Šta je novo?

Quadcopteri (dronovi) za snimanje iz vazduha

Sture informacije kazu Atom domet 6km,SE domet 4km?Jacina signala ista?
 
Znam i kod Dji pise vise ,a realni uslovi su drugo.Zavisi od terena i smetnji.
Upravo sam narucio Atom 4k basic,jaci model,za 269.
 
Poslednja izmena:
5-10 dana od narucivanja,stize kod njih.Onda salju meni.Iduce nedelje.
Posto imam mini 3 ,a prodao mini 1,videcu razliku.
 
Stigao je Potensic Atom 4k danas.Obavio probni let.Stekao sam prve,ali ne i konacne utiske.Prvi let je protekao normalno,bez problema.U poredjenju sa mini 1 i mini 3 mozda je u lebdenju malo ne mirniji.Bez problema je uzleteo i sleteo na krov manjeg automobila.
Letacke sposobnosti su standardno dobre kao kod minija.Mislim da su propeleri malo bucniji od mini 3.Recimo kao mini1.
Kamera je super.Fotografije u pokretu i video snimak,nema greske.
RTH automatski belezi ,cim uzleti.Frekfenciju signala sam odredjuje,nema rucno biranje kao mini.Komplet aplikacija i letenje je pojednostavljeno.RTH radi dobro,i automatski kad izgubi signal i rucno.
Signal je malo slabiji od mini 3,gubio ga je malo ranije na istom terenu.
Jedino nisam provalio kako da fotke sa SDkartice prebacim u telefon,bez vadjenja iste.
DJI je ipak prvi,sve je nekako pouzdanije kod njega,ali i skuplje.
Zadovoljan sam,i uveren kad se jos malo naviknem na njega da ce biti ok
 
Izbegavaj da koristiš metalne površine za poletanje. Mogu da zbune neke senzore, pa da dron posle ima problema u letu.
 
Vecinom koristim krov auta jer je najcistiji.Ovo mi je cetvrti ozbiljniji dron i nikad nije bilo problema.Isto je bilo i na plasticnom camcu.Kod kalibracije kompasa treba ici dalje od metala.
 
Hvala na prvim utiscima. U poređenju sa Mini 3, deluje nešto slabiji ali je duplo jeftiniji. Možda je pre egal sa Mini 2, ali i on je nekih 50% skuplji. Evenutalno da se sačeka cena Mini 4k, možda budu tu negde. U svakom slučaju, dobro je da postoji kakva-takva alternativa.
 
Signal u prvom letu nije nesto merodavan,ivica grada,suma i ostale prepreke.Bilo je umerenog vetra.Bitno je da ne zaostaje mnogo za mini 3.Dji je ipak malo kompletniji,a mozda zato sto je br.1 za mene.Pa je drugima tesko da se probiju.
 
Posle par letova moze da se izvuce neki zakljucak,i poredjenje sa mini 1 i mini 3.
Prvo sve funkcionise stabilno.Baterija dobro drzi.Malo je bucniji od mini 3.
Signal je malo slabiji od mini 3 ,recimo za jednu crticu.Ali to je dovoljno da negde na granici prekine let i krene RTH.Ta jedna crtica ranije rth moze da da dosta slabiji domet.Donekle se to resava vecom visinom leta.
Rth brzo po gubljenju signala ukljucuje.Prilicno je otporan na vetar.Ne prijavljuje strong wind kao mini 1.
Recimo mesto mu je izmedju mini imini 3.Mini 2 nisam probao pa ?
Kamera je odlicna kao i kod Dji.
Zamerka aplikaciji sto ne belezi let i putanju i parametre,kao DJI.
Aplikacija jedan let deli na vise komada ,sa delovima distance i visinom i trajanjem.Bez mape.Bas bezveze.
primetio sam ,da ako nema puno satelita a krece sa neke male ravni na ivici kosine postaje malo nestabilan.Valjda senzori dole ne mogu da se odluce na strmoj ravni.Slicno je bilo poletanje sa stola ,i lebdenje na ivici.U ostalim situacijama moze da lebdi koliko ima baterije.
Cena je mozda presudna za odluku koji dron kupiti.
Dodao bih nesto mada je sporedno sa ovim dronom.Kupio sam ga preko KP.Prodavac je bio korektan ,poslao u vakumu proizvod,sve ispravno,ja zadovoljan.Garancija ide preko njega.Ali jedna glupost je pokvarila utisak.Pitam ga da razmenimo pozitivne ocene,pristane.Ocenim ga ,posaljem poruku,a on nista.Pitam se ako je takav kako bi sutra ostvario garanciju preko njega?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno