Šta je novo?

PWM Fan hub

AcaPop

Cenjen
Učlanjen(a)
09.12.2011
Poruke
16
Poena
155
A jel ti vrsi posao mozda neki MS ili Raidmax controler zajedno za par ventilatora? Ako sam te lepo razumeo ti hoces par venta da zakacis na jedan konektor-sa ovim kompletom ima da se 'ladi komp samo tako...
 
Koliko ventova na jedan header ? Moraš da paziš na amperažu. ako je zbir više od 1A može da bude opasno za ploču i trebaće neki hub sa sopstvenim napajanjem.
 
A jel ti vrsi posao mozda neki MS ili Raidmax controler zajedno za par ventilatora? Ako sam te lepo razumeo ti hoces par venta da zakacis na jedan konektor-sa ovim kompletom ima da se 'ladi komp samo tako...
Svakako nije veliki zahtev za provetravanjem kućišta, temperature su relativno niske. Ukoliko je to dobro rešenje, proveriću ga. Hvala!

Koliko ventova na jedan header ? Moraš da paziš na amperažu. ako je zbir više od 1A može da bude opasno za ploču i trebaće neki hub sa sopstvenim napajanjem.
Na samoj matičnoj posedujem 2 headera, i trenutno su 2 venta u kućištu oba su na 12v.
Prednji ubacivanje Thermaltake 200mm 0.2A, protok vazduha ~130 cfm,
Zadnji izbacivanje Raidmax R120, 0.15A, protok vazduha ~40 cfm.
Nisam znao za podatak limita jačine struje po headeru, hvala!


Pošto mi je kućište svakako u natpritisku sa ovom konf. dodao bih 2 sa gornje za izbacivanje vazduha, i 2 sa donje strane za ubacivanje.
To bi bilo 6x0.2A(u proseku), 1.2A (15W), što premašuje znači limit headera, ali bih mogao jedan vent direktno u header solo, a u drugi header preko hub-a ostala 4?

Ne bih da čekam rešenje duže od 5 do 10 dana, hvala svakako


tl;dr
6 ventova po 0.2A u proseku, raspoređeno na 2 headera, uz uslov da ostane mogućnost PWM regulacije.
Hvala za informacije, i otvoren sam za predlog rešenja, pošto ne poznajem koja su sve prisutna rešenja!
 
Nazad
Vrh Dno