Šta je novo?

Problemi sa pecom32

Vukasin123king

Zapažen
Učlanjen(a)
05.04.2022
Poruke
2
Poena
11
Nabavio sam pecom 32 koji sam vec neko vreme trazio za kolekciju. Kada sam ga prikljucio na tv dobio sam normalan ekran sa ljubicastim slojem preko. Nakon nekog vremena rada i restartovanja dobio sam samo saren (pretezno ljubicast) ekran sa nasumicnim oblicima koji lice na kvadrate i pecom je krenuo da cesto gubi signal. Primetio sam da je jedna od noga cipa sa nalepnicom rom1 polomljena. Isti ekran dobijem i kada izvadim oba rom cipa. Probao sam da srafcigerom premostim konekciju nogice cipa ali se nista ne menja. Da li neko zna sta bi moglo da bude u pitanju i kako da to sredim. Voleo bih i da dobijem slike ploce odozgo i odozdo ako je to moguce.
 
Imam tu mašinu, ali trenutno nije kod mene. Pošto ima polomljenu nožicu od čipa, ja bih detaljno pregledao celu ploču vezano za mehanička oštećenja (da slučajno negde nije pukao neki vod), jer je pitanje šta se desilo da se to odlomi.
 
Pogledao sam ga. Primecujem par zica po ploci ali izgledaju fabricki. Jedino sto izgleda kao neka popravka je trag duzine ~1cm u predelu izmedju rom cipova i kutije sa av konektorima koji je izgleda lemljen. Nogicu je verovatno ostetio neko ko je sklapao pre mene pa se odlomila kada sam ja vadio cip ili u medjuvremenu. Sumnjivo mi je sto na rom 2 cipu nalepnica nije zalepljena preko celog prozorceta nego mali deo strci.
 
Ako imaš čime, napravi dump tog eproma. Ako budem imao prilike, gledaću da ti uslikam iznutra.
 
Nazad
Vrh Dno