaš upadate biosa.
Da li si probao da skineš novu instalaciju windowsa 10, ili da probaš da li će npr da instalira win 7
 
Meni su davno donosili jedan racunar athlon dual core na koji u to vreme neje mogao da se instalira win 7. Donosili par puta nisam nikada uspeo da resim .
S win 10 sam par puta imao nekih gimnastika oko podesavanja u biosu,kod nekih laptopova je problem bio pokrenuti boot instalaciju s fleski i na kraju proradi nekako samo od sebe da nemas pojma sta si uradio.
 
Računar neće da odradi instalaciju Windowsa 10 na hard disku, završi instalaciju i nakon toga izbacuje grešku kao sa slike. Hard disk je ispravan, u drugom računaru taj disk radi najnormalnije. Takođe probao sam još tri ispravna diska u tom računaru i identično se ponaša.

Probao sam da instalaciju odradim na SSD-u i bez problema je završio instalaciju, probao sam i drugi SSD isto bez problema radi sve.

Ne razumem do čega je to da računar neće da prihvati instalaciju ni na jednom hard disku dok na SSD-ovima bez problema završi instalaciju.
Resetuj bios na fabrička podešavanja i ostavi tokom instalacije prikačen samo taj hdd na koji ćeš instalirati sistem i trebalo bi da uspe. Ako ipak ni tada ne uspe probaj sa drugim sata kablovima, drugim sata portovima i u krajnjoj liniji uradi update biosa na noviju verziju ako postoji takva.
Računar na koji se ne može instalirati sistem na nijedan hdd nisam sreo, izuzetno je retka situacija i jako je mala šansa za tako nešto, gotovo nepostojeća.
 
Probajte drugu verziju instalacionog Windows-a, iz drugog izvora.
 
Vidi ti Hard Disk Sentinel da nema nekih gresaka?
 
Problem sa kojim se do sad nisam susretao.

Računar neće da odradi instalaciju Windowsa 10 na hard disku, završi instalaciju i nakon toga izbacuje grešku kao sa slike. Hard disk je ispravan, u drugom računaru taj disk radi najnormalnije. Takođe probao sam još tri ispravna diska u tom računaru i identično se ponaša.

Probao sam da instalaciju odradim na SSD-u i bez problema je završio instalaciju, probao sam i drugi SSD isto bez problema radi sve.

Ne razumem do čega je to da računar neće da prihvati instalaciju ni na jednom hard disku dok na SSD-ovima bez problema završi instalaciju.

Ploča je MSI A320M-A PRO.

Računar nije moj, uopšte nema SSD disk i do sad je radio sa windowsom koji je bio instaliran na hard disku.

Menjao sam sata kabl, probao sam instalaciju u uefi i efi modu, resetovao sam bios, odradio sam test ram memorije.

Može li napajanje da bude problem, ako nije ono ne znam onda gde dalje da tražim problem.
Možda ti je instalacija pripremljena za GPT particiju... Probaj da promeniš na MBR ili obrnuto
 
Ma ima ispravnih hard diskova od 500gb u ekstra stanju za 1000 dinara , nema veze ako su za laptop mogu i za desktop , nije neka šteta ako je crkao.
 
Problem je bio do procesora. Kasnije sam provalio da iako instalacija na SSD prođe bez problema, u toku rada izbacuje random BSOD.

Taj isti računar sa drugim procesorom radi ok.

A procesor iz tog računara u drugom računaru se identično ponaša.
 
Koji je procesor bio u pitanju?
 
Nazad
Vrh Dno