Šta je novo?

Quadcopteri (dronovi) za snimanje iz vazduha

Vidi se da se nisi provlačio kojekuda :) FCC sam koristio na više dronova i preporučujem ga uvek kad se nisko leti izmedju prepreka...i ako je fizički blokiran može da pomogne, da ne postavljam primere
 
Vidi se da se nisi provlačio kojekuda :) FCC sam koristio na više dronova i preporučujem ga uvek kad se nisko leti izmedju prepreka...i ako je fizički blokiran može da pomogne, da ne postavljam primere
Pa ne znam sta da ti kazem, letim oko 5 godina tako da nije da se nisam se provlacio :)
ali istina je da sam fcc hack probao na mini 1 gdje je nesto kao i pomagao, a na mini 2 sam probao samo jednom i nisam nista posebno vidio da mi pomaze bas zbog scenarija koji sam opisao gore. Ako se provlačim kojekuda trudim se da mogu viditi dron i da mi je relativno blizu a kada letim da neke velike udaljenosti obicno sam na brdu, ili necem visokom i imam svakako dobar domet.
Pa i nisam baš adekvatan da da savjetujem o fcc hacku, ali sa nekog generalnog gledista po meni je bespotrebno.

Vecina ljudi se naloži na te neke ludačke udaljenosti kada tek treba kupiti dron ili ga tek kupe, dok u stvarnosti se rijetko ide toliko daleko osim kad se snima takva vrsta snimka, priroda, planina itd
 
Oko 2000 km sam do sad prešao i mislim da je FCC najpotrebniji kod 2s...nekako mi taj dron nije baš sjajnog signala a promenuo sam tri 2s,
Evo ti ispod mosta i mostića sa 2s, ja sedim u kolima 200-300m dalje i ne da nemam vidljivost optičku već sam u kontra smeru :)
To sam provlačenje radio bez FCC i koštalo me drona jednog...


U gradu je još potrebniji.Nema što da usmeravam...i baš na kraćim distancama ga i koristim. Ali sedim u autu i ne brinem :)
 
Oko 2000 km sam do sad prešao i mislim da je FCC najpotrebniji kod 2s...nekako mi taj dron nije baš sjajnog signala a promenuo sam tri 2s,
Evo ti ispod mosta i mostića sa 2s, ja sedim u kolima 200-300m dalje i ne da nemam vidljivost optičku već sam u kontra smeru :)
To sam provlačenje radio bez FCC i koštalo me drona jednog...


U gradu je još potrebniji.Nema što da usmeravam...i baš na kraćim distancama ga i koristim. Ali sedim u autu i ne brinem :)

Sad si me zainteresovao. Moram viditi ima li za mini 3 pro
 
Nikad nisam mini 3 vozio ... Za 2s odgovorno tvrdim da mi "oscilira" po pitanju signala ali sa FCC sam sigurniji i teram ga ne štedim...U Puli kad sam spustio dron u sred arene, prvo sam probao bez FCC i mini dvojka mi izgubi signal :/ ubacim hak i spustim ga opušteno u koloseum a 200m sam pored drpam konobaricu u kafani :p
 
Pozdrav, da li je neko mozda kupio ili koristio MINI 2 SE? Kakav je? Vidim da je samo po pitanju kamere losiji od MINI 2. Sve ostalo je isto, domet, izrada, baterija. Cak je i senzor kamere isti.
 
Postoji li mogucnost kod mini 3 da se RTH podesi na trenutnu lokaciju daljinskog ili mobilnog?Tj ako promenim lokaciju u toku leta zadam novu trenutnu?
 
