Šta je novo?

Procesor intel i5 2500 visoka temperatura POMOC....

sasa1997

Poznat
Učlanjen(a)
03.11.2021
Poruke
11
Poena
25
Pozdrav svim clanovima i administratorima foruma nov sam na forumu .... naime o cemu se radi imam problem sa proceorom i5 2500 u kucistu fujitsu celsius prilikom gejminga temperatura dostigne i do 75 stepeni ali ne ide preko e sad na intelovom sajtu za konkretno taj procesor stoji da je maksimalna dozvoljena temperatura 71 stepen , da li je dobro da duze vreme na 75 stepeni se igraju igre da li se tako moze ostetiti procesor ili nesto od hardvera da i da napomenem da je zamenjena termalna pasta i da je kuciste tacnije hladnjak dobro namesten ali je hladnjak onaj fujitsuov ceo aluminijumski (OVAJ DOLE NA SLIKAMA ) u kom je u sredini kuler fakticki se i ne vidi a ne onaj standardni intelov na kom je kuler odozgo , i da jos nesto procesor prilikom mirovanja odnosno prilikom osnovnih zadataka ne prelazi 45 max 50 stepeni ali cim se udje u game bukvalno iste sekunde ide na 60 i dalje na nekih 72 ili 73 ako neko zna u cemu je problem ili ima neku preporuku sve je dobrodoslo.... da to se desava recimo prilikom igranja gta 5 na ultra detaljima i na 1366x768 rezoluciji
 

Prilozi

  • Screenshot_20211103-224524_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20211103-224524_Samsung Internet.jpg
    44.2 KB · Pregleda: 38
  • Screenshot_20211103-224531_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20211103-224531_Samsung Internet.jpg
    44.6 KB · Pregleda: 25
  • Screenshot_20211103-224538_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20211103-224538_Samsung Internet.jpg
    38.4 KB · Pregleda: 27
Poslednja izmena:
Da li osjetiš strujanje vazduha na ventilatoru? Možeš li postaviti sliku tog kućišta?
 
Da li osjetiš strujanje vazduha na ventilatoru? Možeš li postaviti sliku tog kućišta?
U kom smislu strujanje vazduha iz procesora nemoze da se oseti jel je u sreduni hladnjaka kuler koji kroz ova metalna tela valjda duva evo slike ce sve objasniti TO NIJE MOJE KUCISTE ALI JE ISTO KAO MOJE ISTA PLOCA SVE ISTO DA NE SLIKAM SADA MOJE ISTI JE MODEL
 

Prilozi

  • Screenshot_20211103-231214_KupujemProdajem.jpg
    Screenshot_20211103-231214_KupujemProdajem.jpg
    75.6 KB · Pregleda: 26
  • Screenshot_20211103-231217_KupujemProdajem.jpg
    Screenshot_20211103-231217_KupujemProdajem.jpg
    146.7 KB · Pregleda: 44
  • Screenshot_20211103-231228_KupujemProdajem.jpg
    Screenshot_20211103-231228_KupujemProdajem.jpg
    85.2 KB · Pregleda: 50
Mora se osjetiti strujanje vazduha kad staviš ruku na kraj na koji pokazuje strelica na kuleru. U protivnom, ili nije dobro uključen ventilator na matičnu, ima rpeviše prašine između rebara na aluminijumu (produvaj ga malo) ili je ventilator neispravan.
 
Mora se osjetiti strujanje vazduha kad staviš ruku na kraj na koji pokazuje strelica na kuleru. U protivnom, ili nije dobro uključen ventilator na matičnu, ima rpeviše prašine između rebara na aluminijumu (produvaj ga malo) ili je ventilator neispravan.
Ok provericu sutra pa javljam to nisam probao , a to da je pogresno ukljucen ili povezan ventilator nemoze biti jel se povezuje na taj mali dzekic levo gore od kucista procesora vidi se na slici i on moze samo na jednu stranu da udje , kada sam menjao pastu na procesoru skidao celo kuciste nisam primetio da je igde prasnjavo jer bukvalno u kucistu nemam trunke prasine a ventilator sam probao prstom da li nije zaglavio i okretao se veoma lagano tako da iskljucujem tu mogucnost...
 
