Šta je novo?

Pustanje Xvid/Divx-a na PS2, problemi.

mLaki

Čuven
Učlanjen(a)
25.02.2004
Poruke
2,848
Poena
680
PS2 Slim V15, chiped (Matrix Infinity Green Dot v1.91), nasao sam dva plejera. Media Player Pro (v1.60b) i SMS (Small Media System) 2.0 Rev4, oba plejera se uspesno bootuju i pustaju filmove sa CD-a ali ni jedan nece da pusta filmove sa DVD-a, Media Player Pro ne prepoznaje DVD-ove, samo vidi CD-ove, dok SMS izbaci poruku "ilegall disk inserted..." (ali verovatno je i ovde isti slucaj, DVD nije podrzan). Da li postoje verzije ovih programa koje podrzavaju citanje DVD-ova? Ako nema koji player preporucujete a da ima ovaj featrue?
 
Ne postoje posebne verzije koje podrzavaju CD i DVD, ako se pricha o Reality player pro. Jedna verzija treba da chita sve, i to nema nikakve veze sa playerom. Problemi oko chitanja mogu da nastanu ako se ne koristi Verbatim i ako je narezan brze od 4x.
 
Ne postoje posebne verzije koje podrzavaju CD i DVD, ako se pricha o Reality player pro. Jedna verzija treba da chita sve, i to nema nikakve veze sa playerom. Problemi oko chitanja mogu da nastanu ako se ne koristi Verbatim i ako je narezan brze od 4x.

Onaj prvi sto sam naveo je taj, Reality Pro, odnosno Media Player Pro, kada ga startujem dole u desno cosku pise R1->DVD Media, znaci vidi DVD sa kog je bootovan. Kad ga izvadim i stavim bilo koji drugi DVD, ukljucujuci njegov boot DVD nista se ne desava, dok je sa CD-ovima druga prica, sve ih lepo cita. Ista stvar je i sa SMS 2.0 Rev4, bootuje se program, vidi svoj DVD i fajlove u njemu, kad izvadim njegov boot DVD i ubacim bilo koji drugi DVD (ukljucujuci i SMS boot DVD), program izbaci grsku Illegal Disk (press "cross" to continue), opet, CD-ovi u SMS-u se citaju najnormalnije. Sto se tice samih media, koristim samo Verbatim diskove, DVD+R, igre su vecinom snimljene na 4x dok su neke na 8x, u oba slucaja nema problema sa citanjem.


Ajde da kazem da je problem do same konzole, da cip nije u redu, ali ako pusta CD-ove sa swap metodom onda bi morao i DVD-ove. Jedino mi preostaje da instaliram SMS.elf ili Media Player Pro.elf na memorijsku karticu pa da vidim oceli to imati neke vajde.
 
Poslednja izmena:
To mLaki, instaliraj Infinity Media Manager, pa onda instaliraj SMS, pošto Media Player ne može da se instalira... i pokrećeš sa memorijske...
 
Izgleda da SMS vidi DVD koji je u citacu kada se bootuje pa ce morati da ide sa kartice, ocigledno cu u najgorem slucaju morati reset konzole + R1 pritisnut, svaki put kad budem menjao DVD.

@Intruder Alert

Gde se Infinity Manager instalira, u flash memoriju mod cipa ili u memorijsku karticu? Prilikom koporanja programa na karticu, da li se kopira samo njegov .ELF?
 
@mLaki

Za Infinity Manager moraš da skineš instalaciju u iso-u, i skineš instalaciju nekog programa za njega, i posle samo menjaš elf fajlove i stavljaš ih pod imenima boot.elf, boot1.elf i boot2.elf, ako se dobro sećam. Kad si to uradio, kad upališ konzolu, držiš pritisnuto R1, R2 ili L1, i automatski se startuje određeni prog...

Recimo kod mene se na R1 startuje Memory Card Formater a na R2 SMS...
 
@Intruder Alert

Hvala ti! Uspeo sam instalirati Infinity Manager, pa potom SMS. Inace ovaj SMS je loodilo, pusta sve besprekorno i jos ima out-of-the-box podrsku za prevode sa nasim kukama i kvakama. Jedino mi je ostao problem sa ne prepoznovanjem medijuma kada menjam DVD tokom rada programa ali i to sam resio sa podesavanjem SMS-a, kada zviznem Exit SMS podesio sam da on ponovo bootuje sebe tako da prepozna DVD koji je ubacen.

Inace jel ima jos neki koristan program za PS2 koji bi ti preporucio?
 
da li ovaj Infinity menager vazi samo za konzole sa infinity cipom?
konkretno, imam `debeli` PS2, ne znam sa kojim cipom, a svidja mi se ovaj SMS, zbog startovanja sa mem. kartice...da li moze na jos neki nacin da se instalira?

poz...
 
