Šta je novo?

Procena vrednosti Viste 64

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Sharpshooter

Slavan
Učlanjen(a)
03.12.2007
Poruke
1,789
Poena
350
Imam već duže vreme u posedu Vistu 64 Ultimate koja mi skuplja prašinu u fioci. Znači skroz legalna. Ono što me zanima je neka procena njene vrednosti.

Znači ako bi je prodavao koliko bi mogao da tražim za nju?

OEM pakovanje, ali nije vezana ni za jednu mašinu, dobijena pre 2 godine kao promo primerak.
 
Da si je prodao pre nego što je izašla sedmica pa ajde još i da dobiješ neku cenu... Oni koji žele da kupe legalan win će sad pre spizditi pare na win7 nego na vistu koja odavno ima lošu reputaciju...
 
Oni kojima treba legalan win, svejedno moraju da ga kupe od firme sve sa racunom i tako... legalna vista ovako na crno je samo malo upotrebljivija od neke BIE verzije |)
 
Za privatne korisnike rešava stvar. Sigurno nisam planirao da tražim 200e za nju, ali nadam se da bi mogla da ode za nekih 50-60e. Ko voli da kući ima legalan Win ova mu završava posao.
 
Imam već duže vreme u posedu Vistu 64 Ultimate koja mi skuplja prašinu u fioci. Znači skroz legalna. Ono što me zanima je neka procena njene vrednosti.

Znači ako bi je prodavao koliko bi mogao da tražim za nju?

OEM pakovanje, ali nije vezana ni za jednu mašinu, dobijena pre 2 godine kao promo primerak.
Pokloni nekom prijatelju (ili NEprijatelju ;) ). Ne vidim razlog zašto bi neko kupio to. Za poslovne korisnike, to nije legalan OS. Za privatne korisnike - hm, pitanje je da li je i za njih to legalno (verovatno nije), tako da ni oni nemaju razlog da kupe takav OS - ako neće da kupe legalan Win, onda bolje da skinu sa Neta za dž šta god hoće.
 
Ima serijski broj i celofansko pakovanje. Dobijena je u nekoj promo akciji, kada je vista izašla. Znači skroz normalno je bila instalirana kod mene nekih 6-7 meseci. Znači aktivirana bez problema + skinuti su svi update-i.

Znači za kućnu upotrebu završava posao.
 
Daj toj macki sa avatara da se igra :D.
 
Kako zavrsava posao ako si ga vec aktivirao? znaci na drugoj masini ako je OEM licenca nece proci aktivacija, vec ce taj ko kupi morati da se cima da bi ga nekako mozda aktivirao... mislim to je bukvalno legalno koliko i da skines BIE sa interneta.
 
OEM pakovanje (celofan) :) , a ne licenca. Koliko sam provalio nije vezana ni za jedno proizvođača već je kao svaka druga kupljena u maloprodaji.
 
Što lepo ne pročitaš onaj licence agreement koji se pojavi na početku instalacije i vidiš šta jeste a šta nije legalno?!?

:D
 
Da mi je pri ruci odradio bi to sada, ali pošto sam na poslu... :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno