Šta je novo?

Prodavci

mmsandi

Slavan
Učlanjen(a)
29.01.2010
Poruke
3,579
Poena
420
Postavljam ovdje temu posto sam mislio kupit graficku karticu, pa ako smeta premjestite ili brisite

Interesuje me kakva je kod vas u Srbiji usluga sto se tice prodavnica za kompove, narocito win-win, posto imamo ovdje u Podgorici jednu win-win prodavnicu (zbog koje sam bio uzbudjen, znajuci koliko stvari ima koje je kod nas tesko nabavit) i prosto sam zaprepasten kolicinom neozbiljnosti i neprofesionalnosti ..a tek nepoznavanje materije - za 'no comment' epizode, koje se gledaju na malim ekranima ..tako, usao sam u prodavnicu sa namjerom da im ostavim 300e, a izasao sam sa namjerom da nikad vise ne udjem
 
Poslednja izmena:
To je cesta pojava kod velikih firmi koje se brzo sire pa zaposljavaju ljude bez potrebnog znanja , uglavnom preko neke veze , ti ljudi mogu imati diplome neznam kog fakulteta ali dzabe ako nisu upuceni u savremene trendove. A i redovni kupci hardvera (pod redovnim ne mislim na onde koji jednom u 3-4 godine kupe neku komponentu il zamene racunar) sigurno nece od prodavaca traziti misljenje vec ce pre toga istraziti koje su mu opcije ili traziti misljenje od strucnjaka na Benchu 😉
 
Win-Win prodavnice u Beogradu nisu loše... u onoj kod Mašinca kad sam kupovao DVD rezač prošle godine valjda, vladala je malo preterano ležerna atmosfera, mada su prodavci ipak bili korektni. U Balkanskoj se lik isto iscimao kad sam mu tražio neke kablove, i mislim da sam na još jednom mestu kupovao i bili su korektni.
 
ma nisam ja ni isao neupucen, nego covjek koji radi u win-win me pita sta je crossfire bridge???!!! ..i jos pride par komentara koji upucuju da tamo ne bi trebalo da radi ..ja nisam znao da sa sapphire-kom ne dolazi, a bila neka prazna kesica u kutiji, pa sam mislio da nije kome zatrebao 🙂, medjutim posle vidim da je ista situacija sa drugom koju uzeh, prazna kesica, nema bridge-a...
 
Sta znam, retko trenutno u gradu ispliva po koji biser (u pozitivnom smislu) medju prodavcima u radnjama. Pretpostavljam da to ima veze s' tim sto ljudi koji imaju naprednije znanje ne zele da se zadovolje sa 20k platom.

Ranije sam bio zadovoljan uslugom u Imtelu, a sad...recimo da se oslanjam bukvalno sam na sebe.
Odem u WinWin, trazim konvertor za naponski kabl 6pina na 4pina, i oni mi kazu da to ne postoji...mislim...
 
Postavljam ovdje temu posto sam mislio kupit graficku karticu, pa ako smeta premjestite ili brisite

Interesuje me kakva je kod vas u Srbiji usluga sto se tice prodavnica za kompove, narocito win-win, posto imamo ovdje u Podgorici jednu win-win prodavnicu (zbog koje sam bio uzbudjen, znajuci koliko stvari ima koje je kod nas tesko nabavit) i prosto sam zaprepasten kolicinom neozbiljnosti i neprofesionalnosti ..a tek nepoznavanje materije - za 'no comment' epizode, koje se gledaju na malim ekranima ..tako, usao sam u prodavnicu sa namjerom da im ostavim 300e, a izasao sam sa namjerom da nikad vise ne udjem

