Šta je novo?

Quadcopteri (dronovi) za snimanje iz vazduha

Nisam za mini 3 siguran radio sam sa Lichi na mini 2, davno, pre dve godine...i više
A na tom sa ekranom kontrolerom sam radio sa Mavic 3 i uključivao sam Rode mic
Problem je kad snimaš ekran kontrolera svi podaci su tu
Ali u postprodukciji sa tog videa iskoristiš audio i zalepiš na video drona 😎
 
Poslednja izmena:
Ali cekajte sta bi cuo sa drona i da ima mikrofon osim zujanja propelera 😂?
Znam da ima da se kupi i nakaci neki mikrofon za dron ali cemu to?
 
Imam Mini 3 RC-N1 kontroler, bez ekrana.

Ne treba zvuk sa drona, nego sa kontrolera odnosno mobilnog telefona koji je nakačen na kontroler.
 
Poslednja izmena:
Vozi slobodno pravolinijski ka vetru trecinu baterije.vracas se niz vetar,i ostace oko 30% baterije.Na vecoj visini je bolji signal ako ima smetnji.
Mini 3 sam tako slao daleko.
 
Neo najviše smisla ima sa mobilnim, tad je najfunkcionalniji i najeftiniji... :)
Jer je igračka. Za lake snimke koje odma objavljujete takve kakvi jesu...
 
Imam Mini 3 i Neo. Mini 3 je daleko bolji dron. Da mi neko vrati pare i kaze, kupi sad jedan od ta dva, uzeo bih Neo. Najkrace, korisniji je (za moj nacin upotrebe).
Naravno, nekome ce korisniji biti Mini 3.
 
Cena igra vaznu ulogu i namena.
Mini 3 sam uspesno zamenio sa Potensic Atom 4k
 
Ne trazimo svi vrh,meni je bitna zabava.Izmenjao sam pored Dji jos duplo toliko dronova.I ko zna koji cu jos uzeti.I naj jeftiniji gps dron u kombinaciji sa nekom nadogradjenom kamerom ,ume da donese zadovoljstvo i zezanje.Inace Potensic je odlican,nema ogranicenje kao Dji.
 
Poštujem.
Ipak bi Mini 3 pro bilo logičnije rešenje. Malo skuplji ali pruža mnogo više, čak i d-log video, fotke mu kidaju 48mp i noću je dobar...
Potensic ima manji senzor i od mini 2 :(
Dji u Srbiji ima podršku i servis sa njim ne znam gde ćeš u slučaju kvara...
 
Potensic je jeftiniji od Neo combo.Ako ga ne slupam trajace.Ako bilo koji slupam docice drugi.Neo ako ne zadovolji prodaja. Kad sam Mini 3 prodao u pocetku malo je nedostajao,sad ne.
 
Koja je razlika kada na DJI RC-N1 kontroleru pustiš sve komande i kad stisneš taster za pauzu?
Zar ne bi u oba slučaja dron trebao da se zaustavi i da lebdi u jednoj tački?
 
Ja sam samo jednom iskoristio pause taster, kada je bio u follow mode-u i krenuo je ka drvetu, tim tasterom sam brzo zaustavio inace bi zaglavio na drvetu. Po meni je u hitnim situacijama brze za odregovati ako se pritisne dugme na daljincu nego na ekranu telefona. Dakle kada treba sto brze odregovati. Koliko god senzora da dron poseduje to ne znaci da je dron 100% siguran.
 
Da ali taster radi u svakom trenutku. Recimo radis RTH ili quickshots i vidis da ce dron da udari o drvo ili zgradu i cim kliknes pause bilo kakva akcija se prekida.
Takodje bilo kakva komanda na kontroleru prestaje da vazi kad kliknes pause, tj ako drzis napred na kontroleru i stisnes pause a nastavis da drzis napred on ce ignorisati komandu za napred i zaustaviti dron svakako.
 
Koristi li neko drone hacks ili drone tweaks za pojacavanje signala i koja je procedura?
Da li svaki put mora nesto da se uradi ili jednom uradis i to je to?
Da li radi otkljucvanje limita za visinu, trenutno mi je maks 500 metara?
Edit: DJI Mini 2 SE u pitanju
 
Vauuu, svaka čast! Koji dron, gde gledaš, telefon ili naočare?
Oddity xi20pro i goggles dji Integra, Tango 2 pro kontroler
Napokon lep dan vežbao sam za trke u subotu na Adi ciganliji 😎 Imaćemo štand u okviru vazduhoplovnog saveza. Naravno trke nisu bitne već malo da ga drapam oko Ade ;)
 
