Šta je novo?

Putno osiguranje uz paket racuna - koja banka?

TEP3A

Čuven
Učlanjen(a)
07.02.2002
Poruke
1,898
Poena
695
Drugari, promenio bih banku (sadasnja mucena MTS) na neku koja ima putno osiguranje u inostranstvu za mene i porodicu uz racun.
Koliko vidim, trenutno to ima OTP uz Prestiz (Triglav), a Intesa sada daje neko zdravstveno osiguranje Sava (nije vise Generali) koje mi ne deluje da je putno.

Jel imate neki savet, preporuku, iskustva?
 
Intesa ima putno osiguranje uz MasterCard zlatnu karticu za koju se ne placa odrzavanje ako imas magnifica status.
 
Uz HIT račun (ne znam da li može uz onaj osnovni rn) ima i opcija da se uzme green Am. kartica uz koju imaš i putno osiguranje. Mislim da je DDOR osiguranje, ako nisu menjali nešto.
 
Od kada ide osiguranje uz kartice koje idu uz racun?
 
Otp uz prestiž paket ima Triglav putno za vlasnika i porodicu u trajanju od 30 ili 60 dana godišnje
 
Ako ti nešto znači, od nedavno je moguće otvoriti OTP paket račun video identifikacijom, kao iRačun što se otvara i onda imaš besplatno održavanje godinu dana.
 
Erste premium račun ima porodično putno osiguranje 30 dana godišnje kod Wiennera.
 
Pored broja dana, korisna info je i kako se osiguranje aktivira.

Najgora opcija je ono brojanje pečata u pasošu. Nadam se da im to nije svima praksa.

Recimo u porodici dve osobe imaju porodično osiguranje kod dve različite banke. Na jednom putovanju im nisu potrebna dva osiguranja, ali sistem brojanja pečata dovodi do toga da je osiguranje aktivno čim dobiješ pečat da si izašao iz zemlje.
 
Pored broja dana, korisna info je i kako se osiguranje aktivira.

Najgora opcija je ono brojanje pečata u pasošu. Nadam se da im to nije svima praksa.

Recimo u porodici dve osobe imaju porodično osiguranje kod dve različite banke. Na jednom putovanju im nisu potrebna dva osiguranja, ali sistem brojanja pečata dovodi do toga da je osiguranje aktivno čim dobiješ pečat da si izašao iz zemlje.
Zar nisu putna osiguranja individualna?
Kakve veze imaju pečati sa aktivacijom, osoba ima tegobu i pozove tel za zakazivanje med. usluge?
 
Ima porodičnih i ima individualnih.

Brojanje pečata je sistem da osiguranje vidi koliko si dana iskoristio od mogućih, tako što pogleda sve ulaske i izlaske iz zemlje. Između ostalog, zato dr šalje osiguranju sken celog pasoša.
 
Imam 30 dana godišnje preko OTP banke a kod Triglava. Ovo stoji u uslovima:
Osiguranik je dužan
da Osiguravaču dostavi svu neophodnu dokumentaciju i to:
• kopiju pasoša,
• odnosno lične karte osiguranika za zemlje u koje za ulazak nije neophodna putna isprava,
• medicinski izveštaj sa naznačenom dijagnozom,
• originalne račune nastalih troškova,
• kopija kartice dinarskog tekućeg računa Osiguranika,
• sva druga dokumenta potrebna da se utvrdi pravo na naknadu, na zahtev Osiguravača.

Nigde se pominje kako utvrđuju tih 30 dana.
Kako će brojati pečate ako smo u BiH ili S.Makedoniji sa ličnom?

Zvaću ih u ponedeljak pa javljam šta će reći.
 
Ja imam valjda 180 dana, porodično (kad putuju samnom) preko Amexa, DDOR. Prošle godine kad je mali završio kod lekara, skenirali su svaku stranu mog i njegovog pasoša i slali osiguranju. Neće oni na licu mesta ništa da ti kažu, ako postoji u sistemu uredna aktivna polisa, već po povratku možeš dobiti pismo da nadoknadiš troškove, ako utvrde da si prekoračio broj dana.
S obzirom na moje užasno iskustvo sa Triglavom i običnom putnom polisom, budi veoma oprezan, bez obzira na to šta ti kažu.

Edit: Sad sam se setio, ali nemoj da me držiš za reč, imao sam više različitih ovakvih osiguranja uz karticu. Negde sam nekada pročitao da mora da bude udaren pečat u pasošu, da bi polisa važila.
 
Imam 30 dana godišnje preko OTP banke a kod Triglava. Ovo stoji u uslovima:
Osiguranik je dužan
da Osiguravaču dostavi svu neophodnu dokumentaciju i to:
• kopiju pasoša,
• odnosno lične karte osiguranika za zemlje u koje za ulazak nije neophodna putna isprava,
• medicinski izveštaj sa naznačenom dijagnozom,
• originalne račune nastalih troškova,
• kopija kartice dinarskog tekućeg računa Osiguranika,
• sva druga dokumenta potrebna da se utvrdi pravo na naknadu, na zahtev Osiguravača.

Nigde se pominje kako utvrđuju tih 30 dana.
Kako će brojati pečate ako smo u BiH ili S.Makedoniji sa ličnom?

Zvaću ih u ponedeljak pa javljam šta će reći.
I ja otvorio kod OTP, polisa deluje standardno, genericki, ali me bas zanimaju detalji. Javi obavezno kad saznas.
 
Ja sam korisnik UniCredit banke i imao sam standardni račun pa sam video reklamu za gold paket. Gold paket sadrži i putno osiguranje 90 dana godišnje i ono je individualno. Pokriva Evropu a osigurana suma je 15k eura. Razlika u paketima je bila 50 dinara na mesečnom nivou.
 
Šta se dešava ako se putuje u zemlju koja (više) ne lupa pečate u pasošu?

Išao sam nekoliko puta ove godine u UAE i Singapur i ni u jednom slučaju nisam dobio pečat u pasoš. Za Singapur makar imam Singapore Arrival Card u PDFu na mejlu gde se vidi datum ulaska u zemlju i naknadno mogu preko ICA portala da smaknem datum izlaska ali za UAE se ne dobija ništa, čak ne moraš ni pasoš da imaš na ulazu u zemlju, skeniraš rožnjaču i cepaš
 
Čuo sam se Triglavom više puta od jutros :)
Broje dane preko pečata. Navodno šalju upit i graničnim prelazima da provere dane za zemlje gde se ide sa ličnom.
Meni lično je to problem jer imam dosta odlazaka u RS. Blizu sam granice i ne bi mi palo na pamet da aktiviram putno nego bih se vratio u Srbiju ako bi bilo potrebe za lekarom. Pitao sam da mi isključe BiH/RS iz pokrića ali nije moguće. E sad, nešto baš sumnjam da će oni slati upit svim prelazima ali ko zna.
Ispada da sam 3 godine išao 15 dana u Grčku bez osiguranja :-(
 
Pa jel' broje dane ili se aktivira kad ti zelis i iskkjucivo pre polaska?
 
Broje dane van zemlje kada se desi šteta. Ako je reset kalendarska godina onda broje od 01.01.
Ne možeš je aktivirati kada želiš niti možeš birati gde važi
 
Nazad
Vrh Dno