Da se kod mene uso sa tom namerom ostavio bi 400e 😀.
S' obzirom da je tek otvorena radnja, potpuno razumem situaciju. Sto kaze covek, u startu su krenuli da rade ljudi preko veze, odnosno neki koji su znali pravog coveka. Dosta nasih firmi jos uvek nema kadrovsku sluzbu koja je na zapadu veoma bitna. Za par meseci ce se u toj radnji izkristalisati situacija, oni koji hoce naucice posao a oni koji nece ima da lete a doci ce drugi. Eto udji tamo oko nove godine u radnju pa ces videti. Uglavnom u takvim radnjama radi jedan covek kome glava razume a ostali su tu da paze da neko nesto ne drpi, ti ocigledno nisi naleteo na tog jednog 😀. A i sto neko rece, pa svako ko nesto zna u poslu nece da radi za 20k, a cuo sam da je ogroman broj ljudi prosao kroz tu firmu bas iz tog razloga (sto u maloprodaji sto u veleprodaji). Licno znam nekoliko ljudi koji su pobegli prvom prilikom.
 
U Win-Winu u Nišu već više od godinu dana radi manje više ista ekipa. Sem jednog dečka koji hoće da se potrudi da vidi šta i kada može da se nabavi, ostali uglavnom ne znaju šta sve prodaju. Razumem ja da ne treba da imaš lager u glavi, ali kad pomeneš recimo Scythe kuler, gledaju te bledo kao da si im psovao majku. naravno, sledi pitanje da li sam video na sajtu da postoji u njihovom cenovniku. Slično mi se dešavalo i za druge komponente. Na stranu što imaju zaposlenu neku debelu tetku koja je vrlo neljubazna i pored koje su šalterski radnici u državnim službama anđelčići.
 
Ako ste nezadovoljni uslugom i ponasanjem osoblja uvek imate sefa radnje ili direkciju.Jedan mail na pravo mesto cuda cini...
 
eee tako je to kad zivimo u zemlji gde vladaju vezare i diplome bez znanja... neznam za CG ali plata nije probelm da samo znate koliko ljudi ima bez posla, problem je u tome jer niko ne zeli da se zalozi i odvoji vreme na selektovanju kandidata pa se zaposljavaju "pickice" i "manekeni" ili *****i preko veza
 
Ja ušao i pitao "molim dali imate braket za montažu Prolimatech Megahalemsa na am2/am3˝ , prodavac zove kolegu sa ajd majketi prevedi šta ovaj pita . Ima li potrebe da dalje pričam . Mada su na dalje billi jako uslužni ali sam morao sam da im pokažem šta mi treba sa njihovog sajta .
 
Izvinjavam se što pišem dva posta zaredom ali poslao sam mail da pitam dali mogu da nabave Collink SWiF2 120P vent , odgovor je bio da potražim nešto sa liste ventova koje nabavljaju i pošto ja tražim pwm vent sa bolji perfomansama zamolim da naruče Scythe model koji želim i dobijem odgovor da narudžbi neće biti i da potražim iz cenovnika šta mi odgovara . Pa zar bi se mučio da pišem mail da sam našao u cenovniku šta mi treba ?
 
ajd reci gde si bio? na naselju negde?
 
Išao sam na posao i svratio u radnju WinWin u Jevrejskoj . Ja mogu da razumem da da ne možemo svi sve znati i da ako je nešto za nas svakodnevnica za druge može biti nepoznanica jer bože moj mi ipak ne spadamo u većinu korisnika koji samo dođu i kupe sklopljenu konfiguraciju jer im je komplikacija da sami sklapaju . Moje iskustvo u prvoj radnji ne smatram negativnim već više komičnim , ali odgovor tipa potražite u našem cenovniku posle jasnog objašnjenja šta mi treba smatram bezobrazlukom . Meni je razumljivo da prodavci mogu sebi da dozvole da budu ne obavešteni o pojedinim artiklima ali uputiti mail u centralu i dobiti odgovor " potražite u cenovniku " nije na mestu .
 
Poslednja izmena:
Mislim da je Zeljko najbolje opisao situaciju...

......problem je u tome jer niko ne zeli da se zalozi i odvoji vreme na selektovanju kandidata pa se zaposljavaju "pickice" i "manekeni" ili *****i preko veza

Plus ih briga da se malo cimnu oko musterije...posto radim isti posao,naravno da ni ja ne znam neke stvari,normalno,ali makar izlistam Google sunce mu .....
Mozda nisu dovoljno placeni?
 
