Šta je novo?

Prodavnica mobilnih - pokude i pohvale

Rekoše mi 800 din fleš na fabrički, "zato košta 165€* a ne više".
Rek'o aj flešnite ga, a ne, poče da vadi bateriju i "dođi popodne". Nije mi odgovaralo, dali mi vizitku za neki Pronto u Ćumičevom i tamo je 800din, "reci da smo te mi poslali".
* Tačnije, 13.5k din sa 1GB karticom.

Pih, ja sam ga u oktobru '06 platio 28.000... bez kartice :S:
 
Nije mi odgovaralo, dali mi vizitku za neki Pronto u Ćumičevom i tamo je 800din, "reci da smo te mi poslali".
I jednu moju prijateljicu su iz nekog "Medija" U Balkanskoj (ali nije "Media Mobil") poslali sa istom porukom (reci da smo te mi poslali) u Čumićevo da joj ubace srpski u w810i. Naplatili 400 din, deluje kao OK cena, to ipak nije standardna usluga. Garancija im je standardan shit (6 meseci ni na šta) ali je momak u radnji bio vrlo ljubazan, zamenio nam bateriju za koju sam ja sumnjao da je neispravna, dao CD koji greškom nije bio ubačen u kutiju, detaljno sve objašnjavao, demonstrirao povezivanje sa kompom, natprosečno ljubazan i predusretljiv odnos.
 
pozdrav svima:)
citao sam malo postove na ovu temu, te me zanima preporuka gdje kupiti sljedeci mobitel
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/1518/Nokia/N81 (Logic Shop),
te druga solucija
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/1519/Nokia/N81-8GB (MobTrend)
koliko vidim najpovoljniji je u te dvije trgovine.

Zanima me naravno original zapakovan mobitel. Hvala svima na sugestijama :banana:

Pogledaj u Comtrade-u , Royalton-u , Tehnomobile ,Handy ,Quadra... ove prodavnice podaju originale :)
 
Poslednja izmena:
Sta se desava sa Intercom-om? Znam da su se preselila preko puta, sada su kod Benetona, ali preneki dan odem ja oko 14h da vidim nesto, popnem se gore, kada otvara tip i kaze " Ne radimo.", cap i zatvori vrata.
 
Sve pohvale za ljubaznost u prodavnici Telekom+.Ono sto me iznenadilo jeste da sam cak dobio i fiskalni racun za mobilni.
 
pozdrav svima:)
citao sam malo postove na ovu temu, te me zanima preporuka gdje kupiti sljedeci mobitel
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/1518/Nokia/N81 (Logic Shop),
te druga solucija
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/1519/Nokia/N81-8GB (MobTrend)
koliko vidim najpovoljniji je u te dvije trgovine.

Zanima me naravno original zapakovan mobitel. Hvala svima na sugestijama :banana:

Izbegavati maksimalno MobTrend. Imao sam loše iskustvo sa W850. Telefon se od prvog dana resetovao. Mislili su da je kartica, pa softver, i na kraju posle 5-6 cimanja do BG-a, ustanovili da je kvar hardverski. Nisu hteli da mi vrate novac, jer će drugi isti takav telefon da ¨stigne¨ sledećeg dana. I tako skoro 3 nedelje. Na kraju su uz kiseo izraz lica vratili novac. A Logic shop daje valjda 2 godine garancije, tako da bi trebalo da su OK.
 
A Logic shop daje valjda 2 godine garancije, tako da bi trebalo da su OK.

Hmm to za Logic Shop nisam bas siguran - mislim da oni imaju neku cudnu garanciju - tipa 12 meseci al` samo 2 ili 3 meseca na hardver a ostalo na softver :S: a samo za LG modele je garancija 2 godine (a` ni ta ne znam kakva je, tj da li vazi ta ista fora).
 
U Novom Sadu jedina radnja sa kojom nisam imao problema a covek je bio max usluzan je LALINEA.Sve sto vam trba i interesuje covek ce objasniti,pomoci itd...
 
moja preporuka je mobilhouse u cumicevom sokacetu, uvek se dobije original kutija i sve sto ide sa telefonom, garancija na sve je godinu dana a sto se tice cena uvek su bili jedni od najjeftinijih, ne znam kakva je sada situacija.
 
