Šta je novo?

PVR2000 Leadtek nece da radi na Visti

Baluban_S

Slavan
Učlanjen(a)
26.08.2005
Poruke
20
Poena
304
Ima li neko ideju kako da nateram TV Karticu PVR2000 da proradi na Visti.
Probao sam da instaliram original PVR aplikaciju. Radio radi a TV ne radi. Skinuo sam PVR2 i instalirao uz neke drivere koji su na Leadtekovom sajtu i isto ne radi. Podesio sam kompatibilnost pri startovanju PVR2 na XP SP2. Prilikom startovanja javi gresku "Fails to build graph" i posle OK udje u program ali ne pronadje TV karticu. Naravno nikako ne mogu da se nameste ni kanali.
 
Da li si probao na nekom stranom sajtu da nadjes caku? Imacu i ja isti problem kada instaliram Vistu. Bas mi se ne mili da je instaliram samo zbog toga.
 
Sacekajte malo sa tom vistom, gde ste navalili ;)
Pa tek je izasla i mnogo toga ne radi lepo, a vi hocete sve odmah. Bice samo polako.

Inace ja sam isto saznao da mi Ati AIW nece raditi (tj tv) na visti tako da planirano instaliranje Viste na jesen (tj kad izadje SP1) odlazem do daljnjeg.
Trebalo bi da mi Xorg 7.0 donese tu podrsku, pa ako se to dogodi (tj i tv mi proradi na windowsu), onda je necu ni instalirati :-devil-:
Otkrio sam da mi windows za sad sluzi samo za tv (i surfovanje netom dok sam u njemu, a tamo barem ne moram da se brinem zbog virusa)
 
Zevs u pravu si, bolje da sacekamo da Vista stane malo bolje na noge i pretpostavljam da ce se resiti problemi sa drajverima. Zato i drzim WIn XP+SP2 jos za sada.
:wave:
 
Ispravka:

Sacekajte malo sa tom vistom, gde ste navalili ;)
Pa tek je izasla i mnogo toga ne radi lepo, a vi hocete sve odmah. Bice samo polako.

Inace ja sam isto saznao da mi Ati AIW nece raditi (tj tv) na visti tako da planirano instaliranje Viste na jesen (tj kad izadje SP1) odlazem do daljnjeg.
Trebalo bi da mi Xorg 7.0 donese tu podrsku, pa ako se to dogodi (tj i tv mi proradi na linuxu), onda je necu ni instalirati :-devil-:
Otkrio sam da mi windows za sad sluzi samo za tv (i surfovanje netom dok sam u njemu, a tamo barem ne moram da se brinem zbog virusa)

Lapsus... Sad ima vise smisla :)
 
Moja iskustva sa Leadtek grafičkim/TV kartama je sledeće:
Sa hardverske strane gledano kartice su gotovo sve ekstra,
međutim od uvek su im softver i drajveri bili slabija strana.
S obzirom da i ja imam sličan problem jedino rešenje je da se
sačeka revizija drajvera.
 
Probrljaj malo po netu ako mozes da nadjes neke drajvere koji ce ti raditi, nista te ne kosta. Ja sam se ubio dok sam naterao moju, sada vec pokojnu, TV karticu da proradi na WinXP posle prelaska sa Win98. Probao sam bezbroj drajvera dok nisam pogodio. Ako to ne pomogne onda cekaj SP1.

Poz.
 
Upravo sam instalirao Leadtek Win Fast TV 2000 XP Expert, podesio FM i kada sam hteo da posdesim TV dogodilo se neshto krajnje chudno! Dugme "Imput Source" ne funkcionishe ni mishem ni tastaturom ("V"), a sva ostala dugmad rade

Da li neko zna u chemu je problem??? :crash: :crash: :crash:

Bio bih mu puno zahvalan :banana:
 
Koje drajvere si koristio?
 
Moja iskustva sa Leadtek grafičkim/TV kartama je sledeće:
Sa hardverske strane gledano kartice su gotovo sve ekstra,
međutim od uvek su im softver i drajveri bili slabija strana.