A vi hocete kvalitetan kadar za platu koju primaju kasirke u maxiju? Iskreno meni je jos gore kad hoce satro da pomognu, a ne znaju, i onda mi tek bude neprijatno.
 
A vi hocete kvalitetan kadar za platu koju primaju kasirke u maxiju? Iskreno meni je jos gore kad hoce satro da pomognu, a ne znaju, i onda mi tek bude neprijatno.

Nisi u pravu. plata netreba da bude cinilac kako neko obavlja svoj posao, ili ga radi ili ne... 90% IT sektora za prodavce/srvisere ima smesne plate kao i vecina ostalih poslova u ovoj spodobi zvane Srbija

Prosle godine sam imao priliku da pricam sa vlasnikom prodavnoice u NS-u koji je regularno objavio konkurs na infostud-u javilo mu se 300 kandidata !!!, pocetna plata je bila 20 000 i nju je prihvatilo 50% kandidata ostali su hteli vise, posto je trazio ljude vec sa tim znanjem, iskustvom u radu sa IT i u prodaji i u servisu, broj kandidata mu se snizio na deset koji su usli u uzi izbor... i covek kaze tesko mu da odluci koga da uzme jer su svi OK...

Trenutno je preko 300 000 mladih do 25 godina bez posla i smesno je da neko nemoze da nadje kadar za posao koji ne zahteva neko "specijalno" znanje. a verujte 70% od njih ce prihvatititi da radi za 20 000din jer boljeg nema
 
Nisi u pravu. plata netreba da bude cinilac kako neko obavlja svoj posao, ili ga radi ili ne... 90% IT sektora za prodavce/srvisere ima smesne plate kao i vecina ostalih poslova u ovoj spodobi zvane Srbija

Prosle godine sam imao priliku da pricam sa vlasnikom prodavnoice u NS-u koji je regularno objavio konkurs na infostud-u javilo mu se 300 kandidata !!!, pocetna plata je bila 20 000 i nju je prihvatilo 50% kandidata ostali su hteli vise, posto je trazio ljude vec sa tim znanjem, iskustvom u radu sa IT i u prodaji i u servisu, broj kandidata mu se snizio na deset koji su usli u uzi izbor... i covek kaze tesko mu da odluci koga da uzme jer su svi OK...

Trenutno je preko 300 000 mladih do 25 godina bez posla i smesno je da neko nemoze da nadje kadar za posao koji ne zahteva neko "specijalno" znanje. a verujte 70% od njih ce prihvatititi da radi za 20 000din jer boljeg nema

Mozhda ce 70% njih i prihvatiti da radi za 20k,ali max 8 sati dnevno i da ih niko ne cima.A ne kako u "najvecem" tako i u ostalim "manjim" lancima maloprodaja da se radi za te pare svaki dan po 9,10 ili 11 sati.....
Uostalom malo,malo pa se ovakva ili slichne teme pojavljuju ovde na forumu...ako se ne varam poslednji put je to bio sluchaj u temi "21.07.2010" koja je closed kao sto ce i ova biti sigurno!
Jednostavno neki ne kapiraju ili svesno nece da daju vishe od tih 20k...postoje neki kvazi bonusi ....i onda se veliki i oni malo manji chude shto nema vise nikoga ne samo u MP vec i u VP ko je radio kod njih ili u branshi u zadnjih 10 godina.
Oni koji su u ovoj prichi znaju tachno o chemu govorim: malo malo pa dobijete novog komercijalistu...a on tek nema pojma kada mu pomenete Scythe "Ninja 3 " tada se pogubi i samo shto ne kazhe "ja sam gledao samo prva dva dela" :smash:
 
Naravno da će ljudi koji su nezaposleni, prihvatiti svaki posao. Pitanje je samo koliko će biti motivisan nakon 2-3 meseca da nastavi sa radom.
 