Mora se osjetiti strujanje vazduha kad staviš ruku na kraj na koji pokazuje strelica na kuleru. U protivnom, ili nije dobro uključen ventilator na matičnu, ima rpeviše prašine između rebara na aluminijumu (produvaj ga malo) ili je ventilator neispravan.
Proverio ali nmg bas da ocenim da li radi ili ne ne duva bas toliko kada stavim ruku kraj hladnjaka oseto se hladnjikav vazduh ali nmg da ocenim da li je od drugog ventilatora sa druge strane kucista ili iz hladnjaka ali rekao bih da radi zasto nebi radio da li postoji neki nacin da ga proverim a da ne skidam ceo hladnjak i sve ponovo pastu itd ??
 
Na čemu očitavaš temperaturu?? Koristiš li HWinfo?? Mada ka da pogledam kuler pitam se zašto ne uzmeš neki za 1155 podnožje, bar za to imaš jeftina i bolja rešenja.

Procesor kad počne da se pregreva on se sam isključi, dakle ako ti se nije računar gasio sam od sebe onda može da se desi da ima lošeg očitavanja. Mada ne verujem zbog te konfiguracije...
 
Drugi hladnjak,LC Power ili Antec i resen problem.
 
Za drugi hladnjak se mora proveriti raspored rupa na ploči. Nije neretko da brend mašine imaju svoje "sisteme" kačenja, dimenzija i razdaljina rupa. Dell naprimer prednjači u tom pogledu i da mogu, napravili bi i custom oblik procesora kakvi su hoštapleri.

Inače, tih 72-73C nije problem u globalnom poređenju stvari. Ta temperatura sa Intelovog sajta nije za temperature jezgra, već za tcase, tj. ihs iliti metalni poklopac do cpu-a (na kojem piše naziv procesora, broj istog, itd). Po nekom globalnom mišljenju, ihs je obično oko 10C hladniji od temperatura jezgra, tako da i sa tih 73C si dobar i ispod zadatih vrednosti. Sa druge strane, sam procesor tj. jezgra su ti gotovo sigurni do 90C, posle toga može doći do throttle-ovanja i gašenja računara.
 
Poslednja izmena:
Na čemu očitavaš temperaturu?? Koristiš li HWinfo?? Mada ka da pogledam kuler pitam se zašto ne uzmeš neki za 1155 podnožje, bar za to imaš jeftina i bolja rešenja.

Procesor kad počne da se pregreva on se sam isključi, dakle ako ti se nije računar gasio sam od sebe onda može da se desi da ima lošeg očitavanja. Mada ne verujem zbog te konfiguracije...
Ocitavam u programu speccy a i preko msi afterburnera i rivatunera ono gore u igrici kad ukljucis gde gledas fps itd tu mi u msi pise za procesor da je maksimalna 95 stepeni a ja prilikom gejma dostignem max 75 ne preko cim zatvorim igru spusta se na oko 55 stepeni
 
Za drugi hladnjak se mora proveriti raspored rupa na ploči. Nije neretko da brend mašine imaju svoje "sisteme" kačenja, dimenzija i razdaljina rupa. Dell naprimer prednjači u tom pogledu i da mogu, napravili bi i custom oblik procesora kakvi su hoštapleri.

Ležišta za 1155 procesore su svuda ista, tako da 90% kulera može mirne duše da kupi i da se ne brine.

Ocitavam u programu speccy a i preko msi afterburnera i rivatunera ono gore u igrici kad ukljucis gde gledas fps itd tu mi u msi pise za procesor da je maksimalna 95 stepeni a ja prilikom gejma dostignem max 75 ne preko cim zatvorim igru spusta se na oko 55 stepeni

ZA svega 1300 dinara imaš kuler koji će mu skinuti temperaturu za najmanje 15 stepeni, smem desnu ruku da dam za to. A pošto imaš "industrijsko" kućiđšte i možda bude previsok, onda imaš niskoprofilne kulere za nekih 300 dinara više koji su nebo i zemlja u odnosu na to čudo koje imaš u kućištu.

Imam na poslu par Fujitsu mašina koje su koristile pasivne kulere, a pozadi imale velike ventove sa plastičnim pokrivkama koje su usmeravale vazduh ka tom hladnjaku i to funkcioniše, Dok ne crkne vent. Ili neko polomi tu plastiku za usmeravanje vazduha. Koje nema kod tebe.

U svakom slučaju, imaš jeftino rešenje za svoj problem.
 
