Šta je novo?

Problematicna Konfiguracija

RZA*

Slavan
Učlanjen(a)
26.03.2007
Poruke
196
Poena
319
Jedan moj drug ima sledecu konfu:
Intel Celeron D LGA775 2.66GHz
ASUS P5VD2-X
ASUS GF 7300GS/256mb
1GB RAM Transcend
WD 160GB Sata II
Monitor Belinea 19"

problem je sledeci.Znaci decko je kupio komp nema mesec dana i u pocetku dok je igrao igrice komp je poceo da mu se gasi...ja sam mu pravilno namestio cooler i zamenio pastu i taj problem je nestao....e sad...drugi problem je to sto sad kad ugasi komp pa kad hoce ponovo da ga upali komp posle ucitavanja windowsa neceni da prikaze welcome screen vec je na monitoru sve crno....reinstalirao sam mu windows nekoliko puta i komp mu radi po jedan,dva dana i onda opet black screen sta da radim?:wall:
 
Posto je pod garancijom najolje reklamiraj. Nisi mu trebao menjati pastu mozda ne prihvate garanciju...
 
Ne...zamenio sam mu pastu jer sam Intelov Box Cooler nije lepo nalego tacnije jedan pin(zabica) nije bio gurnut do kraja pa je se sa te strane video deo cpu-a na koji nije nalego cooler. Decko je firmu i pitao da li to sme da se odradi a oni su mu lepo odgovorili da sa kompom moze da radi sta hoce (jer ima pismenu garanciju) i da jedino garanciju ne prihvataju ukoliko dodje do fizickog ostecenja.

Danas sam resio i problem crnog ekrana...sta se tu zapravo desilo:
Danas sam otiso do njega ,upalili smo komp i posle ucitavanja windowsa ponovo se pojavio crni ekran. Mi smo ostavili komp tako upaljen i otisli smo do prodavnice. Kad smo se vratili imali smo i sta da vidimo...Log on screen. Ulogovali smo se i ja sam otisao da vidim sta kaze system restore.....a tamo jedno 200 puta pise Installed Pro Evolution Soccer 6 i jos milion sitnih igrica....Znaci njegov mladji buraz mu je instalirao igirce na komp i obrisao sve precice sa desktopa i start menija tako da lik uopste nije ni provalio sta sve ima na kompu i da u "C" particiji ima svega 2% slobodnog prostora....
Sve smo mi to obrisali uradili defrag i stavli sifru....za sad sve radi kako treba....dok klinac ne razbije sifru:smash:
 
Poslednja izmena:
Ne...zamenio sam mu pastu jer sam Intelov Box Cooler nije lepo nalego tacnije jedan pin(zabica) nije bio gurnut do kraja pa je se sa te strane video deo cpu-a na koji nije nalego cooler. Decko je firmu i pitao da li to sme da se odradi a oni su mu lepo odgovorili da sa kompom moze da radi sta hoce (jer ima pismenu garanciju) i da jedino garanciju ne prihvataju ukoliko dodje do fizickog ostecenja.

Danas sam resio i problem crnog ekrana...sta se tu zapravo desilo:
Danas sam otiso do njega ,upalili smo komp i posle ucitavanja windowsa ponovo se pojavio crni ekran. Mi smo ostavili komp tako upaljen i otisli smo do prodavnice. Kad smo se vratili imali smo i sta da vidimo...Log on screen. Ulogovali smo se i ja sam otisao da vidim sta kaze system restore.....a tamo jedno 200 puta pise Installed Pro Evolution Soccer 6 i jos milion sitnih igrica....Znaci njegov mladji buraz mu je instalirao igirce na komp i obrisao sve precice sa desktopa i start menija tako da lik uopste nije ni provalio sta sve ima na kompu i da u "C" particiji ima svega 2% slobodnog prostora....
Sve smo mi to obrisali uradili defrag i stavli sifru....za sad sve radi kako treba....dok klinac ne razbije sifru:smash:

Hahaha, imam i ja malog brata, i meni se dešavalo slično....napraviš mu limited account i milina, samo da peva :banana:
 
Asus grafika i asus ploca se mozda ne slazu (desavalo se) a mozda pogledaj kondenzatore oko procesora.
 
Ne,ne....sa hardware-om je sve ok....i sa software-om je sve ok...problem je bio klinac;)
Kao sto Maximuss rece sad mu je stavljen limited account i milina....sve radi u sesnaes'
 
Vrh Dno