Mozhda ce 70% njih i prihvatiti da radi za 20k,ali max 8 sati dnevno i da ih niko ne cima.A ne kako u "najvecem" tako i u ostalim "manjim" lancima maloprodaja da se radi za te pare svaki dan po 9,10 ili 11 sati.....
Uostalom malo,malo pa se ovakva ili slichne teme pojavljuju ovde na forumu...ako se ne varam poslednji put je to bio sluchaj u temi "21.07.2010" koja je closed kao sto ce i ova biti sigurno!
Jednostavno neki ne kapiraju ili svesno nece da daju vishe od tih 20k...postoje neki kvazi bonusi ....i onda se veliki i oni malo manji chude shto nema vise nikoga ne samo u MP vec i u VP ko je radio kod njih ili u branshi u zadnjih 10 godina.
Oni koji su u ovoj prichi znaju tachno o chemu govorim: malo malo pa dobijete novog komercijalistu...a on tek nema pojma kada mu pomenete Scythe "Ninja 3 " tada se pogubi i samo shto ne kazhe "ja sam gledao samo prva dva dela" :smash:

Kolicina morona koja kod nas radi u ITu je neverovatna, sto je najgore .... ima ih svuda.

Radio sam u jednoj firmi za prodaju i servis kompjutera pre jedno 6 godina .... tad je bilo ocajno .... sad sam igrom slucaja poceo da radim u jednoj IT firmi koja se bavi prodajom software-a + nesto HWa.
ZAPREPASCEN sam cinjenicom da su se moroncine umnozile i iskreno ne znam gde su pametni ljudi koji su nekad radili, od kojih si mogao da dobijes savet.... cujes nesto novo.

Sad dolazim u situaciju da moram da objasnjavam ljudima neke osnovne stvari ....

- npr. u dual channel plocu je bolje staviti 2 modula memorije .....
- stavljati jadan HDD na napucanu masinu (reda 1k+ eura) je u najmanju ruku smesno,
- HT na novim intel i7 procesorima je nesto dobro .... a ne nesto sto iskljucis u biosu,
- zabosti 2GB modul u plocu sa x58 chipsetom na kojoj je vec bilo 3x1GB nije ispravan nacin da se poveca radna memorija
- SSD hard diskovi su pouzdani ..... da ... pouzdaniji su od normalnih mehanickih ..... (pitanje "da li si siguran" ide jedno 10 puta)
- Ne masina od 250e nece moci uspesno da radi ozbiljan posao, ne .... ni igrice nece raditi dobro

Ovo su samo neki primeri iz glave ..... ima ih jos mnoooooogo

Ma mislim .... u fazonu sam da posaljem pismo u sedista par vecih firmi da ih pitam jel im treba head manager ili sta god u srbiji jer ovi nasi su SMESNI
 
Postavljam ovdje temu posto sam mislio kupit graficku karticu, pa ako smeta premjestite ili brisite

Interesuje me kakva je kod vas u Srbiji usluga sto se tice prodavnica za kompove, narocito win-win, posto imamo ovdje u Podgorici jednu win-win prodavnicu (zbog koje sam bio uzbudjen, znajuci koliko stvari ima koje je kod nas tesko nabavit) i prosto sam zaprepasten kolicinom neozbiljnosti i neprofesionalnosti ..a tek nepoznavanje materije - za 'no comment' epizode, koje se gledaju na malim ekranima ..tako, usao sam u prodavnicu sa namjerom da im ostavim 300e, a izasao sam sa namjerom da nikad vise ne udjem

Dobro dosao u WinWin :crash: klub..😀

Kod nas u Nisu imaju dve prodavnice i najvise me nervira to sto kad god sam nesto hteo da kupim nikad (95%) nisu imali u radnji i uvek je bio odgovor
-"Narucite preko naseg sajta"
Cemu onda ogromna prodavnica koja je na izgled puna.
Pa ja bre hocu da uzivo vidim to sto mi treba pre nego ga kupim, a ne da gledam slike na netu.
A to sto su plate male nije nikakav izgovor, vecini su male. I meni je mala plata, pa sta da radim. Moram da radim i odradim svoj posao.
Pa kad od te plate odvojis dobar deo da kupis nesto, a doceka te "takav" prodavac onda *bi ga.
Srecom postoje i druge firme u kojima su prodavci ( i gazde) mnogo ljubazniji i usluzniji pa mogu da biram kod koga cu potrositi svoj novac i da budem zadovoljan.
 