Ležišta za 1155 procesore su svuda ista, tako da 90% kulera može mirne duše da kupi i da se ne brine.



ZA svega 1300 dinara imaš kuler koji će mu skinuti temperaturu za najmanje 15 stepeni, smem desnu ruku da dam za to. A pošto imaš "industrijsko" kućiđšte i možda bude previsok, onda imaš niskoprofilne kulere za nekih 300 dinara više koji su nebo i zemlja u odnosu na to čudo koje imaš u kućištu.

Imam na poslu par Fujitsu mašina koje su koristile pasivne kulere, a pozadi imale velike ventove sa plastičnim pokrivkama koje su usmeravale vazduh ka tom hladnjaku i to funkcioniše, Dok ne crkne vent. Ili neko polomi tu plastiku za usmeravanje vazduha. Koje nema kod tebe.

U svakom slučaju, imaš jeftino rešenje za svoj problem.
Misljenje koje je bolje ovo tx3 cooler master ili ovo drugo ?
 

Prilozi

  • Screenshot_20211104-144203_KupujemProdajem.jpg
    Screenshot_20211104-144203_KupujemProdajem.jpg
    58.3 KB · Pregleda: 32
  • Screenshot_20211104-144211_KupujemProdajem.jpg
    Screenshot_20211104-144211_KupujemProdajem.jpg
    48.3 KB · Pregleda: 19
  • Screenshot_20211104-144215_KupujemProdajem.jpg
    Screenshot_20211104-144215_KupujemProdajem.jpg
    56.3 KB · Pregleda: 20
  • Screenshot_20211104-144232_KupujemProdajem.jpg
    Screenshot_20211104-144232_KupujemProdajem.jpg
    69.9 KB · Pregleda: 20
  • Screenshot_20211104-144239_KupujemProdajem.jpg
    Screenshot_20211104-144239_KupujemProdajem.jpg
    75.7 KB · Pregleda: 21
Ako može da ti stane "Tower" kuler onda ne treba razmišljati o ovom drugom. Samo ne znam gde iskopa ovaj sa ove tri slike levo,,,
 
Ako može da ti stane "Tower" kuler onda ne treba razmišljati o ovom drugom. Samo ne znam gde iskopa ovaj sa ove tri slike levo,,,
Tower kuler mislis ovaj sa prve tri slike ? Koji gde sam iskopao ovaj sto na slikama pise br 2 ili ? Da i jos nesto nasao sam u msi afterburneru da u informacijama o procesoru pise nesto tj max 98 stepeni za procesor pa ako moze neko malo vise da objasni da li je to max temperatura ili ?
 
Ovaj drugi cooler master imam fabricki na slicnom cpu,tesko sranje.

 
Tower kuler mislis ovaj sa prve tri slike ? Koji gde sam iskopao ovaj sto na slikama pise br 2 ili ? Da i jos nesto nasao sam u msi afterburneru da u informacijama o procesoru pise nesto tj max 98 stepeni za procesor pa ako moze neko malo vise da objasni da li je to max temperatura ili ?
Da, taj sa prve tri slike, ali uzmi neki kšten, brandname, a ne ovo čudo, Mnogo znači obrada na dnu. I pasta. I koliko paste.

Ali pre svega skini HWinfo i posmatraj šta na njemu piše. Procesor ti se pregreva jer ti fali plastika koja prekriva onaj ventilator koji se nalazi "ispod" diskova (slikao si naopačke),

U svakom slučaju uzmi makar DeepCool ili LCPower kulere za procesor, nemoj škrtariti mnogo više ćeš pući ako ti nešto od toga crkne...
 
Da, taj sa prve tri slike, ali uzmi neki kšten, brandname, a ne ovo čudo, Mnogo znači obrada na dnu. I pasta. I koliko paste.

