Šta je novo?

Python skripta na Raspberry Pi pravi null byte fajlove

AlexxandarYo

Čuven
Učlanjen(a)
08.07.2003
Poruke
390
Poena
619
U pitanju je RPi 3B sa OSMC OS-om, i Python 3.7.3.

U pitanju je dosta jednostavan skripta koja se izvršava putem cron-a, e u zadnjih 2 nedelje pojavio se jedan neobičan problem.
Skripta koristi lokalne .json fajlove da skladišti neke podatke za svoju upotrebu i sada ponekada umesto da upiše pravilan sadržaj napuni fajl null bajtovima, ali ono što je interesantno jeste da fajl ima dužinu kao što bi očekivao.
Npr ako normalan fajl za cookies izgleda ovako:
Kod:
{"locale": "en_US", "c_user": "100000000000000", "xs": "XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX"}
Onda će fajl imati istu tu dužinu samo sa null bytovima(copy paste sa less):
Kod:
^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@^@
Dakle u bajt je očekivana količina podataka, samo su podaci izgubljeni.

Problem mi se nije pre dešavao, dakle pretpostavljam da je problem do RPi. Ali šta?
MicroSD je počela da se kvari, problem do OS-a?

Skripta je funkcionisala bez problema nekoliko meseci.
 
Jesi li probao da loguješ ulazne podatke, pa da uporediš sa onima koji su ok?
 
Izgleda da je problem bio do OS-a, promenio sam na Raspbian Lite, sam instaliram samo ono što mi treba... i sve radi bez problema, bez ikakve izmene na skripti.
 
Nazad
Vrh Dno