Nisi u pravu. plata netreba da bude cinilac kako neko obavlja svoj posao, ili ga radi ili ne...

U idealnom svetu, mozda. U Srbiji, veoma retko. Zato sto su plate jednostavno mizerne i ne omogucavaju coveku dostojanstven zivot, a trazi se profesionalizam na svetskom nivou.

Prosle godine sam imao priliku da pricam sa vlasnikom prodavnoice u NS-u koji je regularno objavio konkurs na infostud-u javilo mu se 300 kandidata !!!, pocetna plata je bila 20 000 i nju je prihvatilo 50% kandidata ostali su hteli vise, posto je trazio ljude vec sa tim znanjem, iskustvom u radu sa IT i u prodaji i u servisu, broj kandidata mu se snizio na deset koji su usli u uzi izbor... i covek kaze tesko mu da odluci koga da uzme jer su svi OK...

Intervju je jedno, a rad na duge staze nesto sasvim drugo, i svaki poslodavac to zna vrlo dobro. Sto duze radis veci su ti i prohtevi, jer u svakoj normalnoj firmi visegodisnji rad se isplati u vidu redovnih povisica koje kasnije dodju na neki relativno pristojan nivo. Ali kada shvatis da je mogucnost za napredovanje bez veze skoro nikakva, plata ostaje ista, a kurs raste i tvoj standard opada, i da se na racun tvog rada neko drugi bogati, a da tebe posmatra kao lako zamenljivu i potrosnu robu (zaboga, javilo se 300 kandidata!!!) onda stvari odjednom izgledaju malo drugacije i jedina stvar koja moze te drzi je da "ipak moze i mnogo gore". A to nije zdrava motivacija, svaki covek ima potrebu da uci i da se razvija, da postuju njegov rad i da ako, vec radi robotski posao u kontaktu sa napornim ljudima, bar ima neku perspektivu.

Trenutno je preko 300 000 mladih do 25 godina bez posla i smesno je da neko nemoze da nadje kadar za posao koji ne zahteva neko "specijalno" znanje. a verujte 70% od njih ce prihvatititi da radi za 20 000din jer boljeg nema

Gresis, malo je ljudi koji zaista nesto znaju, a pritom su vredni i posteni i hoce da rade za tu platu na duze staze, i imaju ljudske vestine koje su za prodaju bar podjednako potrebne kao i znanje o robi koju prodajes. Moje iskustvo govori da, ako su ljudi vec prinudjeni da rade, nisu nikako prinudjeni da rade dobro. Pre neki dan cujem u autobusu "ma ne moze on mene toliko malo da plati, koliko ja mogu malo da radim". E, to je prava slika Srbije.
 
Gresis, malo je ljudi koji zaista nesto znaju, a pritom su vredni i posteni i hoce da rade za tu platu na duze staze, i imaju ljudske vestine koje su za prodaju bar podjednako potrebne kao i znanje o robi koju prodajes. Moje iskustvo govori da, ako su ljudi vec prinudjeni da rade, nisu nikako prinudjeni da rade dobro. Pre neki dan cujem u autobusu "ma ne moze on mene toliko malo da plati, koliko ja mogu malo da radim". E, to je prava slika Srbije.

