Šta je novo?

PTT-KDS (Old IP)

MTB

Slavan
Učlanjen(a)
18.09.2005
Poruke
42
Poena
309
"Koristim PTT-KDS (64 kb/s) - Tosin Bunar."
Primetio sam da poslednjih 4-5 meseci imam isti IP, pa dolazi do cestog pucanja, tacnije na 2 sata...
Jel neko ima isti problem? Zanima me zasto je kod mene rok trajanja 2 sata, a kod nekih mesec dana? Pokusao sam dosta toga, al' prica uvek ista...
 
IP adresa i pucanje veze nemaju nikakve veze jedno sa drugim.
 
Oke, to mi je jasno... Ali zasto puca bas na 2 sata? :trust: Pucanje jedino mogu da sprecim ako uradim repair, ...i onda opet imam 2 sata fore do sledeceg pucanja.

Network Connection Detalis:

Lease Obtained 19/04/2007 20:49:15
Lease Expires 19/04/2007 22:49:15
 
Poslednja izmena:
STVAR SREDJENA!!!

Posto mi se ne menja IP, uradio sam "Manually Configured" (IP Address, Subnet Mask, Default Gateway, DNS Servers). Samo sam odradio copy-paste i zavrsio stvar. U opciji Network Connection Detalis vise se ne pojavljuje
Lease Obtained 19/04/2007 20:49:15
Lease Expires 19/04/2007 22:49:15
(cuveno pucanje na svaka dva sata). Poslednjih 48 sati nije bilo pucanja.
P.S. Od tehnicke podrske KDS-a nije bilo pomoci!
 
Moguće je da ti probleme pravi njihov DHCP server. Ja sam mesecima muku mučio sa njime jer nije hteo da mi dodeli IP adresu za drugi računar. Kada sam, praćenjem paketa na kablu, nedvosmisleno utvrdio da problem nije do mene objasnio sam "telefonistkinji" šta da prenese inženjerima. Nekoliko dana nakon toga, odjednom je sve proradilo.
Što se tiče ovog "manuelnog" rešenja tvog problema, on će verovatno da radi sve dok DHCP server ne dodeli tu adresu nekom drugom. Pošto ti ne obnavljaš zakup adrese, server računa da je ta adresa slobodna.
 
Da, ali i dalje pitanje: zašo je lease na svega dva sata?
Postavio sam pre nekih mesec dana pitanje kako je kod drugih provajdera (ne samo kablovskih) - na žalost, niko mi nije odgovorio :(
Ja nemam apsolutno nikakvih problema sa PTT-KDS-om. Skidam velike fajlove sa Rapidshare-a, i sve radi OK.
Koristim 256 paket.
 
Ljudi se ne opterećuju dužinom zakupa adrese zato što im i nije nešto važna (pa ni ne znaju kolika je). ;) Njena eventualna promena neće rešiti probleme, niti ih stvoriti.
 
ej ja sam imao taj isti problem na rakovici, naravno nisam mogao nikome nista. patka iz tehnicke podrske mi je na kraju mog besplatnog casa o dhcp-u, mrezama i kablovskoj odgovorila sa "gospodine nemamo mi ruter, to je kod vas u kompjuteru" pa sam samo uzdahnuo i odustao.
 
Vrh Dno