Protok pri VoIP zavisi od protokla koji se koristi. Skype uspešno radi i sa 3KB/s UP i toliko DOWN. Svi ostali, koji idu preko SIP-a (VoIPbuster i ostali Betamax proizvodi) troše 7-8, pa i do 10KB/s za UP i isto toliko za DOWN, pa je u slučaju ADSL-a taj paket koji pominješ minimum za VoIP preko SIP-a. Skype je upotrebljiv i na paketu sa 64k uploada, ali Buster i ostali nisu.
Za video nemam ličnog iskustva.
Ako se ne varam, ti si na wireless-u (tvoje pitanje mi deluje kao copy/paste iz moje lokalne mreže) 🙂 i taj paket će ti sigurno raditi posao za VoIP (bez obzira na NAT), video conference ćeš morati da testiraš.