Šta je novo?

Quadcopteri (dronovi) za snimanje iz vazduha

Uzeto kod nas od distributera, neka kompenzacija preko firme od prijatelja, pa me izašlo povoljnije nego na KP a opet imam domaću garanciju.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Da, to je ekstra kombo... Imas jedan i za mene, casticu na cenu..? [emoji16]

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ma jedva sam i ovo iskombinovao, bila je viša matematika :)

Sad još da dočekam vikend da ga malo provozam.
 
Video sam juče, štampaju se trenutno, samo da nađem 3mm bakarne cevi/žicu.
 
Upravo stiglo sa stampanja
20200310_220501.jpg
Ne znam da li da stavim aluminijumske ili metalne elemente. Uzecu cu ih od elektrode za varenje , stim da sam nasao metalne i aluminijumske, ne znam sta je bolje za signal.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Aluminijumske. Samo nije dobar nacrt, Antene nisu na istoj visini sa obe strane, tako da elementi yagi antene nisu na odgovarajućim mestima.

Pogledaj sliku za Minijev kontroler koji sam našao na netu:

ant.jpg

Izgleda da je bolje je koristiti ovo:

https://www.thingiverse.com/thing:4168965
 
Posle vise od god dana koliko imam i koristim Mavic 2 Zoom imam samo reci hvale. Najduze sto sam leteo je oko 1800m. Signal dobar iako su uslovi na terenu bili losi, brda...Sto se bat tice tu je negde od 25-27 min. Dizao sam ga i u zatvorenoj prostoriji, 18. rodj., ljudi bas i nisu bili srecni sto im pola m iznad glave visi dron, medjutim u P modu jednostavno svi senzori funkcionisu besprekorno i voznja je relativno sigurna.

Jedina stvar koja zahteva vise vremena i igranja sa podesavanjima je fotografisanje i snimanje iz vazduha. Mada kad malo bolje upoznas podesavanja mogu lepe slike i video da se naprave.
 
Drugari jel ima mozda neko problem sa konekcijom android telefona sa mavic mini?
Desava mi se da kada pokusam da spojim telefon sa dronom da ga preko app ne registuje da je uopste spojen, pa ne znam u cemu je problem...
 
Koja verzija aplikacije je instalirana. Azuriraj na 1.0.6 ako nije azurirana.
 
Drugari jel ima mozda neko problem sa konekcijom android telefona sa mavic mini?
Desava mi se da kada pokusam da spojim telefon sa dronom da ga preko app ne registuje da je uopste spojen, pa ne znam u cemu je problem...

Mavic mini nece da radi sa telefonima koji nemaju 64bitni procesor.
Mnogi su morali da ga vracaju iz tog razloga
 
Napokon narucen Mini - stize u sredu! :)

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Mavic air 2 bi trebao da izadje u dogledno vreme najavljena cena 799usd, prica se da ce podrzavati ocusync2. Mislim da cu se strpeti do tad.
 
Mavic air 2 bi trebao da izadje u dogledno vreme najavljena cena 799usd, prica se da ce podrzavati ocusync2. Mislim da cu se strpeti do tad.
Previše dobro zvuči sa ocusync2 ta cena, ako bude tako biće top. Fly more nek bude oko 250$ osim ako ne naprave kombo kao za air mada realno lepše da bude odvojena ponuda kao za mp2, to mu dodje na 1050-1099$ neka bude cena i ako mu dodaju log format kao na mp2 biće to extra spravica + malo veći senzor tipa 1/33 i bombona [emoji2956]

Treba njemu finih poboljšanja, u mojoj glavi da bi me ubedio:

- Ocusync2
- veći senzor
- tisi u letenju
- trajanje baterije

To je bar ono što bi mene ubedilo da ne teglim mp2 svuda zarad lakšeg paketa u MA.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Imace definitivno tise elise, baterija mora biti bolja nego v1, senzori za izbegavanje prepreka, napred, pozadi, ispod, ADS-B In, ali moraju napraviti ustede, kamera sigurno.
 