Ali pre svega skini HWinfo i posmatraj šta na njemu piše. Procesor ti se pregreva jer ti fali plastika koja prekriva onaj ventilator koji se nalazi "ispod" diskova (slikao si naopačke),

U svakom slučaju uzmi makar DeepCool ili LCPower kulere za procesor, nemoj škrtariti mnogo više ćeš pući ako ti nešto od toga crkne...
Ne znam na sta tacno mislis koja plastika ? Ali on dolazi do 75 i to je max tako da je to ok i ne pregreva se toliko , neko vreme tako da posluzi dok ne nadjem neki da grmi hladnjak
 
Ne znam na sta tacno mislis koja plastika ?
Mrzelo me da idem kod kolega i da otvaram kućište da vidiš na kakvu plastiku mislim. I ne mogu da nađem sliku na internetu, ali ima ovaj snimak drugačijeg Fujitsua i vidiš li ovo zeleno što se nalazi iznad kulera, preko kojeg idu senf/majonez/kečap kablovi od napajanja??? E, to upravlja sa vazduhom od velikog 12" ventilatora spreda do hladnjaka, a toga nema kod tebe.
 
Mrzelo me da idem kod kolega i da otvaram kućište da vidiš na kakvu plastiku mislim. I ne mogu da nađem sliku na internetu, ali ima ovaj snimak drugačijeg Fujitsua i vidiš li ovo zeleno što se nalazi iznad kulera, preko kojeg idu senf/majonez/kečap kablovi od napajanja??? E, to upravlja sa vazduhom od velikog 12" ventilatora spreda do hladnjaka, a toga nema kod tebe.
Ok znam o cemu govoris ali drugar ima slican pc kao i ja slican hladnjak ni on nema tu plastiku sto usmerava vazduh ali mu je manja temperatura kako ?
 
Poredjenja radi, moj i7 2600K sa kulerom NOCTUA NH-C12P SE14 u igrama (DOOM 2016) se zagreje do nekih 50-55c. Tempretaura merena sa MSI Afterburnerom.
 
Auu,temperatura zavisi i od ambijentalne temperature,mesta gde stoji racunar,paste...
 
Ugasio turbo boost procesora i u power managmentu namestio 80% procesora max i sad ne prelazi 68 stepeni tokom gejminga , nije trajno resenje ali dok ne nadjem nesto dobro usput nisam primetio da su performanse nesto mnogo pale...
 
Resen problem samo vremenom staviti jaci kuler bili smanjeni ventilatori u biosu tacnije brzina bilo na automatic stavio na enhaced ili pojacano na srpskom i sad ne prelazi 62 stepena prilikom gejminga... hvala svima na odgovorima i predlozima...
 
Pozdrav svim clanovima i administratorima foruma nov sam na forumu .... naime o cemu se radi imam problem sa proceorom i5 2500 u kucistu fujitsu celsius prilikom gejminga temperatura dostigne i do 75 stepeni ali ne ide preko e sad na intelovom sajtu za konkretno taj procesor stoji da je maksimalna dozvoljena temperatura 71 stepen , da li je dobro da duze vreme na 75 stepeni se igraju igre da li se tako moze ostetiti procesor ili nesto od hardvera da i da napomenem da je zamenjena termalna pasta i da je kuciste tacnije hladnjak dobro namesten ali je hladnjak onaj fujitsuov ceo aluminijumski (OVAJ DOLE NA SLIKAMA ) u kom je u sredini kuler fakticki se i ne vidi a ne onaj standardni intelov na kom je kuler odozgo , i da jos nesto procesor prilikom mirovanja odnosno prilikom osnovnih zadataka ne prelazi 45 max 50 stepeni ali cim se udje u game bukvalno iste sekunde ide na 60 i dalje na nekih 72 ili 73 ako neko zna u cemu je problem ili ima neku preporuku sve je dobrodoslo.... da to se desava recimo prilikom igranja gta 5 na ultra detaljima i na 1366x768 rezoluciji
Ja mislim da oni mogu do 98 stepeni celzjusa da idu (sto mi i google potvrdio), a nakon toga imas blue screen od death. Ili ti sto bi najpoznatiji Billy iz silicijumske doline rekao "Its not a bug its a feature".
A ako zelis da optimizujes hladjenje predlazem da ocistis kuler od prasine, uzmes medicinski benzin, 96% alkohol, malo toalet papira i stapice za usi i skines stari sloj paste sa procesora / hladnjaka i naneses novu pastu. Ja sam to uradio i na procesoru i na grafickoj karti pre par dana i smanjio sam temperaturu za 10 stepeni na grafickoj, a na procesoru par stepeni. Iako je graficka stara svega godinu dana, fabricka pasta nije dovoljno dobro radila posao. Pastu koju sam koristio "Arctic".
 
Nazad
Vrh Dno