Zna li ko šta se dešava sa Marvelom? Naime, drugar koji nije iz Beograda je pre nekog vremena uzeo mob kod njih (u pitanju je Marvel Duo u 29. Novembra), posle nekog vremena uočio kvar i odneo kod njih na servis. Danas sam trebao da odem po fon umesto njega medjutim radnja je zatvorena sa velikom papirčinom na kojoj piše POPIS ali kad sam malo bolje pogledao kroz rešetke vidim da su vrata zapečaćena crvenim pečatom. Šta da radim sada, totalno je istripovana situacija? Sumnjam da tog telefona možda ni ne bude više, kao ni firme. Znam da je bila i druga radnja u Kneza Miloša ali kad sam zvao taj broj neka druga firma je sada u tom lokalu. U principu, Marvel sada ni ne postoji i ja ne znam kome da se žalim. Ova informacija može koristiti i ostalima koji imaju relativno sveže kupljene telefone kod njih, za slučaj da im zatreba servis.

Ako neko ima ideju šta bih mogao da uradim bio bih zahvalan da čujem. Ili bar neki kontakt telefon Marvela (našao sam njihov broj ali je on fixni i logično da se nalazi u toj zapečaćenoj radnji pa se niko ni ne javlja).
 
evo u cemu je fora ... dosta radnji koje su radile po principu 'sto nema u izlogu, ima ispod tezge, a sto nema ni ispod tezge, ima u gepeku' pozatvarala je inspekcija ... ili im je krknula zabranu rada na neki period

tako da sad neke valjda neke bivaju zapecacene, a neke su i otvorene, ali ne mogu 'normalno' da rade

ne znam kakav je slucaj sa pomenutom radnjom [mozda je kod nje neki drugi razlog zasto ne radi], ali vrlo je moguce da je i nju zadesila opisana sudbina
 
Pa sto bar nisu bili toliko korektni pa da nazovu te ljude koji su ostavili aparate na servis da im ih vrate - makar i u prvobitnom stanju pa da mogu da se odnesu u neki servis na opravku, a ne ovako... :mad:
 
Poslednja izmena:
moja preporuka je mobilhouse u cumicevom sokacetu, uvek se dobije original kutija i sve sto ide sa telefonom, garancija na sve je godinu dana a sto se tice cena uvek su bili jedni od najjeftinijih, ne znam kakva je sada situacija.
Kakav crni MobilHouse... crna Nokia 6500c 215 evra, a bronzana - 375!!! :zgran:
I to je za bronzanu recena cena u dinarima (19K, cini mi se), dok je za crnu, naravno, izrecena u evrima... zanimljivo, identicna cena kao u Handy-u.
I jos se prave mutavi, pitamo ih "pa sto je toliko velika razlika u ceni, zar to nije isti telefon, samo druge boje?", oni odgovaraju - "Pitajte Nokiju". Cobani.

I jos, pitanje za kraj: "Aha, znaci, kazete da ste vi oficijalni distributer Nokie?"... oni: "Da".
Treba ih na sud.
 
Pa sto bar nisu bili toliko korektni pa da nazovu te ljude koji su ostavili aparate na servis da im ih vrate - makar i u prvobitnom stanju pa da mogu da se odnesu u neki servis na opravku, a ne ovako... :mad:

Cak i telefone na servisu je plenila inspekcija
 
Cak i telefone na servisu je plenila inspekcija

Pa ako je tako, bas lepo od njih sto su i to zaplenili - ali te telefone je neko kupio i platio svojim (uglavnom tesko zaradjenim parama u zamlji Srbiji) pa bi valjda logicno bilo i da ih sad vrate vlasnicima zar ne? Bar su trebali da ostave neki info na vratima kome da se ljudi obrate ili jos bolje da nazovu sve ciji su telefoni bili na servisu (ne verujem da su imali 500 telefona na reklamaciji...). I sta sad da rade ti ljudi? Kome da se zale i kako da dobiju nazad ono sto su posteno platili? Ja srecom nisam u toj situaciji, ali sam vrlo lako mogao da se nadjem u njoj kao i bilo ko od nas ko je relativno skoro kupovao telefon...
 
Uzmesh fiskalni i zovi inspekciju.
 
Aj me savetujte sta raditi :)
Sestra je pre 4 meseca uzela k550i u prodavnici Hram, sad sam gledao malo njihov garantni list i nije navedeno da garancija ne vazi na kameru.

Problem je sledeci, kamera je ok radila ali sad zeza kod slika na daljinu, kod makro slika je sve ok...
Ovaj problem je kod k550i(skoro svih) znam dosta ljudi sa stranih foruma kojima se ovo dogodilo, ali oni su uzeli u normalnoj radnji koja im je dala novi telefon ili je slala telefon nazad u fabriku SE gde je promenjena kamera i sad je sve ok, cak su slike dosta bolje.
Sta da radim? Da probam da nosim telefon i da se zalim ili... ? :S:
 
Probaj:) pogotovo ako je legalno kupljen, mislim ne treba da probash nego treba da ti kvar bude otklonjen.
 