Slazem se ja sa tobom ali od tih 300 000 mladih bez posla, bar 10% zna nesto i ako nezna spremno je da nauci... pa i za bednih 20 000 ipak je u pitanju za vecinu prvi posao...
Ja iskreno bi prihvatio 20 000 u IT fiormi gde imam uslova za napredak.. iako radim servis koji mi nesto malo vise donosi para sa manje rada jer posla veruj mi ima sve manje (usluzna delatnost), a i nisam optimista idem terenski i vidim da ljudi lose zive... naravno u ovo ne racunam mamine i tatine sinove sa debelim vezama koji mogu da se zaposle i da gluvare u nekoj drzavnoj/privatnoj firmi
 
Kolege (neke),vi ocigledno nemate pojma o realnoj situaciji u Srbiji,bez uvrede.

Padavan,odlican post,skidam kapu,ti znas kako stoje stvari ocigledno.

Ko sam ja da kazem da li neko ima pojma ili ne?
Trgovac koji radi u (nazovimo) IT radnji,striktno sa kompovima radim oko 2 god,u trgovini sam preko 10 god.
Ne,ne znam sve niti zelim da znam za 22.000,00 din mesecno.
Zasto?
-Zato sto mi je nedelja jedini slobodan dan u nedelji
-Zato sto radim svaki dan 10 sati dnevno osim subote kad radim 6 sati.
-Zato sto sam potrosna roba,leteli su ljudi oko mene za tako sitne stvari da ti mozak stane,za sta da se cimam kad svaki dan se pitam dokle cu raditi bez obzira koliko si i sta si radio do tada
-Zato sto nikoga ne zanima koliko se trudis i sta znas
-Zato sto ne lizem nicije dupe.
-Zato sto te minimum 1 dnevno napushe iako nemas veze sa tim
-Zato sto osim kompova i opreme radim i odgovaram za mali milion stvari
-Zato sto imam 10 radnih dana godisnjeg odmora
-Zato sto napreduju znamo ko

Mislim da sam nabrojao dosta,a poduzi je spisak.
Sto je najveci fazon,ne mogu sebi da dozvolim da sam neljubazan sa ljudima iz jednostavnog razloga zato sto ja ne bih voleo da je samnom neko neljubazan,bez obzira na okolnosti.A verujte mi,zasitis se ljudi,nema goreg posla nego raditi sa ljudima...

A gore navedena situacija vazi od Temerina do Subotice,retka je firma (privatna) da je drugacije.

I kad imas volje i vremena da ucis? Ja nadjem jer bas volim IT.Kolege ne vole,da ih cujete vristali bi.Ni ne pomisljaju da nauce,kad udje neko u radnju i pita "imate li DDR3?" mene zovu da pricam sa covekom jer ja "znam".

To vam je realna situacija kolege,bar u Vojvodini,ne verujem da i u drugim podnebljima cvetaju ruze...

I onda ti dodje neko u radnju i pizdi sto ti ne znas sta je Nindza 3...

U (nazalost) ex BenchHouse-u su znali sta je Nindza 3 jer su bili specijalizovani,Win Win to nije,da rascistimo...
 
Poslednja izmena:
Vidi ... ja te razumem .... ali isto tako ne podrzavam da bilo ko radi za 22k din.

Mislim evo ja radim za 30k jer mi odgovara ... ali realno necu jos dugo radim.

Podrzavam sve ljude koji napusavaju gazde koji ih ne placaju dovoljno ni za dorucak i prevoz ..... a da ne pricam kad realno radis ko crnac ... vidis koliki se obrt pravi a gazda / rukovodioci non stop kukaju kako je lose.

Najgore je kad imas platu tipa ... 22k .... svaki dan trosis fazon 100din za dorucak (realno najmanje sto mozes) prevoz da kazemo 100din, da ne racunamo ostale gluposti to je 4k din mesecno od plate, znaci radis za 16k ..... uzas.

Povrh svega .... najjaca je fora kad treba nesto da se kupi za posao ... tipa ... laptop ... kola .... sta god ... a gazda kuka kao da kupuje licno tebi ... a ne njemu tj njegovoj firmi.
 
Vidi ... ja te razumem .... ali isto tako ne podrzavam da bilo ko radi za 22k din.

