Šta je novo?

Problemcic

Kovac

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2001
Poruke
243
Poena
620
vec neko vreme sin ima ovaj problem i neznam kako da ga resim - pa ajde da vidim da neko ovde mi da neku ideju

sastavili smo nov komp - otprilike evo kako izgleda konfiguracija

CPU Core i5 - 6600K

MB Asus Z170 Pro Gaming

Mem Patriot Viper 2x8 2666MHz

GPU Asus Gtx 1060 6gb

CPUCool Arctic Liquid Freezer 240

SSD Patriot Blast

Hdd WD Blue 2 TB

Case Raidmax Monster II


medjutim desava mu se da se u igri (a tu mu je i najbitnije) sve ukoci na pra sekundi - ali da napomenem da nije samo u igricama - desava se to i kod nekih pustanja filmova, surfovanja - nema pravila

evo otprilike kako to izgleda

https://plays.tv/s/LqHNcsu0Mgso

posto profesionalno igra igrice - bas je nezgodno

mislio sam da je do operativnog sitema - preinstalirao - opet se isto desava

probao sa razlicitim drajverima za grafiku - isto se desava

nije problem da zamenim neku od komponenti u racunaru - ali neznam ni odakle da pocnem - a opet meni ovo lici na neki softwarski problem

da napomenem jos samo - to se desi mozda jednom ili dva puta dnevno - ali nema pravila kad ce da se desi

hvala unapred :wall:
 
Meni lici na usporenje ili kratki prekid internet veze.
 
i ja sam to pomislio - ali desava se i kad gleda neke filmove koje nisu on line .... a i kod nekih igrica koje nisu on line
 
Kakvo je stanje diskova? Proveri šta piše u S.M.A.R.T-u(sa Hard Disk Sentinel, Hdtune i sl).

Probaj drugi sata kabel.

Koje je napajanje? Kakve su temperature?
 
Poslednja izmena:
Sorry - guzva na poslu nisam stigao da odgovorim


diskovi su 100 zdravi u sentinelu

nisam dirao sata kablove - racunam sve novo

napajanje je Raidmax 1200W RX

sve temperature su ok - za grafiku nisam proverio


ali evo imam danasnji snimak - opet se isto desilo - u gorenjem levom uglu imam FPS, kada se to desi on naglo padne na 80-90 i kad to prodje opet se vrati na 130

https://plays.tv/s/Lqa4tNhODVg_

ako je do neta nesto - da li ce to tako da se manifestuje

da odem do SBBa pa da uzmem novi modem ... nisam pametan

:wall:
 
evo sad sam video na snimku (oko 15sekunde) da i muzika zakuca u isto vreme kad i igra - a muziku sluso sa youtuba
 
Ubaci najnoviji Windows 10 Redstone 4 Build 17134 , pretpostavljam da imas neku stariju desetku? Koji build imas?
 
Jel ste skinuli ethernet drajvere sa sajta ili samo one koje Windows skine sam?
 
Ne samo da si trebao da skines drajvere, vec i da uradis BIOS update ako dosad nisi.
 
Sve redom, BIOS update, reset BIOS-a, SVI drajveri sa Asus sajta kao i za graficku sa Nvidia sajta. Proveriti da doticna igra nema problema sa zadnjom verzijom Nvidia drajvera (umeju da zaseru nekad).
Na Patriot Blast zameniti kvalitetnim kablom koji je dosao uz plocu, moze da se proba i drugi SATA port. Ugasiti/zameniti antivirus. Proveri da Windows update nije zaglavio pa nesto melje u pozadini.
 
