Šta je novo?

ProMobi servis

fcinterbgd

Slavan
Učlanjen(a)
20.03.2008
Poruke
1,465
Poena
350
Moram da podelim ovo jedinstveno iskustvo koje nisam doziveo do sada. Naime, sve je pocelo prekjuce kada sam primetio ogrebotinu na telefonu, duzine oko 3cm uz desnu ivicu ekrana. Posto je bila noc, nisam mogao da procenim sta je u pitanju, niti kako se desilo. Sutradan sam se pokusao da nadjem moguc uzrok stete. Telefon nije ispadao, nije bio nagnjecen, dakle nista sto bi ukazalo na moguci razlog ostecenja. Zagledanjem primetio sam da je ispod stakla odredjena kolicina vazduha, ali nisam mogao da napipam nikakvu teksturu pukotine ili slicno, izgleda kao da je napukao al opet digitajzer radi, ekran takodje.
Nemajuci puno izbora, odlucio sam se za varijantu ako prodje prodje
Plan mi je bio da odem u jedan u ovlascenih servisa posto sam se setio da imam negde i garanciju. Telefon sam kupio preko oglasa, pre godinu dana, sve sa garancijom i fiskalnim racunom. 3 servisa na raspolaganju: sa BG Elektronicsom sam vec imao losa iskustva, o Begramu sam ovde vec dosta lose procitao, tako da izbor morao da bude ProMobi.
Iskreno nisam ni cuo za njih pre, otisao sam tamo sa velikom dozom skepticnosti, bez velike nade da zapravo nesto dobro da se desi. Uz sve to imao sam i vremenski limit od 2 nedelje za popravku telefona, posto bi trebalo da se vratim nazad u PT. Ljubazno osoblje napravilo je zapisnik o problemu, saslusalo moju molbu da ne zapocinju nista ako ne mogu da zavrse za 2 nedelje jer mi je telefon potreban a i mogu da zivim sa tom ogrebotinom
E sad zanimljivi deo:
Dobijam SMS poruku, 2 sata nakon predaje telefona, da mogu da pokupim svoj telefon.
Prijem uredjaja: 5.6.2015. 13:30
Servis uredjaja zavrsen: 5.6.2015 14:30
Mislio sam da su me vec otkacili, opradvavajuci se sa fizickim ostecenjem ili cak starim dobrim "tragovima tecnosti"
A onda, potpuni sok... Osoblje mi donosi kutiju, a u njoj... telefon koji nije moj (znam posto sam imao oguljenu lajsnu na par mesta). U isto vreme mi govore da mi zamenjen ceo displej...
"WTF mode" = ON
Ne secam se ni kako sam reagovao, samo sam gledao nemo u telefon..
Dobio sam bukvalno nov telefon, nov displej dolazi sa lajsnama, gledam ne verujem...
Stvarno nisam bio pripremljen na ovo a imao sam dosta iskustva sa reklamacijama do sad, od Kalenic pijace do Samsung office u Madridu, nikad mi se ovako nesto nije desilo.
Verovatno bih sad danima mogao da pisem u superlativima o Promobi kompaniji, ali umesto toga jedna velika PREPORUKA za ove ljude. Imaju 3 osobine koje su potrebne svakome ko ima vise od 2 klijenata: ljubaznost, strucnost i efikasnost.
 
ProMobi servis na b,brdo toje ovlascen servis za nokiu, ija imam pozitivna iskustva sa njima
 
Uzimao sam neke baterije kod njih i zadovoljan sam, ali mi se desilo nesto drugo imao sam problema sa S3 prilikom punjenja radi normalno nekoliko ciklusa (mozda i mesec dana) i onda pocinje da me zeza punjenje, jednostavno nece da puni normalnom brzinom vec je to sporo i to traje i traje i to traje nekoliko ciklusa nekoliko dana i posle toga pocinje normalno i novo nanovo, cak mi je i baterija crkla posle godinu dana. na forumu pominju te kabli te uticnica imao sam jedan komplet punjac+uticnica od HTC Sensation stavim njega nema nikakvih problema, mislim puni normalno. Odema ja u pomenuti servis kupim novu batetriju i iznesem problem, kazu sacekate da proverimo dam im telefon, kabal i uticnicu....posle par minuta kazu nevalja uticnica, reko dobro kupim novu kad ono isti problem (sta su ono proveravali samo oni znaju - a mene kosta) i dalje odnosno prica sa pocetka posta. Da li je neko imao isti problem, da li dam telefon na reklamaciju dok je jos u garanciji ili ne?
 