Mislim evo ja radim za 30k jer mi odgovara ... ali realno necu jos dugo radim.

Podrzavam sve ljude koji napusavaju gazde koji ih ne placaju dovoljno ni za dorucak i prevoz ..... a da ne pricam kad realno radis ko crnac ... vidis koliki se obrt pravi a gazda / rukovodioci non stop kukaju kako je lose.

Najgore je kad imas platu tipa ... 22k .... svaki dan trosis fazon 100din za dorucak (realno najmanje sto mozes) prevoz da kazemo 100din, da ne racunamo ostale gluposti to je 4k din mesecno od plate, znaci radis za 16k ..... uzas.

Povrh svega .... najjaca je fora kad treba nesto da se kupi za posao ... tipa ... laptop ... kola .... sta god ... a gazda kuka kao da kupuje licno tebi ... a ne njemu tj njegovoj firmi.

Naravno al sta je alternativa, put pod noge i rad na crno zajedno sa najgorim olosom iz afrike i takvih zemalja 🙁
 
Pa ako me plate sto da ne?

Drugar bio u Nemackoj nesto na crnjaka,pokupio 500€ za 10-tak dana.Debelo razmisljam i ja da zapucam,kao i svi pametni ovde.Radicu 10 dana,20 odmaram pa opet,ali dokle...? Pricu vec znamo...

Nije poenta da se jadamo ili da se zalimo jer ima mnogo vise njih koji za manje pare mnogo vise rade,vec da treba biti malo realniji,najlakse je pljuvati po nekom.
Nismo u Svajcarskoj,nazalost...
 
Rade ljudi sta stignu, snalaze se, kao da svi mogu da biraju poslove, otud nestrucnost. Treba razumeti te ljude. Primer : banem u akvaristiku kazem jel imas Botiju Morleti ,devojka me tamo gleda trepce i kaze pa ti ako je ovde nadjes imamo 🙂 i sta sad ? Zaradjuje svoje parce hleba.
Najgori su ovi blejaci sto ne znaju ni da se potpisu a nece da rade ispod 45k.
 
Najgori su ovi blejaci sto ne znaju ni da se potpisu a nece da rade ispod 45k.

+1 i od mene 🙂

Zeljko ****ga znam losa je situacija i sta sad shvatam da ljudi moraju da raze i za 25k din .. .bolje i to nego da gledaju u zid.

Nego znam da obicno u takvim situacijama ljudi se smore i totalno ne razmisljaju da gledaju novi posao ili neke mogucnosti za napredovanje, i jednostavno udju u rutinu.

Zato sam ono pisao

Ono sto sam ja voleo da radim .... jeste mozda jadno i neprofesionalno .... ali zabole me ... a to je da gazde koje me jebu na poslu ostavljam tj dajem otkaz u najgore vreme ... bez najave i slicno ... realno ako nisam prijavljen nisam ni duzan da najavim da prestajem da radim .... u 80% slucajeva takve gazde me posle 2 nedleje zovu da radimo privatno i uzimam pare za 3 dana cimanja koliko mi je papak davao za mesec dana, sa sve osmehom na licu 🙂
 
Poslednja izmena:
Treba završiti veterinu da bi se radilo s ljudima, jer narod je marva. 🙂 Ne vređam nikoga, i sebe stavljam u isti koš sa svim "kupcima" i "prodavicma" hardvera koje sam sretao. Od mnogih sam znao više a od nekih sam naučio nešto.

Većina domaćih kupaca hardvera prvo se informiše na netu (sajtovi proizvođača, recenzije), pa na nekom forumu. I sa tim znanjem ode u prodavnicu i dočeka ga da kupac nema pojma i osvane ovakva tema...

E sad, šta se desi kada neko pohranjen odgovorima na forumu ode u prodavnicu i sačeka ga neko ko se u materiju razume mnogo više? Onda prodavac ode na forum i pokrene temu "s kakvim sve pacijentima ja imam posla". 🙂
 
Nazad
Vrh Dno