Moze neki link?Nesto naslucujem,ali?
Ides u gornji desni ugao na 3 tackice za opcije, pod safety imas update home point. Imas 3 opcije, da tapnes na ikonicu RC i tada je mjesto povratka lokacija dzojstika, imas ikonicu drona i imas mapu pa da stavis bilo gdje na mapiScreenshot_2023-06-19-06-51-58-221_com.android.chrome.jpg
 
Pozdrav drugari,
procitao sam unazad 15-tak strana i hteo bi vas savet predlog za kupovinu drona.
Pocetnik sam u ovome,ima jednu malu igracku od 60-tak evra koja ne moze da se meri sa ovim dji zmijama.
Budzet mi je oko 500e i razmisljam se izmedju ovih predloga...ako mozete pomoci da se odlucim.
1. DJI Mini 2 SE Fly More Combo =469e
2 .DJI Mini 2 =493e
3. DJI Mini 3 DJI RC-N1 =469e

Ja sam vise za opciju br.3 i da kasnije uzmem jos dodatnu opremu baterije rez itd.
Nije mi problem da idem preko mobilnog i apk jer imam visak tel xiaomi redmi note pro 8,
iskreno puno mi je dati para za onu kontrolu,bolje uzeti baterije i delove za te novce.
Treba mi radi hobija a ne nekog profi posla.
 
Mini 3 je bolji,ako mozes da ga nadjes po toj ceni.
Mozda bi trebalo razmisliti o mini 3 pro ,ima vise mogucnosti.
 
Mini 3 je bolji,ako mozes da ga nadjes po toj ceni.
Mozda bi trebalo razmisliti o mini 3 pro ,ima vise mogucnosti.
U nemackoj sam sam kod sestre mesec dana i ovde su te cene.
Nemam sad toliko novaca za pro verziju a i nisam profesionalac vec pocetnik amater :unsure:
Hvala i tebi i @LukasP na savetu.
99% cu uzeti mini 3 rc-n1
 
U nemackoj sam sam kod sestre mesec dana i ovde su te cene.
Nemam sad toliko novaca za pro verziju a i nisam profesionalac vec pocetnik amater :unsure:
Hvala i tebi i @LukasP na savetu.
99% cu uzeti mini 3 rc-n1
Dosta je bolja je kamera od 2 tako da definitivno idi sa trojkom kad vec uzimas. Dvojka se nema cak ni 4k vec 2k
 
Ne znam samo da li ce me jebavati na carini nasi u Srbiji...:unsure:
 
Pozdrav, narucim iz dosade na aliexpres neki dron za 3000 din. Mislim da se zove Lenovo drone pro 8k nesto. Ima li neko iskustva sa takvim dronovima.
Prvi put bih ovo koristio pa me zanimaju iskustva.
 
Losa iskustva:
Leti kuda hoce,slab nestabilan,neume da se vrati,kamera 0.
Ali dovoljno da te zapali da posle kupis pravi.
 
Šuška se da novi update reže maksimalnu visinu na 120m. Znade li ko štogođ?
 
Sad po vrucini /34c/ jel pustate dronove?Meni je bolje zimi ,manje ljudi ,bolje hladjenje.
 
Moram da puštam šta ću :/
 

Prilozi

  • dji_fly_20230708_160902_959_1688825590599_photo_optimized.jpg
    dji_fly_20230708_160902_959_1688825590599_photo_optimized.jpg
    411.8 KB · Pregleda: 75
  • dji_fly_20230708_161030_960_1688825579953_photo_optimized.jpg
    dji_fly_20230708_161030_960_1688825579953_photo_optimized.jpg
    449.4 KB · Pregleda: 73
  • dji_fly_20230708_160846_958_1688825559926_photo_optimized.jpg
    dji_fly_20230708_160846_958_1688825559926_photo_optimized.jpg
    485.3 KB · Pregleda: 69
Dosta je bolja je kamera od 2 tako da definitivno idi sa trojkom kad vec uzimas. Dvojka se nema cak ni 4k vec 2k
DJI Mini 2 snima u 4k. 2SE ima slabiju kameru, sto je prakticno i jedina razlika.
 
Nazad
Vrh Dno