Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Koja ti je wifi kartica Atheros AR9285 , Dell Wireless 365 ili Dell Wireless WLAN 1501?
Ova dell wireles wlan 1501 nije, nju sam instalirao i pokazuje da ne odgovara ovu drugu Dell wireless 365 instalira već dugo vremena i ništa se ne dešava dok onu prvu atheros AR9285 pokazuje da je u redu ali jednostavno opet neće da radi bežično.
 
Ne znam Da li ima neke veze sa ovim što ne može bežično da radi ali kada isključim laptop pa kada ga ponovo uključim na kraju se pojavi citiram: ODSNagent.exe sistemska greška,pa ispod toga piše sledeće, The program can´t start because dnssd.dll is missing from your computer.Try reinstalling the program to the fix problem
 
Ne znam da li sam ja lud ili šta se dešava ali problem je rešen. Bukvalno ništa nisam uradio samo sam ga ugasio jer nisam mogao više da se nerviram. Posle pola sata sam ga upalio i on je našao mrežu iz prve bez problema kao i uvek tako da uopšte ne znam šta je bio problem.
 
Nadam se da nisam pogrešila podforum, ali nisam sigurna gde da postavim pitanje. Uglavnom, nedavno sam kupila nov laptop u prodavnici (ne online), koji ima mat ekran koji mi se nikako ne dopada. Nisam na to obratila pažnju pri kupovini, i tako je kako je. Zanima me da li imam nekakva prava da vratim/zamenim taj laptop za neki drugi model sa glossy ekranom?..ili da mi u ovlašćenom servisu zamene taj ekran bez gubitka garancije. laptop je kupljen pre 10ak dana.
 
Gresis matte ekrani su bolji od glossy , sta ti smeta na matte ekranima?
 
Zakon prodavca ne obavezuje da radi takve zamene, ali pitaj, možda ti izađu u susret. Možda ti zamene ceo laptop. Ekran svakako neće.
 
Otvoris laptop u izlogu ako vidis svoj odsjaj u ekranu to je glossy ako ne vidis mat je ekran u pitanju.
 
Gresis matte ekrani su bolji od glossy , sta ti smeta na matte ekranima?

Boje su nekako isprane, sve mi je kao "kroz maglu", ne mogu da se naviknem. Osim tog odsjaja, ne vidim šta bi bilo bolje kod mat ekrana. Samo eto, nisam na vreme obratila pažnju na to. Tačnije, nisam ni znala da postoje ti mat ekrani i na šta to liči. :)
 
Ma gde isprane... to jedino ako poredis sa amoled ekranom(samsung) telefona koji su smesni sto se ralnosti boja tice...
 
Brzo ces se navici, a mat ekran je svakako bolji izbor. Nemas pravo na zamenu.
 
meni to deluje da je drugi neki problem,ne što je mat.najbolje da slikaš i okačiš,i ako si u mogućstvu da odeš i vidiš isti/sličan model i uporediš.
 
Može li savet odakle krenuti pred sutrašnju dijagnostiku? U pitanju je sestrin laptop Acer A315-41-R5BB 15.6"/Ryzen R3-2200U/4GB/128 SSD.
Samo sam joj instalirao original win10, ništa acer drajvere itd i sve je lepo radilo do skoro. Prvo touchpad odjednom ne reaguje i tek posle restarta proradi. U međuvremenu je bio i jedan win update i od tad se dešava na primer gleda seriju i samo se zamrzne ekran (ponekad uz beep zvuk). Posle par minuta se restartuje, ali ne podiže sistem nego samo crno pa onda mora shutdown na dugme. Nakon toga često neće iz prve da se uključi. Takodje primetila je da ponekad i zatreperi ekran par puta dok gleda nešto.
Da li uraditi neko skeniranje ili reinstall + drajveri? Ili odmah u prodavnicu/servis?
 
Poslednja izmena:
a softver za touchpad (koji zna da bude njanjav naročito ako si pustio win da skine i/ili neki drajver softver tj ako nije sa support stranice baš za taj model laptopa) isključuješ iz priče isto strelecom.

strelec ima generički osnovni i ako svaki put radi (tj radi pri nekoliko butovanja streleca) probaj da ukloniš postojeći softver iz device managera i sa malo jačim uninstaller-om (tipa revo) ali postoji rizik da ćeš moći da središ tek sa punom novom instalacijom.
 
Hvala na pomoći, evo da javim ishod.
Instalirao sam drajvere za grafiku, touch, lan, zvuk itd. Isključio da gasi disk posle XY minuta. Strelec sa usb-a nije hteo da se bootuje (na mom laptopu radi). Problem je i dalje bio tu.
Jedino što je pomoglo je što sam uninstall poslednja 2 win update i pauzirao update na 35 dana. Od tad nijedan problem, nema zamrzavanja - sve lepo radi.
 
Poslednja izmena:
Kupio skoro laptop aluminijum, i5 8250u, mx150 grafika. Moze li neko da mi kaze je l su ove temperature normalne ili ovo nece da potraje zbog pregrevanja?

