Šta je novo?

PS3 i LG nema slike

NightCrawler

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2005
Poruke
2,736
Poena
615
Nabavih polovan ps3 (fat 40 gb u pitanju) uz konzolu dobih samo hdmi kabal.
Televizor koji imam je LG 32ls570s-zb

Kada povežem sony i lcd preko hdmi ne dobijam nikako signal. Imam 4 HDMI porta na tvu i sva 4 sam isprobao i na svakom je isto no signal pa no signal.

Ista stvar se dešava kada preko tog kabla pokušam da povežem laptop na lcd tv. Laptop prepozna da je povezan preko hdmi-a ali ne daje sliku na tvu

Da li je kabal u pitanju ili nešto drugo? Koliko sam video u user guideu za tv HDMI verzija na tv je 1.4 jel ima to neke veze zašto tv ne prepoznaje sony i laptop ili ne?
 
Naravno da je do kabla, probaj sa drugim i radice 100%.
 
Koliko sam video u user guideu za tv HDMI verzija na tv je 1.4 jel ima to neke veze zašto tv ne prepoznaje sony i laptop ili ne?

Ima, ali ako ti ni laptop ne radi sa istim kablom onda ne moraš previše da razmišljaš šta je problem, nisam baš previše viđao HDMI 1.4 na računarima.
 
Verovatno treba resetovati display podešavanja na PS3, to zna da se desi kada se poveže na drugi tv.

Dok je konzola ugašena pritisni i drži power off dugme sa prednje strane konzole dok ne čuješ dva pištanja (nekih ~5 sekundi), zatim pusti.

I naravno vidi na TV-u da li su ga prebacio mode na odgovarajući ulaz.
 
Verovatno treba resetovati display podešavanja na PS3, to zna da se desi kada se poveže na drugi tv.

Dok je konzola ugašena pritisni i drži power off dugme sa prednje strane konzole dok ne čuješ dva pištanja (nekih ~5 sekundi), zatim pusti.

Probao sam sa tim resetom i neće. Isto se dešava.

Probaću sa drugim HDMI kablom ako ne moram da jurim one multiout kablove za ps3 pa sa njima da probam
 
izvini a kako si resetovao PS3? ja koliko znam, resetovanje tj podešavanje video izlaza (rezolucije) mora da se odradi kroz meni za podešavanje. a koliko se sećam to nećeš moći da odradiš kad ti je PS3 povezan putem HDMI kabla na TV, već ćeš morati da povežeš analogni izlaz iz PS3 na skart ulaz TV-a.
 
izvini a kako si resetovao PS3? ja koliko znam, resetovanje tj podešavanje video izlaza (rezolucije) mora da se odradi kroz meni za podešavanje. a koliko se sećam to nećeš moći da odradiš kad ti je PS3 povezan putem HDMI kabla na TV, već ćeš morati da povežeš analogni izlaz iz PS3 na skart ulaz TV-a.

Držanjem power dugmeta vraćaš konzolu na fabrička podešavanja.
 
koliko sam ja upućen, tako sigurno ne može da se fabrički resetuje.

procedura za fabrički reset:

Be sure to backup your settings/games saves by doing a System > Backup on your PS3 or you may lose your game saves! Also, this is a last resort procedure prior to exchanging/returning to sony.

1. Power Off the PS3 via the power switch in back and power back on w/switch.

2. Hold Power Button on the Front until you hear 3 beeps.

3. Then go through the initial setup and then run a full Format via System > Format. (will take approx 3 1/1 hours). You may need to have our AV cables ready if your using HDMI (in case HDMI isn’t detected after initial reset).

4. Restore your backup you made prior to doing factory/hard reset (optional, if you created a backup).

ali čoveku ustvari treba ovo

If the video output settings on the system do not match those of the
cable or TV in use, there may be no picture. If the screen goes
blank, turn off the system. Then, with only the system and the TV
connected, press the system’s power button for more than 5
seconds to turn the system back on. The video output settings will
automatically be reset to the standard definition (SD) resolution.
 
^ Ako držiš do 3 beep-a, to jeste za fabrički reset, ali 2 beep-a je za reset video izlaza.
 
Poslednja izmena:
Ja kada držim power dugme uvek čujem samo 3 beepa nikako dva beepa. Takodje kada konzolu uključim preko PS dugmeta na joypadu na kratko se pojavi sneg na LG tv i onda opet izbaci no signal
 
Uzeo sam danas 1.4 HDMI kabal i radi :banana::banana::banana::banana::banana:
Ipak je bio problem u kablu
 
Sad se vrati na prvi post ove teme i reci koliko si vremena izgubio :) Uzivaj
 
Nazad
Vrh Dno