Šta je novo?

problem?!?!

Turbo

Čuven
Učlanjen(a)
15.04.2002
Poruke
853
Poena
620
Stavi o sam u ovaj podforum, zato sto se problem primecije samo priliko igranja igrica, ali ako mislite da nije za ovde, slobodno premestite gde po vama pripada...

Naime problem je sledeci.

Triko je imao jedan stari komp, koji je odradio svoje, i kupio je novi...

kompletno nova masina, ostaje staro samo mis i tastatura.

Posto su i mis i tastatura sa PS2 prikljuckom, a nova ploca ima samo 1 PS2 prikljucak, mis i tastatura su povezani sa USB>2xPS2 adapterom. Znaci oba uredjaja u jedan USB.

E sad esava da u igrama, SVIM koje igra, far cry, crysis, cod, neka formula... da recimo drzi kursor prema gore pritisnut (da bi lik hodao, ili da kao gas na autu) i ako pritisne bilo koji drugi taster (recimo za skok ili skretanje sa kolima) onda se prethodni taster vise ne registruje kao pritisnut...

znaci ne radi se o velikom broju istovremeno stisnutih tastera, SAMO 2...

ne znam da li sam bio dovoljno jasan, ali posto ja sumnjam u taj USB-PS2 adapter, zato sam taj deo posebno naglasio...

Da li je neko imao slicnih problema, i kako ih resiti???

turbo
 
Zašto od povežeš tastaturu direktno na ploču? Na taj jedan PS2 priključak.
 
Brate, kupi mis usb za 300 din, ta prespajanja retko rade kako treba
 
Čovek ima logitech G7 miša i sad da kupi neki za 300 din., onda mu samo preostaje :wall: :d
 
Poslednja izmena:
Čovek ima logitech G7 miša i sad da kupi neki za 300 din., onda mu samo preostaje :wall: :d

Ja nisam bash siguran kako je uspeo da nadje Illuminated tastaturu u ps2 izdanju. Ako i jeste (i ako postoji u ps2) onda mu samo preostaje :wall:
Neka lepo to sve rasproda i uzme neshto sa usb prikljuchkom.
 
Poslednja izmena:
Pa neka ubaci mis u ps2 port a tastaturu da preko onog adaptera ps2>usb (i ujedno probaj sa tim adapterom na neki drugi komp...jer i ti adapteri znaju da zezaju...mene su jednom dali 3x za redom los dvi>vga ... )
 
Pa naravno da i treba da :wall: kad je kupio ps/2 :D
 
Miš da ubode u PS/2 port koji je za tastaturu?

smem da se kladim da je port ljubičaste boje :)

Mislim da bi izgubio, jer ti ps2 portovi na plocama koje imaju jedan su pola ljubicasti, a pola zeleni, bar na svim plocama koje sam ja video.

p.s. mislim da turbo nema ovaj problem, nego triko ili njegov stric, uglavnom nije on i verovatno nema g7 mis(koji bi trebalo da je usb kao moj g3).
 
Izgleda da ja nisam pažljivo pročitao Turbov post, pa nisam video da je u pitanju "trikov" komp nego sam gledao šta mu je u potpisu. Moje izvinjenje.

Turbo, daj ti njemu svoj miš i tastaturu pošto su USB, a ti uzmi njegov miš i tastaturu pošto tvoja ploča ima dva PS2 konektora ;)
 
Poslednja izmena:
sva sreca sto se citaju postovi pre odgovora... no na kraju ste i skontali sta je pitanje...

za sada nemamo nameru kupovati novi hardver kada stari radi...

pa makar mis bio i 300 dinara

e sad posto je problem nastao, pokusavamo da ga resimo, ako ne moze da se resi, e onda dolazi u obzir kupovina...

hvala na idejama i savetima, ovih dana idem kod Strike, pa emo eksperimentisati

turbo
 
Pa uzmi samo ps2 to usb adapter, kosta nesto smesno.
Tastaturu rokni u ps2, a misa u usb, zato sto ps2 ima default osvezavanje 60hz, a usb 125hz. Ne razumem cemu mudrovanje toliko :)
 
problem resen, moze lock....

tastatura je ukljucena direktno na plocu u jedini PS2, a mis preko adaptera

ako su oba uredjaja bila preko adaptera, onda nije radilo...

hvala svima na ucescu.

turbo
 
Nazad
Vrh Dno