Juče se zezao sa Neom ispred zgrade kad naiđe klinac iz škole. Reko aj' da probam quickshots, pobegni mu!
Follow, nije uspeo da mu pobegne a probavao je sve finte sa fudbala.
Spotlight, tek kad se podvukao ispod njega i naglo menjao smer. Kada sam uključio i manual control telefonom i krenuo lagano (prvenstveno unazad) ni tad nije mogao da mu pobegne.
Direct, tu je hodao uz promene smera kretanja, Neo ga je odlično ispratio (da ne kažem prepratio).
POI sam naravno ponovo zaboravio da isprobam.
Da se ispravim odranije, Neo je osetno glasniji od Mini 3 tako da čuje se nadaleko. Prednost je što drugi kad vide da poleće i sleće na dlan i da se igra klipan s njim, nema straha i prekih pogleda... igračka.
E sad, što se tiče snimka, sa RC može da se umanji oštrina i zeza sa white balance tako da su snimci sasvim ok. Bez RC tih podešavanja (za sada) nema pa je video preoštar i presvetao.
Na monitoru (u mom slučaju 4K 32") to upada u oči. Na telefonu i na 11" tabletu to izgleda sasvim dobro, a na 55" TV izgleda odlično. Fotke grada sa 70m izgledaju dobro i na monitoru ali na zum treba zaboraviti.
I dalje mislim da je Neo dobra kupovina. Da ima malo bolju kameru, bio bi perfektan uređaj.
 
Vratio sam se sa mora, čekao sam da izađe neo jer sam pre toga merkao Mini 4K. Sada sam skroz zbunjen i nemam pojma koji bih dron kupio.
Kod Nea mi se dopada to što ima nekih funkcija koje mini 4K nema (poput praćenja, spotlighta itd.) ali ne dopada mi se što je baterija slabija samim tim i vreme leta i daljina leta skraćena. Verujem da bi trebalo imati nea za neke lake stvari selfie stvari i sl. a za neko malo ozbiljnije snimanje mini 4K ili neki od mini pro serije ukoliko dozvoli budžet. Teška dilema zaista...
 
Kod Nea mi se dopada to što ima nekih funkcija koje mini 4K nema (poput praćenja, spotlighta itd.)
Neka me neko ispravi ako gresim ali to mozes i na miniju sa Litchi app i jos mali milion stvari.
Baci pogled na tu varijantu ako ti je bitan follow mode.
 
Mini 4 je mini 3 pro na steroidima :)
I dobro zaokružen dron je, proizvod.
Neo je od svega po malo ustvari ništa kako treba...
Može fpv a nije za fpv, sa telefonom previše oštri video a sa kontrolerom i fonom je fpv koji voziš kao običan dron :p
Spram mini 4 je igračka, video duplo bolji i fotke a noću posebno...
 
Ghostgface pise o Mini 4K a ne o mini 4 Pro. Kao da poredis Imprezu i Justy.
Uvek ima bolje a svaka dodatna zelja je par stotina jura +.

E hocu ok dron, Mini 2SE
hocu da ipak ima 4K, Mini 4K.
Hocu ipak malo bolju kameru, Mini 3.
Smara da povezujem telefon sa RC, moze, Mini 3 sa DJI RC...
E, al nema one dobre quickshots, pa to je zato sto nema obstacle avoidance, moze Mini 3 Pro.
Ali to je samo po horizontali, moze onda Mini 4 pro sa omnidirectional obstacle avoidance...
I tako dodjosmo sa 200 na 800e.

Da je hteo (da grune 800 na) Mini 4 Pro ne bi pominjao 2SE, 4K i Neo.

Sad za Ghostgface, ako hoces da snimas prirodu, predele (za svoju dusu, ne profi) zaboravi sve ispod Mini 3 (mada za takve snimke svaki Mini je nedovoljan).
Ako hoces da se zezas sa dodatnim apps koje mogu da omoguce quickshots i bez optical avoidance dronovima onda uzmi verziju sa RC bez ekrana (posto te apps mogu da se instaliraju samo na telefon). Naravno, prvo proveri da li te apps uopste podrzavaju konkretan model drona.
O jacim klasama ne bih, uopste ih nisam ispratio.
 
Poslednja izmena:
Bolje jedan pravi nego takva tri :)
Izvinjavam se u brzini pomislih da je mini 4 pro
Ja za taj 4k nisam ni čuo :p Promako mi jer sam više u fpv skrenuo
Meni inače dji dronovi su koristili za zaraditi nuz hobi. I otplaćivali se, ovako:



tako da tih "par stotina jura +" može se vrati i doda i 0 ;)
A utrošak vremena je minimalan...
 
Ја сам са Мини 3 презадовољан, за сликање, савршена контрола, савршене слике тј. снимци, макар за мене.. Дрон иде, ветар дува, скреће, а снимак савршено мирује, мало је рећи да сам одушевљен. Али ок, нисам имао претходна искуства да би са нечим поредио! Платио сам га 350е са RC-N1 контролером, полован, радио свега сат-два, купљен нов пре месец дана. За те паре не може да се купи ни Neo са контролером.. Што се тиче праћења, мислим да може да се оствари и са Мини 3, али на други начин, јер нема те модове, барем сам тако чуо, нисам сигуран како али неко са форума ће већ знати..
 
Nazad
Vrh Dno