@Deki30

Pa čim je infinity manager...
Al ti zato ladno možeš da staviš hdd u tvoju dvojku, skineš sa neta "MyPS2" i iz njega pokrećeš sve programe za dvojku, a sa HDAdvance možeš pokretati i Image-ove sa hdd-a...
BTW sa MyPS2 možeš da kopiraš fajlove sa diskova na mem ili hdd, ali ti je problem, što moraš da menjaš diskove, a to zna da zaglupi konzolu...

Inače možeš da promeniš čip u debeloj, staviš neki DMX čip unutra i već u čipu imaš media player itd...(dosta je skup taj čip) ... a druga opcija ti je da zameniš svoju debelu konzolu za novu slim... uz doplatu naravno...
 
u svakom slucaju hvala na odgovoru...
ne bih menjao za slim, niti puno ulagao, sledeca stanica je PS3...

jos me nesto zanima, bas je u pitanju hdd...
sinoc sam probao sam USB 2.0 reck i hdd 129Gb...
sa USBExtreme programom za PC, formatiram hdd, ubacim 2-3 igrice, obratim paznju da li je CD ili DVD, sve prodje OK...
ubacim disk u PS2 sa USBAdvance free /jedino sam tu veziju nasao na netu/, povezem hdd+reck, konzola ga prepozna, vidi igrice, vidi velicinu i prostor na disku...
...medjutim, nece da pokrene ni jednu igricu...
izadje poruka, `...please wait,..`i jos nesto, ugasim reck, poruka i dalje stoji, konzola se izgleda zaglupila...
citao sam da neke igrice rade se reckom, neke ne, ali meni nece ni jedna!?
da li ova varijanta moze uopste da radi i na koji nacin ili mora network adapter?
iskreno, voleo bih da bilo kako radi sa usb reckom, pa makar i ne radi sve igre, da ne kupujem adapter, ali ako se mora...
najvise mi je zbog igara na cd-u, zbog poznatih problema sa citanjem cd-ova...
znam i onu varijantu sa vise cd-ova na dvd, probao sam, u principu radi, ali bi mi bilo najprakticnije ako moze na usb hdd..
znam da ima na ebay-u, a da li ima da se kupi negde u Srbiji?

tnx...

poz...
 
niko?
zar niko nema iskustva sa debelim konzolama i USB hdd-ovima?

poz...
 
Ne valja ta kombinacija nishta. Radi samo mali broj igara i sporije se uchitava nego sa diska. Najveca prednost toga shto imash debelog je shto mozesh da nabodesh network adapter. Oni sa slimom moraju da leme da bi HDD nakachili direktno, a jednom kad probash hard, vishe necesh disk ubaciti :D
 
Poslednja izmena:
Za debelu definitivno network adapter... USBAdvance je za slim, a ni tamo ne radi najbolje...
 
jel ima neko/negde/ u BG-u da se kupi network adapter, i koja je, otprilike, cifra?
 
Bilo je u Knez Mihajlovoj za 45e, ali sad ne znam gde ima vishe :) Probaj onaj Virtual kako se zove :)
 
Da li neko zna za cega sluzi Network Support kod SMS playera i ako zna kako se koristi i konfigurise. Ja sam povezao komp i PSTwo crossover kablom i racunar uredno acknowledge-uje da postoji mreza i to je to, ali nista se ne desava u playeru (da li treba?).
 
Ljudi... ima li neko opsezan "tutorijal" za povezivanje HDD-a na PS2 (slim)?! (ili ako neko ima neki link.. bacite ga ovde) ;)

Ne mogu da verujem.. A mene jedan ortak (100%-tni xbot) ubedjivao da HDD ne mere da se nakaci na PS2!!! Jelte moze samo x-box... :d
 
Necu ici u detalje... Na PSTwo HDD moze nakaciti na dva nacina, prvi je lemljenjem kabla za stampanu plocu konzole, a drugi je preko USB porta - externi USB HDD. Za prvi nacin moras imati pravu verziju konzole, V12 ili V13 (i jedna i druga ne podrzavaju HDD direktno ali sadrze u sebi kontroler i mesto gde se moze zalemiti kabel od HDD-a, dok V14 i V15 ne sadrze kontroler za HDD). Za drugi nacin ti treba HDD u externom USB holderu, program za PS2 koji se zove USB Advance i jos sto sta. Prvi nacin je najbolji ali i najtezi za uraditi, a drugi nacin je relativno lako realizovati ali posto USB portovi na PSTwo nisu 2.0 specifikacije ucitavnje igara sa HDD bi trajlao duze nego ucitavanje sa DVD-a, stim da postoji dosta nekompatibilnih igara koje nece u opste raditi preko USB HDD-a i USB Advance-a (npr. GOW i GOW2).

Evo tutorijal za USB varijantu: LINK
 
Nazad
Vrh Dno