Šta je novo?

QuarkXpress umire?

AstriX

Slavan
Učlanjen(a)
05.07.2006
Poruke
801
Poena
320
Moja oprema  
Zvuk
AirPods Pro gen2, SteelSeries Arctis 5
Miš & tastatura
Keychron K6, Glorious Model O, SteelSeries Rival 3 Wireless
Laptop
MacBook Pro 14 2021
Mobilni telefon
iPhone 15 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch Series 9
Pristup internetu
  1. Optički internet
Sve manje ljudi koristi Quark, da li su po vama Adobe programi mnogo bolje resenje
 
Pa InDesign jeste bolje resenje samo je prelazak sa Quarka na InDesign problematican onima koji su uradili gomilu poslova koji su sezonski u Quarku, pa je potrebno dosta vremena za pravilnu migraciju.
 
Sta Ventura pa Quark? :) Ventura je zaista sjajan DTP program koji je u verziji 8 dostigao vrhunac. I dan danas je vrlo napredan i moze da se koristi bez problema. A sto se Quarka tice, jasno je da je InDesign od njega bolji i mnogo mocniji. Uostalom to pokazuje i veliki broj ljudi koji su presli na InDesign.
 
Odlicna je i ventura 10, samo ima malo problema sa vecim fusnotama :)
 
Ja sam probao Venturu 10 medjutim... malo je brljavila i nije radila bas najstabilnije...

Jel ima nagovestaja sta ce se desiti sa Venturom i da li ce Corel nastaviti da je razvija dalje?
 
Zvanicno je Corel odustao od daljeg razvoja venture, iako po forumima masovno pisu molbe i peticije corelu da nastavi sa razvojem...

I meni brljavi Ventura 10, ali kod mene samo sa dugackim fusnotama i fusnotama koje idu iz tabela koje su na vise strana...
 
Da i Ventura je pukla, meni i onako nije nesto...
InDesign CS2 je po meni trenutno naj. Cujem izlazi CS3 ?
 
Zavisi za koje namene koristis, Ventura je odlicna za obimnije publikacije i knjige, sa pretezno tekstom, fusnotama i tabelama... za takav posao, bolji program nisam nasao...
 
Upravo, Ventura je za takve stvari neprevazidjena! Bil obi vrlo dobro kada bi Corel izbacio verziju 11 i orjentisao se samo na taj segment DTP-a.
 
Nazad
Vrh Dno