Očigledno nisi probao druge kartice i njihov software kad tako govoriš. Pa leadtek i terratec softweri su po meni i dan danas najbolji. E sad što drajveri za vistu još nisu napisani to je već nešto drugo!
 
Koje drajvere si koristio?

|Drajvere koji su doshli uz karticu

Ja ne znam shta da uradim da dobijem kanale na PC-iju. Zvao sam prodavca a on je rekao da ima fora da se za zemlju stavi slovenija, klikne na Scan i to je to. I on nadje neke kanale i neke frekvencije ali pokretnih slika nema:crash: :wall: :crash: :wall:

Vidim da ovde ima ljudi koji imaju ovu karticu (na xp-u) `jel zna neko u chemu bi mogao biti problem???
 
booris: ja stavim jugoslaviju i samo sken i dobijem sve kanale bez ikakvih problema. Probaj sa novim drajverima sa leadtek sajta, noviji su bar tri generacije ;)
 
Zvao sam Eruolink Team (od njih sam kpio) i on je rekao da ima fora a to je da treba da se stavi slovanechki. Poshto to nije upalilo onda sam otisho na web proizvodjacha i tamo pokushao da skinem naj novije drivere i uspeo da skinem driver i neki manuel koji se predstavlja kao unistall.exe, a treci koji se zove nesho kao "multilanguage" nije mogucce skinuti.
I sad se postavlja pitanje ko je lud ja ili moj PC??? :mad: :mad: :mad:
 
Reshenje mog proglema je vrlo jednostavno "format c:"
Chisto ako neko bude imao slichan ili isti problm da zna da ne gubi vreme :type:
 
PA to ti pricam. Mora to da radi bre bez ikakvog cackanja sastrane i nabadanja. To je odlicna kartica i uz nju ide sjajan software.
 
Nisi napisao da li se radi o Visti ili XP-u. Ako je XP SP2 to bi trebalo skoro 100 % da radi. Imas na sajtu nove drivere i novi VinFastPVR2 ali to je jedno 28MB za skidanje. Probaj da deinstaliras karticu, restartujes racunar pa install iz pocetka (sa CD-a koji si dobio uz karticu) ali po uputstvu koje treba da si dobio u pisanom obliku.
 
Ja sam uspeo da poteram WalkieTV pod Vistom, iako zvanicno nije podrzana na Leadtek sajtu za ovaj tjuner.
 
Baluban_S
Probaj da pogasiš sve service koji počinju sa eh..., to je od mediacentra, i ugasi wfwiz.exe iz systray-a. Neće ti raditi daljinski ali trebalo bi da proradi PVR2, i naravno startuj ga iz XP compability moda

Mene je to namučilo na Visti, na XP sve radi savršeno. Dok Leadtek ne napravi pravu Vista verziju mora ovako...
 
Ima li neko ideju kako da nateram TV Karticu PVR2000 da proradi na Visti.
Probao sam da instaliram original PVR aplikaciju. Radio radi a TV ne radi. Skinuo sam PVR2 i instalirao uz neke drivere koji su na Leadtekovom sajtu i isto ne radi. Podesio sam kompatibilnost pri startovanju PVR2 na XP SP2. Prilikom startovanja javi gresku "Fails to build graph" i posle OK udje u program ali ne pronadje TV karticu. Naravno nikako ne mogu da se nameste ni kanali.



Leadtek Win Fast TV 2000 XP Expert pod Vistom 32bit sa driverom
ftp://ftp.leadtek.com.tw/tv_tuner/tv2000xp_expert/driver/070131/3210-VISTA32WHQL.zip
radi kao sat...I naravno PVR2...
 
sp@le, pa i ne radi baš kao sat... ja kad hoću da uradim SHUTDOWN preko daljinca, komp mi se restartuje...
 
iste drajvere skinuo... negde sam pratio na netu, da se u biosu u power options-u treba prebaciti na S3, ali ne vredi... moram da probam sa novim drajverima za matičnu...
 
Nazad
Vrh Dno