Poslednja izmena:
Evo i ja da pohvalim Promobi servis. Supruga je u sredu poslala postexpressom Samsungov tablet u Promobi, zbog problema sa punjenjem baterije . Tablet je stigao u cetvrtak oko podne u Promobi. Zovem ja danas(petak) cisto da proverim da li je tablet stigao i kada ocekuju da ga pogledaju. Ljubazan zenski glas mi trazi broj radnog naloga i posle provere mi kaze da je tablet u cetvrtak stigao, odmah je prosledjen u servis,tamo su mu zamenili bateriju, usb port, apdejtovali sistem i taj isti dan vratili nazad !? Iskren da budem, nisam mogao da poverujem, rekao sam joj da to proveri jos jednom :) Posle pola sata zove supruga,kaze tablet stigao. STvarno sve pohvale za Promobi, nisam verovao da postoje tako ekspeditivne firme kod nas.
@fcinterbgd, hvala druze, krenuo sam da saljem tablet u drugi servis, ali posle tvog posta, odlucio sam da posaljem u Promobi i nisam se pokajao, hvala, pozdrav
 
Nema na cemu. Veruj mi da bi sa druga dva servisa cekao "(ne)zakonskih" 45 dana. Ziveli :)
 
Seljacine... Hteo zamenim bateriju na p30 pro, nemaju na stanju, mora da se posalje prvo uredjaj pa onda porucuju bateriju, i telefon mora ostane tamo sve dok deo ne stigne sto traje kazu od 2-4 do desetak dana! A da se poruci ci i plati unapred i pozovu kad stigne to ne, o nikakooo! Mora stoji brale kod nas 10 dana... Samo u Srbistanu...
 
Poslednja izmena:
Seljacine... Hteo zamenim bateriju na p30 pro, nemaju na stanju, mora da se posalje prvo uredjaj pa onda porucuju bateriju, i telefon mora ostane tamo sve dok deo ne stigne sto traje kazu od 2-4 do desetak dana! A da se poruci ci i plati unapred i pozovu kad stigne to ne, o nikakooo! Mora stoji brale kod nas 10 dana... Samo u Srbistanu...
Kako si došao u situaciju da je menjas?
Mislim na p20pro. Još niko nije menjao. Niti ima potrebu u skorije vreme. A imam osobu koja je gejmer i non stop na super chargheru. Nisu zeznuli sa p30 pro? Sto ne probas preko aplikacije da zamenis?
 
Nema logike da drže telefon, a da nemaju deo. Poruči se baterija, stigne, odneseš je i zamene. Kod mene je uvek bilo tako ako nisu imali deo na stanju.
 
Tako je, ja sam menjao zadnje staklo na Note 10+ I cela akcija je odrađena kada je stiglo u željenoj boji. Vrlo profesionalno, sa minimalnim zadržavanjem, mislim da su završili sve za jedan dan, sad, ako je nastup tamo bio kao i ovaj post, onda me i ne čudi da su te otkačili.
 
Valjda sto je ta akcija huawei za 2500 sve... Ne znam zvao i njih i onaj drugi ovlasceni... Isto mora uredjaj predam... A baterija degradirala, ima skoro 4 godine, kako je izasao model...
 
Mislim da je to do Huaweia, drugarica slomila displey, odnela tel u onaj drugi ovlasceni servis ne u Promobi, htela da plati i kad stigne da je zovu da donese tel da ga zamene, mora tel kod njih da bude, 7 dana bio kod njih i jos morala da ponese sve papire sa dokazom da je kupljen u Srbiji, uzet tel u A1, odnela im i ugovor oni ga zadrzali.
Ja im poslao mail malo ih napusio i poslao Huaweiu i njih malo napusio, zanimalo me odakle im pravo da uzmu i zadrze neciji ugovor, sutra je zvali da dodje po ugovor.
 
Ja odradio na ovu akciju kod njih Huawei p10 za 2500.
Nijesu bateriju imali na stanju i to su odmah rekli. Čeka se 10ak dana.
Uplatio, ponio telefon nakon 10 dana i sve završeno top.
 
Isto pozitiva za ProMobi
Menjana baterija na nekom krsu pre par godina, jos uvek radi odlicno
 
Nazad
Vrh Dno