Šta je novo?

Problem u toku razgovora sa HTC touch HD-om

nikoola

Slavan
Učlanjen(a)
14.01.2007
Poruke
696
Poena
330
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5600 / AF eSport DUO
Matična ploča
Asus ROG Strix B550-F Gaming WiFi II
RAM
Corsair Vengeance 2x16GB 3600MHz
GPU
Asus ROG Strix Gaming OC 3070 8GB
Storage
Samsung 980 PRO 512GB
PSU
Seasonic FOCUS Plus 850 Gold
Kućište
Fractal Design North TG black
Monitor
Dell UltraSharp U2722DE
Miš & tastatura
Logitech MX Master 3S & MX Keys
Laptop
Macbook Pro 14 M1 Max 32/512GB
Tablet
iPad Pro 12.9 3rd 256GB Cellular
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro 256GB
Pristup internetu
  1. Optički internet
Uzeo sam skoro HD (polovan) i imam problem u toku razgovora.
Naime, desava mi se ponekad da me ljudi ne cuju na trenutke ili da me jedva cuju... ne desava se uvek niti se manifestuje na isti nacin.

Probao sam sve verzija radia i sa svakim ista stvar.

Sta mislite, sta moze biti problem i ima li resenja (bez nekog servisa i sl).
 
Problem je kod modela napravljenih pre 2009 god, prve serije 2009 god nemaju te probleme.
A problem je pri promeni iz 3G > H > E... desavalo se i da se prekida veza.
 
Nemoj zezati? Pa ima li resenja?
Da se iskljuci 3G (probao i ukljucen i iskljucen) i da iskljucima H?
 
Evo i mene posle dužeg vremena na ovom forumu...Pozdrav za sve...
Problem koji sam imao sam pokušavao da rešim preko stranih foruma, XDA dev... i ostalih, ali nije išlo, pa reko' da probam i ovde...
Naime, vlasnik sam TOUCH HD-a od novembra, i prvih mesec-dva je sve išlo ok, e onda su počele zafrkancije. Telefon je počeo da gubi signal, da veza puca usred razgovora, to je posebno bilo uočljivo u situacijama kada je signal nešto slabiji ili kada sam u pokretu (kada se menja ćelija odnosno vrsta mreže). To je posebno uočljivo jer se oznaka mreže menja sa 3G na E, pa čak i na G. Dešava se i da pokušavam da okrenem nekoga po 5-6 puta ali se čuje samo kratak zvuk i ekran se vraća u phone pad. Sagovornici mi kažu da se pre pucanja veze moj glas čuje isprekidano. Mislim da je sve počelo otprilike kada je počela on-line zamena nove baze za connection setup, ali ne verujem da je to bio uzrok.
Šta sam sve probao:

- Hard reset, dva-tri puta
- Promena podešavanja u band sekciji (sa auto na GSM (900+1800) UMTS (2100))
- Svi patch-ovi sa HTC sajta
- Promena radio rom-a sa 1.09.25.14 na 1.09.25.35 i na 1.10.25.25.
- Promena ROM-a na DUTTY 1.7 (pomoću HSPL-a)
- Promenio sam staru GSM karticu (uzeo 3G MTS-ovu koju niko i ne uzima)
- Probao VIP prepaid
- Probao TELENOR prepaid (čisto da nije do mreže)
- Karticu sam ubacivao u druge telefone čisto da znam da je problem do mog aparata.

PROBLEM NISAM REŠIO !!!

Zaista sam zadovoljan svim ostalim mogućnostima HD-a, ali u pitanju je ipak telefon, i očekujem da radi kao telefon, da sam hteo PDA uzeo bih HP 214 za mnogo manju lovu...
Ovo bi mogao da bude izazov za igord-a, telefon sam legalno kupio ali garancija je poslednje čemu želim da pribegnem, mislim da o softverskim stvarima znam podosta, sad ako je hardwerski problem, onda nemam izlaza.
NA stranim forumima sam primetio da ima ljudi koji se žale na slične stvari (http://www.expansys.com/ft.aspx?k=117299 , http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=476139&highlight=call+drop), pa zato i mislim da je neka "glupost" u pitanju...

ANY IDEAS ???

Evo, ja da se javim posle svih peripetija, da sam danas preuzeo novi primerak HD-a, za sada ne pravi probleme, ali poučen prethodnim iskustvima, ne bih žurio... Sve mi nešto smrdi da je u pitanju GSM modul što bi značilo da bi i drugi morali da imaju problem koji sam ja iskusio. Na stranim forumima se javljaju ljudi sa ovim problemom, ali ovde ne, no videćemo...

iskustvo jednog korisnika, preneto sa drugog foruma
 
Zar je moguce da ovome nema resenja? :(
E krastavac.. telefon mi nije u garanciji :(

Meni se ne prekida veza niti puca niti ispada iz mreze... vec me samo sagovornici slabo cuju na momente ili ponekad uopste. ali to kratko traje i to je to.
 
Zar je moguce da ovome nema resenja? :(
E krastavac.. telefon mi nije u garanciji :(

Meni se ne prekida veza niti puca niti ispada iz mreze... vec me samo sagovornici slabo cuju na momente ili ponekad uopste. ali to kratko traje i to je to.

Da li si probao da flashujes radio? Ako nisi, pravac na xda developers i dobro prouci tutoriale pre nego sto se upustis u to.
 
Naravno.
 
probaj sa karticom od drugog operatera da vidis da li ima neke razlike
 
Imao sam isit takav problem na Touch Pro 2 i nov radio rom i ugasheni 3G su resili stvar,koje od ta dva ne znam :)
 
Nemam drugu karticu osim 064/065, moracu neku da uzmem i probam.

Menjao sam ROMove... Ali hajde, probacu da zamenim opet rom.
 
Ko sada ima ovlasceni servis HTCa za Srbiju da odnesem telefon i vidi da li mogu da srede?
 
Ewe je ovlasceni servis
 
Poslao sam jos danas poruku Ewe-u ali nisam nigde u ponudi video HTC :(
Poslao sam poruku i RCCu ali ne odgovaraju.

Posto nisam iz Bga ortak mi se raspitao i predlozio mi jedan odlican servis za mobilne telefone i PDA uredjaje. http://www.smtdraza.com/
ima li neko iskustva?

Axon, padalo mi je na pamet da je mozda mikrofon, ali nemam sluske i nikako da nadjem neke koje imaju 3.5mm a da imaju mikrofon.
A opet... nekad me cuju perfetno, nekad nikako, nekad tise... Sto moze i mikrofon da prouzrokuje.
 
Servis Draza je OK

Imam veoma pozitivna iskustva sa Drazom. Meni je resio problem sa HTC Tytn II oko koga sam se dugo maltretirao ( i nije bio softverski...) Sve preporuke. Ima servis u TC na Slaviji, pored Mc Donaldsa
 
Vrh Dno