Šta je novo?

Problem Wireless na ACER netbook

storm84

Cenjen
Učlanjen(a)
19.06.2011
Poruke
18
Poena
154
Drugari,

U pitanju je netbook Acer Aspire One D257
OS: Linux Linpus MeeGO
Telekom ADSL

Imam ovog malisu i jos uvek na njemu krs od operativnog sistema (Linux Linpus MeeGo). Ima li neko ideju kako sa njim da se povezem na wireless, sve zivo sam pokusao (menjao DNS-ove, IP adresu, sve zivo i nikako. Sve mi normalno pokazuje, da je konektovan, da je signal negde oko 80 %, ali kada hocu preko Mozile da se konektujem izbaci mi gresku da ne moze da pronadje server( Server not found). Pored njega na stolu imam Toshiba laptop, koristim Linux live usb Ubuntu i net radi fenomenalno. Oba racunara kacim preko wireless-a ali samo jedan uspe da se konektuje. Ima li neko ideju?
 
Poslednja izmena:
probaj taj isti live ubuntu i na aceru za pocetak, a za dalje zameni os |)
 
Evo ovako... Na Acer sam uradio novi sistem (Win 7 Home Premium), sve radi odlicno, otkrije mi wireless mrezu, pun signal al nikako nece da se konektuje na net... Na Toshibu sam u medjuvremenu ubacio WIN XP i net opet radi perfektno... Vise mi nije jasno sta moze da zeza na ACER-u?
 
Sta se desava kada odes u command prompt i pingujes neki sajt, recimo:
pint -t google.de

ili direktno:
ping -t 74.125.39.99

Takodje pinguj i adresu svog rutera, kao i adresu drugog racunara u lokalu, pa javi sta se desava.
 
Poslednja izmena:
Probao sam sa pingovanjem i izbacuje mi ovu gresku: ping:transmit failed. general failure
 
Pingovao si sve? Jesi li probao da pingujes sam sebe: ping 127.0.0.1?

Ukucaj u cmd promptu ipconfig /all pa okaci ovde sve sto dobijes, ili jos jednostavnije okaci screenshot.
 
Pingovao si sve? Jesi li probao da pingujes sam sebe: ping 127.0.0.1?

Ukucaj u cmd promptu ipconfig /all pa okaci ovde sve sto dobijes, ili jos jednostavnije okaci screenshot.

Evo sta mi izbacuje kada kucam u cmd-u : ping 127.0.0.1

Ping statistics for 127.0.0.1:
Packets: Sent= 4, Received=4, Lost=0<0% loss>
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum=0ms, Maximum=0ms, Average=0 ms
 
Stavi Ubuntu, ja imam isto Acer sa x64 Windowsom trenutno. Na sajtu ima drajvera samo za 32-bitni.
Cesto iz druge tek uhvati mrezu dok sa Ubuntuom svaki put iz prve pogadja.
 
Nisi napisao sta ti daje komanda ipconfig /all
Takodje pokusaj sa drugog racunara da pingujes taj Acer laptop, da vidis da li ga vide drugi u mrezi.
 
Sto se tice veze sa internetom tu nije problem, ustanovio sam da je problem u drajveru za mreznu kartu (Atheros Fast Ethernet 10/100 Mbps). U System Information mi stoji da taj drajver nije aktiviran. Drajver (skinuo sa zvanicnog sajta) sam sve normalno instalirao al nemam ideju kako da ga aktiviram. Ima li neko ideju?
 
Uradio sam sistemski izvestaj sa AIDOM,pokazuje mi mrezni adapter atheros ar5b95, tako da sam te drajvere instalirao za mrez. adapter. Takodje imam i toshiba laptop gde sam i na njemu uradio sistemski izvestaj kako bi ih ujedno i uporedio. Primetio sam da se pod stvakom MREZA u odnosu na laptop-netbook razlikuju PRIMARNE IP ADRESE, zapravo na toshibi je 192.168.1.. dok je na aceru 127.0.0.1. Da li to mozda predstavlja moj problem ne povezivanja na net?
P.S. Probao sam i sa drugarovim laptopom, takodje ga normalno veze na net i dodeljuje mu primarnu ip adresu 192.168.1...
 
Nazad
Vrh Dno