Opet imam problem

krenem da updatujem bios - medjutim kad sam usao u njega sve je ispreklapano - nisam slikao, ali ajde da pokusam da objasnim - sve opcije u biosu su tu ali jedna preko druge - vidim da reaguje na tastaturu i misa, ali sve je jedno preko drugog tako da je prosto nemoguce nesto odabrati

veza izmedju monitora i racunara je DVI - ako to neke veze ima

nikad mi se ovo pre nije desilo

zna li neko sta bi to moglo biti

pozdrav
 
Ugasi napajanje i izvuci kabal iz kompa. Skini CMOS bateriju i prespoj je i drzi 15sec i vrati bateriju i onda probaj uci u bios... Sledece proveri da li je kuler jako stegnut na procesoru. Skini sve i skini cpu i vidi da li je neki pin iskrivljen, ako nije vrati sve stavi pastu i ne dotezi jako kuler, treba da bude zategnuto ali ne previse jer onda zna da pravi problem kao sto je kod mene bio slucaj na i7 2600k...
 
Poslednja izmena:
ma sve je ok sa procesorom - temperatura je oko 40 non stop - ja sam ulazio u bios kad sam instalirao windows - i tada je bilo sve ok

jedino sto je promenjeno od tada je grafika - skinuli smo 290x i ubacili 1060
 
Nisam ja ni spominjao temperaturu procesora, vec da nijemozda previse stegnut kuler od njega! Probaj onda bez graficke ako ta ploca ima integrusu ili stavi neku drugu grafu.
1. uradi reset biosa- znaci izvadi bateriju i prespoj je da bi izvukla svu struju iz maticne i vrati i probaj.
2. Promeni graficku ili probaj sa integrusom ako ta maticna ima
3. Proveri kuler proceora i vidi da li su pinovi iskrivljeni na maticnoj
 
Obrati paznju sta predlazes coveku, da prespoji bateriju? Tako si napisao a hteo si da kazes socket za bateriju da prespoji? Sto bi to radio? Baterija se skine, saceka se par minuta, pretisne se Power taster i drzis 30 sec i to je to, vratis bateriju i ukljucis.
 
Ok.

Ti čekaj i vrti palčeve. :)
 
Jeste vala, prodje zivot u 2-3 minuta :D Stvarno se slazem da covek nekada svasta ovde procita. :trust:
 
Hvala svima ... probacu da izvadim bateriju

javljam sta je bilo posle ... :d
 
Verovatno će udariti asteroid. :)
 
U tom slučaju, nema ti pomoći, baš kao i u neznanju.

Za sve ostale normalne, koji se ne ponašaju kao da je u pitanju 110 kilovoltni transformator, još jednom:

Zato što tada nema besmislenog "čekanja od dva ili par minuta".

Ako i dodat kondenzator u paralelu sa baterijom, to može biti mnogo duže od navedenog vremena, dok CMOS ne izgubi napajanje.
 
Poslednja izmena:
Iskljičiš napajenje , izvadiš bateriju i stisneš Start dugme i svi kondenzatori se odmah isprazne.
 
Ne i oni u kolu napajanja CMOS-a.

Zato je najbolje kako je opisano gore ili preko džampera na matičnoj ploči.

Najočigledniji primer za to je JBAT priključak na MSI matičnim pločama, koji se kratko spaja, bilo džamperom ili bilo kojim drugim alatom, recimo.
 
Poslednja izmena:
Nisam mislio da prespoji bateriju vec sa baterijom moze da prespoji leziste na maticnoj da bi se struja skroz ispraznila. Mozda se nisam dobro izrazio. Mada ako e zna ima na YT milion snimaka kako napraviti clear cmos....
 
Poslednja izmena:
Brateeeeeeee čišćenje CMOSa je postala raketna nauka ili operacija na otvorenom srcu bez anestezije. :rupa: Svaka ploča ima onaj jamper sa tri pina i pincetom se samo premesti kapica ako je bila na 2,3 staviš je na 1,2 držiš nekoliko sekundi i vratiš na 2,3. Kakvo vađenje baterije sa šrafcigerom iz pomoć čakanca tkz. srpski ključ za sve i sja.
 
Nazad
Vrh Dno