Šta je novo?

PS4, PS4 slim ili PS4 Pro

Titogradjanin

Slavan
Učlanjen(a)
12.08.2013
Poruke
1,550
Poena
200
Pozdrav svima.
Potrebno mi je vaše mišljenje i probaću da budem kratak sa pitanjima i uvodom :)
Unazad 15god igrao sam igre samo na Pc-u, dok sto se tice iskustva sa ps imam jedino na ps1 kojeg i dalje posjedujem. Ali vrijeme je proletjelo i mnogo se toga promijenilo i ja sam totalno ispao iz ps priče.
Dakle poslije ovoga uvoda da kažem sljedeće. Planiram da kupim konzolu, iako mi srce igra za Pc ipak mi je Ps pametnija odluka jer često putujem pa samim tim mi je i prenos konzole mnogo lakši.
Sto se tice finansija nije mi problem da puknem koji euro više za najskuplju konzolu, ALI ako nema potrebe za tim ne bih bacao pare.

Dakle razmišljam se sta da kupim od ps, da li da uzmem običanu 4 ili slim ili Pro?
Nemam 4k hdr TV i ne planiram u sl 3 god da ga kupujem vjerovatno. Volim da igram igrice (imam 27 god ali i dalje volim kad imam slobodnog vremena da odigram jedno 4h odjednom), lijepo bi bilo da grafika bude što bolja ali nisam fanatik neki da gledam svaki detalj, ali takodje hoću da mi igra ne stuca.

Dakle:

1. Ima li neke razlike izmedju slim i obične verzije 4-ke?

2. Za Pro znam da je najj i da ima duplo jaču grafiku ali i jaču cijenu ali da li se isplati uzeti Pro ako nemam 4k hdr TV?

3. Da li će se buduće igrice vrtjeti bolje na Pro tj da li će možda stucati na običnom ili slim modelu?

4. Da li se sada ispaliti uopšte kupovati PS jer kako sam nedje pročitao uskoro bi trebao PS5 da izađe?

Dakle sta bi vi uradili na mom mjestu?

Unaprijed se zahvaljujem na pomoci svima :)


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
1. Ima, obican je mlazni avion u radu, posebno prilikom dugih sekcija igranja. Preskoci debeljka, ukratko.

2. Pa realno i da i ne, zavisi. Dosta MP naslova dosta bolje radi na Pro konzoli, dakle bez ili sa dosta manje dropova frejmova. Takodje neki noviji AAA naslovi tipa Shadow of Tomb Raider i AC Odyssey imaju stabilniji fps na pro konzoli, toga ce realno biti sve vise. Sad dal je vredno pogledaj analize online. Pored toga ioako nemas 4K TV pro donosi supersampling na 1080p ekrane.

3. "Stucanja" realno nece biti jer vise od 70% korisnika i dalje ima obican ili slim model, dakle default hardver, pa developeri nece moci tek tako sve dok je aktuelan PS4 da sve optimiziju prema Pro modelu. Ali tu i tamo nekih dropova ce biti u novijim igrama kao sto je i do sada slucaj. Ne svima naravno. Nista sto je deal breaker.

4. PS5 nece sigurno jos 2 do 3 godine, minimum dve. A toliko ima bruka igara za PS4 (ekskluziva) tako da se itekako isplati, odnosno vredno je uzeti.

Na tvom mestu bih uzeo PS4 ;d Sad dal Slim ili Pro to vec razmisli i odluci sam.
 
Ako imaš para uzmi pro i da glava ne boli...nije to ne znam kakva razlika u ceni!! Na kompjuter si verovatno bacao gomilu para na konstantne nadogradnje ako već voliš da se igraš; ovde si već u startu uštedeo što toga nema.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
@djokosrb

Hvala na brzom komentaru. Znaci običan je previše bučan i sad ostaje slim ili Pro.

Sad sam vidio na KP da imaju i cipovane verzije ps4 slim i Pro modela sa mnogo primamljivo cijenama. Mozes li mi reci da li čipom gubim nesto? Znam da dobijam igrice piratske koje i sam poslije mogu da skidam i da igram. Ali sig i gubim nesto, garanciju, možda Online igranje (iako to ne koristim mnogo)?

@Proday

Pa trenutno više razm o Pro verziji iskreno. Pa u pc sam ulagao sasvim dovoljno tokom ovih godina.
Jedino sto sam sad vidio da sad imaju cipovani ps4 modeli pa me interesuje sto gubim sa čipom jer znam sta dobijam.

Da li ste vi za čip ili ne?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da ti objasnim šta je zapravo “čipovani PS4”:

Nisu uopšte čipovane te konzole, nikakva hardverska intervencija nije rađena na njima već koriste određene propuste u softveru koji ti omogućavaju da igraš piratske PS4 igre. Dakle te konzole su na neki način hakovane ne i čipovane. Sa takvom konzolom možeš da igraš piratske igre koje su izašle do sredine ove godine. Znači možeš Horizon Zero Dawn ali ne možeš novog Spajdermena a nećeš moći ni novi Red Dead Redemption kada se pojavi. To je zbog toga što taj exploit radi na starijem 5.05 firmwareu. Novije igre zahtijevaju noviji firmware a za njih exploit ne postoji. Vidim da neki ljudi očekuju da se pojavi do Nove godine. Ja ne znam kada će.

