Šta je novo?

Processor i graficka 300-400e

DaniloVA

Poštovan
Učlanjen(a)
26.06.2014
Poruke
24
Poena
54
Treba mi najbolja kombinacija do nekih 30ak-40 hiljada dinara.
Graficka mi je mnogo bitnija nego proc. pa bi dao nekih 200e na graficku, a za procesor nisam siguran, zato vas pitam.
Da li da uzmem fx-6300, mislim da bi mi on odradio posao, ili da idem na skuplju varijantu, i uzmem i5?
Ugl igrice, ne preterano ozbiljan render...Razmisljao sam se za R9 270X 2GB DDR5.
 

Hvala za predlog, verovatno cu uzeti ovo, i uz to Kingston HyperX 8 GB ima za 8k... Imas neku maticnu da predlozis? Verovatno ce spasti cena za koju 'iljadu dok ja uzmem ovo, planirao sam da uzmem za nekih mesec dana, mozda malo jace.
 
Sve zavisi koliko bi para dao?
Ali svakako mozes neku jeftiniju B85 plocu, posto taj procesor ne moze da se overclockuje (nije K model).
Pa ne znam, ovo dvoje me izadje oko 46 000, i RAM 8 000, znaci to je sve negde oko 55 000. Pa sam mislio za tih 5000 din sto ostaje do 60 000 da pazarim neku maticnu, naravno ako ima sta da bar imalo valja za te pare... A ako ne, onda da skupljam jos para. Prvo sam hteo da uzmem fx-6300 i gtx 750ti, a ta opcija je dosta jeftinija. Ovako sam miran jos par godina, mogu da pikam sve novije naslove na high-ultra.
Mada sad kad izracunam to je manje od 600e, tako da moze maticna 6-7k.
 
Poslednja izmena:
Moze ova jeftinija: http://emmi.rs/matične-ploče-(mb)-mb-lga1150-b85-gigabyte-ga-b85m-d2v.11.html?productId=38138

I onda ostatak novca usmeris ka kvalitetnom napajanju posto je 280X prilicno jak potrosac. ;)
Hvala na savetima.
Vrv cu i uzeti:
i5 4440
ovu maticnu sto si mi preporucio
r9 280x powercolor 3GB DDR5
8GB DDR3 HyperX
i napajanje neko, imas li neki kontkretan model na umu? Da se slaze uz sve ovo, a opet da ne bude preskupo, ne bih isao preko 65k.
 
ovu maticnu sto si mi preporucio
Ја сам скоро узео плочу и после дугог бирања изабрао ову и све ми се више свиђа. Поред два PCI, ту су и разни излази интегруше графичке, 4 USB3 позади а и мало боља интегрисана звучна. Јесте скупља за чрвену али ми се чини да вреди.
 
Ја сам скоро узео плочу и после дугог бирања изабрао ову и све ми се више свиђа. Поред два PCI, ту су и разни излази интегруше графичке, 4 USB3 позади а и мало боља интегрисана звучна. Јесте скупља за чрвену али ми се чини да вреди.
Hvala na predlogu.
Pare nisu problem, izdvojio bih ja i 1000e, samo sam zeleo da uzmem nesto sto pre, a s obzirom da imam 16 god tesko je nabaviti tolike pare.
Prvo sam razmisljao o fx-6300 i gtx 750ti, sto je dosta jeftinija opcija od ovoga za sta sam se odlucio. Ali opet bolje mi je da sacekam koji mesec, skupim jos koju kintu, i da onda trazim od cala 500-600e, pa ostalo ja da dodajem.
Izadje me ova konfa 70+k, a onda prva bi izasla oko 45max, tako da sad moram jos da dodajem, pa se nadam da cu je uzeti u narednih par meseci, taman ce mozda nesto od ovih cena pasti.
 
Nazad
Vrh Dno