Šta je novo?

Problemi....problemi....

ropetzar

Čuven
Učlanjen(a)
29.01.2003
Poruke
14
Poena
604
Konfiguracija:
AMD XP2001+
MB MSI K6Delta
Memorija Seitec 2 modula po 256MB
HDD MAXTOR80 7200
DVD MSI
CDRW LG52
GF4 MX 440
Problem: Konfiguracija kuca iako su sve komponente ispravne, chak sam fleshovao BIOS sa najnovijom verzijom. Operativni sistem je WinXPPro+SP1, original. Sve provereno po "hiljadu" puta. Pitam se da nije problem u hardverskoj nekompatibilnosti. Najveca zagonetka je ta shto identichna konfiguracija radi savrsheno....Please, somebody.....!!!!
 
verovatno pod "kuca" mislis puca iliti restartuje se.
- probaj sa drugim napajanjem
- probaj sa drugom memorijom
- izvadi sve dodatne kartice (modem...) pa probaj tada
a ako i posle ovih zahvata ne uspe onda je verovatno ploca.
 
I ja mislim da je ploca...->KT600.Via je Via...bila i ostala...
 
Ja bih recimo probao da reinstaliram OS.
Pa ako je problem isti pokusao bih sa drugim OSom.
Pa ako nista ne pomaze, vadjenje svih kartica sem AGP i vidi sta se desava onda.
 
To sto identicna konfiguracija radi savrseno, nista ne znaci. Jedan tip iz servisa mi je rekao da kada je proveravao procesore, jedan procesor mu je pokazivao temperaturu visu za 15 stapeni od sledeceg u redu, ukoliko nije lagao. Bez obzira na to ja sam imao video kartu koje je radila 3 meseca skoro bez problema i onda je pocela da se zakucava u igrama posle 1 minut ili 5 sati kako kad.

Inace sta i kada puca. Sta radis kada pukne. Jel se igras, gledas film, slusas muziku ili puca i kad Windows radi u leru.

Moguce je da ti je neka omponenta neispravna, da se greje procesor ili video kartica, da procesor nije dobro nameste, da je nesto neispravno. Probaj da vadis jednu po jednu komponentu i da vidis sta ce da bude. Menjaj svaku komponentu. Ja sam mislio da je kod mene riknula memorija a ispostavilo se da je video kartica i niko nezna zasto se to desava i na koji nacin puca. Fino se igeas i ono bum bez ikakvog razloga. Ponovo startujes igru i ona radi karace ili duze, bez ikakvog reda.

Samo ti menjaj svaku komponentu i vidi sta se desava
 
nepojmljivo...

e ovako: zahvaljujem se svima na briznim savetima, ali ja sam sve to vec uradio i komp josh uvek kuca...pod "kucanjem" podrazumevam sve ono shto je nenormalno za rad kompjutera...najzanimljivije je to shto ne postoji pravilo (vremensko ili aplikativno) kada ce se to desiti...apsolutno sam zbunjen....chak sam menjao komponente sa drugih rachunara i opet isto...pih, j....ti kompjutere...hvala.
 
Re: nepojmljivo...

ropetzar je napisao(la):
e ovako: zahvaljujem se svima na briznim savetima, ali ja sam sve to vec uradio i komp josh uvek kuca...pod "kucanjem" podrazumevam sve ono shto je nenormalno za rad kompjutera...najzanimljivije je to shto ne postoji pravilo (vremensko ili aplikativno) kada ce se to desiti...apsolutno sam zbunjen....chak sam menjao komponente sa drugih rachunara i opet isto...pih, j....ti kompjutere...hvala.

Prvo da te pitam jel ti hoces da ti neko pomogne ili ne???
Ako hoces onda zajebi ovo:
"pod "kucanjem" podrazumevam sve ono shto je nenormalno za rad"
"kada ce se to desiti"

Moras reci sta je to "to" da bi ljudi mogli da provale koji deo sistema pravi problem a ne da gledaju u pasulj, svako kucanje je barem delimicno specificno prema tome obrati malo paznju.

Ako neces pomoc onda cheers i srecno.
 
Prvo pitanje je da li si instalisao VIA Hyperion drajvere?
Drugo pitanje je da li imas jos nesto nakaceno na PCI magistralu?
 
Jedan moj drug ima identicnu konfiguraciju i iste simptome.
Znaci:

XP 2100+
MSI KT600
2 Seitec ddr400 po 256mb
Maxtor 80gb
MSI DVD
LG RW52
i neki no name MX440
jedino nisam zapamtio koje je napajanje

Nisam bas detaljno pogledao, ali komp se stvarno cudno ponasa.
Prvi put je 5 minuta po ukljucivanju igre blokirao. Posle restarta je igra radila bez problema.
Onda posle se (dok u windowsu) iz cista mira restartuje. Stvarno ne postoji nikakvo pravilo.
Jednom se nije ni hteo upaliti - samo crni ekran.

Trebam ovih dana da odem malo detaljnije da pogledam.
Da li se i sa tom konfiguracijom tako nesto desava?
 
Problem ti je u NVidia drajverima....

Predji na ATI :)) :mrgreen:

Ozbiljno, na koleginom kompu u firmi je bio isti problem...
 
meni se isto desavalo sa igrama. Ukljucim igru i igram ili 1 minut ili 4 sata pa mi pukne (zacrni se ekran i moram da restartujem - vec sam piao o tom). Posle restarta startujem igru i igram 1 minut ili 6 sati. Nikada nije bilo odredjeno kada ce da pukne. Neki pattern je bio da kada igra pukne odmah, obicno se posle restarta moze igrati duze.

Problem je bila kartica Inno3D GForce4 Ti 4200 ViVo AGP8x.

Kada sam stavio GF4 MX440 radi bez problema. nikada ne puca nista, a ta karta i nema ventilator.
 
meni se isto desavalo sa igrama. Ukljucim igru i igram ili 1 minut ili 4 sata pa mi pukne (zacrni se ekran i moram da restartujem - vec sam piao o tom). Posle restarta startujem igru i igram 1 minut ili 6 sati. Nikada nije bilo odredjeno kada ce da pukne. Neki pattern je bio da kada igra pukne odmah, obicno se posle restarta moze igrati duze.

Problem je bila kartica Inno3D GForce4 Ti 4200 ViVo AGP8x.

Kada sam stavio GF4 MX440 radi bez problema. nikada ne puca nista, a ta karta i nema ventilator.
 
moguce resenje

pogledajte vi svi koji imate MSI ploce - koliki su vam naponi CPU-a po defoltu. esilo se slicno ortaku koji je isto imao MSI plocu, da joj je po defoltu 2133mhz AMD isao na 1.47v!!! nije ni cudo da je pucala!!!
 
s obzirom da imam slican problem ( ako ne i isti ) mislim da je problem sa drajverima za graficku. Imam 2 kompa na kojima mi je na prvom instalirana G-force4 MX440, a na drugom G-force4 MX440 8AGP. Potpuno isti problem se pojavio na oba kompjutera kada sam pokusao da stavim novije drajvere - ako ne gresim , cini mi se da su bili serije 65xx. Dok ovo pisem, uporedo skidam i najnovije 66.93, pa i ako to ne upali, javite se imacu na poklon ove dve graficke :smoke:


---------------
sve za muzicare www.filicmusic.co.yu
 
Nazad
Vrh Dno