Kada ne radim nista zahtevno, tipa surfujem bench, 10% cpu usage max, 50 stepeni. (cpu)
Kada odigram neku igricu, vrlo brzo dodje do 70 stepeni, i ide do 80. Nisam primetio da ide vise od 80.

Svi po netu pricaju da je to to, ali meni se ovo jako ne svidja iz 2 razloga:

- Veoma je vruc na dodir, da li je to zbog aluminijuma ili cega vec, ne znam, ali veoma je vruc. Postaje neprijatno za kucanje od vrucine kada je 70-80 stepeni cpu. :mad:

- Bivsi laptop, plastikaner i3 7100u integrisana grafika radi na 30 stepeni bez opterecenja, i ide do max. 50 ili 60 ako je bas konstantno pod velikim stresom. Pokusavam da ga napipam i vidim gde je vruce, jedva da mogu da nadjem gde je procesor, ne oseca se na sasiji. Kod ovog novog od aluminijuma cela sasija gori, prosto ne razumem kako ce da prezivi mesec dana takvog przenja.

Kao sto vidite, ne znam nista na ovu temu, pa me zanima sta da radim. Laptop je nov i imam pravo da ga vratim ako mi se ne svidja, u narednih nedelju dana. Model Huawei Matebook D.
 
Jednostavno je takvo hlađenje. Procesor bustuje verovatno na blizu 3ghz skoro uvek i diže temperaturu, plus grafika...

Ti tu ne možeš ništa ni da uradiš. Možeš naprimer da mu ukineš boost procesora (opet će on biti dovoljno jak, ali eto, nema boost-a) i vidiš kako će temperature da se ponašaju. To radiš tako što ovo setovanje sa fotke dole staviš na 95% naprimer.

ScreenShot00233.png
 
Poslednja izmena:
No shit Sherlock. :D

Rešenja (kvalitetnog) nema, čim su i drugi primerci tog modela u istom sosu.

On/procesor se svakako zaustavlja na 1.6ghz posle nekog vremena. Prestaće sa bustovanjem u igrama već posle 5 min (zbog temperatura). Ovako makar može da pokuša da limitira max tdp i vidi kako se laptop ponaša kad nema startno kidanje sa jakim temperaturama/gigahercima i da li će hlađenje uspeti da ohladi procesor pod manjim tdp-om.
 
Poslednja izmena:
Moras imati neki prilicno jak razlog da to ne vratis (kada je vec vracanje moguce, i to bez ikakvih troskova i posledica).
Lepo djalf rece, zima i cist, a pece dlanove. Za koji ce ti to andrak!?

I, sto se tice alu kucista...imao sam aluminijumski hp 8570p sa punokrvnim i7 (doduse integrisana grafika) i pustao sam zajedno linX i furmark. Vukao je preko 100W iz zida iako je napajanje nominalno 90W, i opet nije pekao dlanove.
Toplo da, ali vruce ne.
Napajanje je doduse, dok nisam uperio neki ventilatorcic u njega, bilo kao tvoj laptop, a ono nije aluminijumsko, vec plasticno :)
 
Hvala svima na odgovorima. Najverovatnije cu da ga vratim, ali ostavicu ga jos par dana da vidim malo detaljnije kako se ponasa. i5 8250u je meni dovoljno jak procesor i bez turbo boost-a, kao sto je neko pomenuo gore, pa cu da vidim sta se desava kada mu promenim TDP podesavanja.
 
I na notebookcheck kazu se dosta greje i to verzija bez Nvidia grafike.

Mogu da potvrdim... Evo sad sam odigrao neku igru gde sam koristio grafiku nvidia dok je CPU isao do 50%, uglavnom oko 2.5Ghz. (blagi boost)

Evo temperatura.

Capture.PNG

2 razlicita programa, oba potvrdjuju isto. Jedno jezgro ide do 90 stepeni celih... Preterano. TDP mu je 15W dok u praksi vuce preko 20.
Jako dobre perfomanse daje, nema sta, najnoviji naslovi idu 1080p 60fps, ali 90 stepeni je jednostavno previse. Evo sad kucam na tastaturi koja je sprzena. Ovo ovako mozda moze da izgura par meseci, ne vise. Lose osmisljen laptop generalno, previse tanak i previse lose hladjenje za ovakve performanse. Vraticu ga ovih dana, samo da odlucim sta drugo da uzmem...
 
Uf, bas dosta, to nisu normalne temperature. Moze da se desi da je samo do tog primerka ali opet, ja ne bih rizikovao. Huawei je relativno mlad u svetu laptopa, nisam ni znao da ih prave. Pitanje je koliko je dobro projektovan taj laptop i testiran.
Gledaj neki Dell, HP, Lenovo. Ako ti igre nisu primarne, izbegni diskretnu grafiku koja dodarno zagreva laptop, pogotovo u ultrabook segmentu.
 
Nazad
Vrh Dno