Dakle sa hakovanom konzolom možeš da igraš gomilu igara a da ih uopšte ne plaćaš ali neke nove igre ipak nećeš moći. Za sad. Ako uzmeš konzolu koja nije hakovana onda je potrebno kupovati igre, ukoliko nisu besplatne kao Fortnite. E da sa hakovanom konzolom ne možeš da igraš online.

Što se tiče buke neki ljudi su se žalili da im je Pro konzola bučna. Nisam čuo da se neko sa Slim-om žalio na buku. Ja sam zadovoljan kako mi radi Slim. Ali mi se zato ne sviđa kako radi novi Assassins Creed na Slimu.
 
Poslednja izmena:
Ako imaš para uzmi pro i da glava ne boli...nije to ne znam kakva razlika u ceni!! Na kompjuter si verovatno bacao gomilu para na konstantne nadogradnje ako već voliš da se igraš; ovde si već u startu uštedeo što toga nema.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

+1

100e je realno vise PRO, bilo da uzimas legit ili "cipovan"/hakovan.

Jedna opcija, mozda najzanimljivija je da lepo uzmes sad sa hakovan, odigras gomilu igara za free, onda lepo update softvera. Mada dok predjes sve sto ima za softver 5.05 i nizi, izacice i novi JB:d
Kako god, preporuka za kupovinu svakako, bilo legit bilo "cipovanu".
 
Poslednja izmena:
Što se tiče buke neki ljudi su se žalili da im je Pro konzola bučna. Nisam čuo da se neko sa Slim-om žalio na buku. Ja sam zadovoljan kako mi radi Slim. Ali mi se zato ne sviđa kako radi novi Assassins Creed na Slimu.

Jel probao neko da proba da zameni ventilator u PS4Pro sa nekom Noctuom? Ja sam to radio u nekim drugim uredjajima koji su bili bucni i uvek je resavalo problem. Posto proizvodjaci uredjaja za siroke narodne mase obavezno stekaju na kvalitetnim ventovima. Naravno to ce ponistiti garanciju...
 
Bucni su samo Pro iz prve generacije (prvih par meseci/pola godine ili tako nesto). Moj sam nabavio u Julu prosle godine, ortak njegov pro odmah na releasu u zamenu za debeljka kod GS-a i njegov zna vise tj konstantnije da "zapeva" u Witcher 3/U4/Nier/GoW/HZD.
Takodje sam pod utiskom da je slim bio bucniji pod opterecenjem (ima veci high pitch ventilatora) nego pro, ali su to negde sto se grejanja tice... Inace fps dropovi se osete na slimu kod igara novije generacije...

Btw tema vec postoji za Slim v Pro, cemu nova?
 
Super, neka te služi pa javi impresije vremenom. I mene interesuje pošto vrlo moguće da batalim igranje na laptopu i pređem u potpunosti na konzolu!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Moram da pitam posto sam se i ja zagrejao za ps4. Nemam iskustva sa konzolama (jos od sega mega drive 2(koju jos imam)). Ukoliko bih kupio ps4 pro nov koji bi on sistem imao? Ili mora da se kupi polovan ukoliko hocu jailbreak?
 
naci ps4 pro i to nov sa validnom garancijom bilo kakvom sa 5.05 ili starijim je ravno cudu...mislim i cuda se deavaju,ali meni licno nikad niti ce.verujem sve da to i neko ima da ne bi dao ni priblizno za normalan novac,sigurno bi ocepio maksimalno.

po meni treba staviti na papir razloge i to poimenice sto treba JB.ako su par redaka i naslova nije vredno,skupi se vec taj kes,iskoci taj naslov na akciji/polovno itd.po ostalim pitanjima (emulatori itd) ps4 je i dalje daleko od ultimativne sprave za dnevnu,htpc za iste pare moze daleeeeko vise.
 
Pozdrav svima, gledam da uzmem ps 4, nemam 4k tv, i ne znam da li da uzmem ps 4 pro ili slim. Dvoumim se jako a cena nije mala, ne razumem se mnogo, i ne znam da li da uzmem isti samo sa 6 meseci manjom garancijom za 60e manje, ili da kupim sa 12 meseci za 290e(slim), a pro je 320 sa 12m, a sa 6 je 300
 
Iako nemas 4K Tv, PS4 Pro je mnogo napredniji u odnosu na slim i za tih 30e se stvarno ne isplati razmisljati
 
Pozdrav svima, gledam da uzmem ps 4, nemam 4k tv, i ne znam da li da uzmem ps 4 pro ili slim. Dvoumim se jako a cena nije mala, ne razumem se mnogo, i ne znam da li da uzmem isti samo sa 6 meseci manjom garancijom za 60e manje, ili da kupim sa 12 meseci za 290e(slim), a pro je 320 sa 12m, a sa 6 je 300
Obavezno 7216B verziju konzole, takodje je pozeljno da dodas SSD, jer se razlika poprilicno oseti.
 
Nazad
Vrh Dno