Šta je novo?

Pucaju browseri i komp se gasi

BojanNS

Slavan
Učlanjen(a)
15.11.2007
Poruke
54
Poena
309
Ako neko zna da pomogne bilo bi lepo.

Naime na jednom kompu mi konstantno pucaju i firefox i internet explorer, a i komp se ponekad restartuje. I nakon reinstalacije sistema i formatiranja, sve se ubrzo pocne ponavljati.

Drugi komp mi se jednostavno zakuca i cao! Mozes ga samo restartovati nakon toga i tako u krug. Dosta brzo zakucava nakon pocetka rada!

Hvala unapred na pomoci!
 
Proveri na oba kompa hard diskove, sa hirens boot-om, zatim proveri napajanja.... može da bude sve i svašta u pitanju ali ajde da krenemo od toga da vidimo da li je to problem ili nije. E da, na ovom drugom kompu vidi da li ti se ne pregrejava CPU. :D
 
Može da bude svašta ali prva sumnja ide na RAM. Ako imaš dva keksa memorije, izvadi jedan pa ih naizmenično probaj i javi kako se ponaša računar.
 
Ove stvarno moze svasta da bude. Ja bih proverio prvo HDD i RAM. Pusti hirens neka protera HDD i 2-3 kruga RAM memoriju, pa vidi sta ce reci.
 
Iskopcaj USB modem, pa onda vidi da li se resetuje.

Moze biti i neki virus/malware/trojanac...
 
RAM 100%!
 
imao sam iste simptome ( i jos neke koje nisam mogao provaliti neko vreme ), sve u svemu reseno zamenom dotrajalij i napupelih kondenzatora na ploci, ma kako to zvucalo.

u pocetku sam mislio da je do graficke, jer kada sam stavio slabiju sve je "lepo" radilo, a kasnije ista prica..
zanimljivo je sto je na win7 radilo na xp ne, desavalo se da kad otvorim total commander komp jednostavno zamrzne, a kada ukljucim neki pretrazivac redovno se desavala ista situacija.

sve to me je dovodilo do loodila.:zgran: reseno zamenom kondenzatora na maticnoj ploci.

verovatno je problem bio u tome da u nekim trenutcima maticna nije mogla da isporuci dovoljno stabilne vrednosti za rad graficke kartice i tada pocinju :mad::crash:

moj savet ti je da ako imas stariju masinu probas sa zamenom kondenzatora ( narocito ako ima vidljivih promena na njima )
 
Poslednja izmena:
E ovako,

posto imam 2x 1gb rama, naizmenicno je stavljan ram i testiran. U radu sa prvim desavalo se isto. medjutim kada sam stavio samo drugi masina radi za sada stabilno i jos ni jednom nije pukao pretrazivac a ni komp se nie restartovao. To nas verovatno dovodi do zakljucka da se radi o ramu. Propustio sam ga kroz memtest i windows memory test i nije nasao greske. E sad posto je memorija jos pod garancijom kako dokazati da je neispravna i da li je neispravna.....

Hvala svima!
 
Jesi probao da vidiš da li su ti oba slota za ram ispravni
 
Pretpostavljam da imas 4 memorijska slot-a, probaj u druga dva slot-a ako to vec nisi uradio, i kao sto rece ivan, taj modul sa kojim ne puca nista ubaci na mesto onog koji je pravio probleme pa javi.
 
Probano sve, rotirano, ovo ono. Sa jednom memorijom sistem je potpuno stabilan dok sa drugom se svasta desava. Odneta memorija na reklamaciju, pa cemo da vidimo sta kazu.

Hvala svima!
 
Nazad
Vrh Dno