Pa radnja i nije toliko dobra, telefon dobijas u rucno sklepanoj kutiji, ja sam saznao da telefon dolazi iz indonezije kupljen je tamo od nekog operatera...
Onda sam ja jos ubacio i w610i softver, znaci treba vratiti sve kako je bilo, i treba otici i traziti da se otkloni kvar, koji naravno nema sanse da otklone bez zamenjivanja kamere.
Cim tako nabavljaju telefone znaci da nemaju nikakvu dodatnu opremu, opet da daju novi telefon i tom moze da se desi slicno kad tad...
Kamera ok radi, znaci snimci do 10cm su sasvim ok, mogu reci da su odlicni.Evo slike kako izgledaju na daljinu:


Kao da se kamera izbagovala, kao da zeli da napravi makro fotografiju.Sestri to kao nije mnogo bitno, ne treba joj kao toliko kamera, dok mene bas nervira, cekao sam trenutak da se to desi na njenom telefonu.
 
Probaš da reklamiraš, ako ne uspe, reci sestri da sledeći put kupuje u proverenim radnjama.
Problem je što si i čačkao po softveru ;)
 
to sa sw je najmanji problem, kazhesh da su ti oni to uradili :) bash se oni secjaju.
 
MadMan, ma nije problem oko softvera vratio bih ja to sve kako je bilo :) Ali me mrzi jer ako cu se cimati da sve to vratim, i oni da mi kazu da ne mogu nista da urade... :S:
Pa ja sam joj rekao u kojoj da kupi, ali ta radnja nije radila i htela je bas taj dan da uzme i eto posto je ta radnja radila, vec sam u njok kupovao telefone i znam vlasnika rekao sam da ide u tu.
Ne verujem da bi bilo koja radnja u Srbiji zamenila telefon... Mozda CT ili SE radnja u cityu...

isnogood, ma otkud znam, verovatno da znaju koji softver treba biti, bilo bi im sumnjivo pa bih posle bilo vi ste menjali softver zbog toga kamera ne radi.
Videcu da vratim sve kako je bilo i da se telefon odnese na reklamaciju, ali samo ne znam kako da njima dokazem da nije to samo do njenog telefona vec do skoro svih k550i.
Nista hvala vam na predlozima ;)
 
milan91 ima naravno prodavnica gde vracaju telefone,ja bih se pre cudio da mi CT zameni jer sam sa njima uvek imao ruzno iskustvo.Moj ti je savet da vratis sve kako je bilo i da se pravis u reklamaciji da nemas pojma o nicemu.Obavezno trazi neku potvrdu da su primili telefon jer ipak je ovo Srbija :D Ja sam siguran da se oni ne secaju koji je soft bio pre 4 meseca,tako da ne verujem ad bi to mogao da bude problem,uostalom mozes da kazes da si radio sa SE Update.
 
Poslednja izmena:
Ma znam sve tacno sta je bilo :) imam log kad sam prvi put prikljucio mob :)
Ne verujem da su tolki debili da ne vide da je ubacen W610i softver :p Ali mogu promeniti ime telefona u k550i i tako da ih zeznem :D :d
 
Ovih dana sam kupovao telefon i proveravao cene po radnjama u Beogradu...sve ih je manje a i one koje rade daju fiskalni, normalnu garanciju...???:p

Jel to kraj ere "banana" prodavnica i vrlo egzoticnih razgovora sa prodavcem u slucaju reklamacije telefona...:smoke:
 
Pa jedino ako ih neko (drzava) natera da prekinu sa radom. Dokle god su razlike u ceni izmedju "legalnih" i "narodskih" telefona tolike, bice i posla za njih.
Same nece nestati.
 
Posmatraj to kao piratske diskove. I dalje možeš da ih kupiš koje gde po ulici, ali ne postoje više prodavnice koje ih prodaju. Pre ili kasnije, državni organi će ih, kao što kažeš, naterati da prekinu sa radom i onda će dostupnost jeftinih/dekodiranih telefona biti značajno smanjena.
 
Pa jedino ako ih neko (drzava) natera da prekinu sa radom. Dokle god su razlike u ceni izmedju "legalnih" i "narodskih" telefona tolike, bice i posla za njih.
Same nece nestati.

Državu su pritisnuli su operateri koji su dali preko 2 milijarde u ovu zemlju, pa ona samo prenosi pritisak dallje.

Po informacijama koje ja imam, u poslednja dva tri meseca je maksimalno pojačana finansijska, tržišna, poreska i carinska kontrola prodavnica mob. telefona.
 
Vrh Dno