Šta je novo?

Procesori - sta je bolje?

safmaverick

Slavan
Učlanjen(a)
25.01.2009
Poruke
207
Poena
330
Moja oprema  
Laptop
HP EliteBook 8730w
Mobilni telefon
iPhone XS
Steam
safmaverick
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Pozdrav svima,

zamolio bih vas za mali savet oko procesora, trebalo bi biti samo privremeno resenje nadam se, cisto da znam da li da raskacujem P4 ili da ga ostavim...

Ovo sa ovim?

BTW nisam znao da je ovaj P4 64bit, ili se to nesto Intel zaheb'o na sajtu? :S:

Moze li se taj E6300 klokovati, tipa bar na 2.5/2.7/3 GHz?

Hvala u napred.
 
E6300 bez razmisljanja...a ako imas dobro hladjenje moze od 2.5-3 ghz u zavisnosti kako je cip raspolozen...
 
Raskači, E6300 je znatno bolji, može da se klokne možda na ~2.4GHz sa box kulerom, sa nekim boljim može više.
 
Pazi koju reviziju ploče imaš.
PCB Version 1.A ne radi sa conroe jezgrima i derivatima istih.
PCB Version 2.2 je ok.

Čak i ako je 2.2 verzija nećeš se naklokati procesora jer on već sad radi na FSB1066, a u CPU support piše: Supports with FSB 800 overclocks to 1066.
Tom procesoru treba bolja ploča za OC. Uzmi neki sa FSB800 pa sa njim diži klok.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ne.
 
Kao sto ti je momak rekao, OC sa tom plocom je prakticno nemoguc.

Sto se tice izbora, zaista je sve relativno. Daleko je C2D od tog Pentiuma, ali neke igrice zaista vole da vide visi radni takt-sto taj Pentium ima, a C2D E6300, nazalost, nema.

Za neki normalan rad u w7 okruzenju, c2d odnosi pobedu bez ikakve dileme. Kao i za naravno, vecinu igrica novijeg datuma!
 
OK, hvala na odgovorima, videcu sta mogu da uradim, pa se javim sa rezultatima :)
 
Menjaj, i na defki će taj C2D da razbije P4.
 
ma juri ovo imao sam taj procesor, stvarno dobro parce hardvera

2.85GHz CPU-z.jpg

evo ovako je radio kod mene i to na nekoj asrock ploci koja nije dozvoljavala promenu Vcore, inace bi isao jos vise.
 
Ovaj sam dobio za dzabaka od druga, inace nisam nista planirao da menjam na ovoj konfiguraciji. Imam plocu za i3/5/7 pa sad vijam procesor 1156 i DDR3, kad to sastavim, ovo sto imam ide u zasluzenu penziju.

Meni bi znacilo da nabijem frekvenciju zbog Flaming Cliffs, jer igra inace zahteva nesto vecu frekvenciju u odnosu na visejezgarnost, bar one starije sto sam igrao, videcu da li su poboljsali engine tako da bude kompaktibilan sa c2d. Cak mi pada na pamet da klokujem i ovaj P4 na 3.5-4Ghz ako je moguce...
 
Nazad
Vrh Dno