Poslednja izmena:
Napravljene yagi antene i veoma veoma sam zadovoljan, na deonici gde je singal poceo da gubi na 500m sada ide preko 800 bez problema a moze i jos.
20200315_115939.jpg
 
Elementi desne antene nisu pravilne duzine i moraju da budu rezonantni frekvenciji da bi bilo efikasno. Desna antena radi na 5.8GHz. Napravio sam i ja, testirao i stvarno ima efekta. Evo i video u kom se nalazi u opisu fajlovi za 3D print i tu mozes videti duzinu elemenata za 5.8.

A evo i testa gde se jasno vidi da nakon 1km i stavljanja yagica, signal se uvecava i video je dosta tecniji.

https://www.youtube.com/watch?v=Hk4KnXwNHvQ
 
Nije mi bas jasno kako cete poboljsati signal ako stavite yagi samo sa jedne strane tj samo na kontroleru?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Elementi desne antene nisu pravilne duzine i moraju da budu rezonantni frekvenciji da bi bilo efikasno. Desna antena radi na 5.8GHz. Napravio sam i ja, testirao i stvarno ima efekta. Evo i video u kom se nalazi u opisu fajlovi za 3D print i tu mozes videti duzinu elemenata za 5.8.

A evo i testa gde se jasno vidi da nakon 1km i stavljanja yagica, signal se uvecava i video je dosta tecniji.

https://www.youtube.com/watch?v=Hk4KnXwNHvQ

Uradio sam u elemente za 5.8 Ghz, ali zasto desna antena radi uvek na 5.8 mozes da objasnih. Koliko znam postoji opcija da kontroler radi ili na 2.4 ili 5.8.
 
Nije mi bas jasno kako cete poboljsati signal ako stavite yagi samo sa jedne strane tj samo na kontroleru?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
Bitan je prijem video signala od drona do kontrolera, dok kontrola letenja ide radio vezom i ona je znatno jaca nego video link koji ide putem wi-fi.
 
Poslednja izmena:
Nekoliko sekundi kako sam okacio post mi palo na pamet da Mini radi samo na 2.4Ghz, govorim o EU CE sistemu, tako da je tvoj yagi mozda i treba da bude na obe antene. Eto kasno paljenje, kasno sam se setio.
 
Mini CE verzija za Evropu moze da radi na obe frenkvencije. E sad mislim da sam cak pronasao da desna antena sluzi samo za radio vezu sa dronom i da na nju se ne mora kaciti yagi. Bitna je samo leva antena
 
Pa šta ti vredi kontrola drona kada ne vidiš šta slikaš ili snimaš ili obrnuto ? Ili da se pojačaju oba signala ili ni jedan. Jedna antena radi na 2.4 a druga na 5.8 GHz i antene ne mogu biti iste ali jednostavno, bar po meni, bespotrebno je igrati se sa time, on je zamisljen kao drugi dron, selfi dron, 100 m dometa je sasvim dovoljno za to.

Ali ja ću ga ipak uzeti iz USA neka ima malo rezerve. :)

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Niko ne koristi dron za selfi lol, čak ni influenseri ne koriste cesto.
Ja sam možda dva selfija skljocnuo sa Sparkom za godinu i par meseci.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Pa šta radiš onda sa Minijem ? :) A bez obzira šta radiš, on je napravljen za selfie. :) Za nešto ozbiljno nije. U poređenju sa Phantom - om, to je kao mobilni telefon i DSLR, može da se napravi ponešto dobro ali to nije to.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Pa šta radiš onda sa Minijem ? :) A bez obzira šta radiš, on je napravljen za selfie. :) Za nešto ozbiljno nije. U poređenju sa Phantom - om, to je kao mobilni telefon i DSLR, može da se napravi ponešto dobro ali to nije to.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
Ja sam solidne fotke pravio sa Sparkom, bez obzira što su JPEG u osnovi, i sto se moraju smanjiti na 2048px po sirini da bi licile na nešto. Noćne fotke sam mogao bez šuma da izvučem (stacking), i AEB mod je izvlacio dinamicki opseg donekle. Mini ima malo bolji senzor, ali AEB bi morao rucno da odradim preko exposure slajdera, takodje i panorame bi morale rucno. Okreni obrni, bolja baterija na Miniju i nije neka velika prednost s obzirom na gore navedene nedostatke. :)

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno