Šta je novo?

Problem - seckanje u Wxp

StormScion

Slavan
Učlanjen(a)
08.03.2005
Poruke
2,235
Poena
380
ovako imam konfiguraciju skorije sam je uzeo -
msi k8n sli platinum 7100 retail
A3500+ xp sp3p
kingmax 2 x 512 super ram 2.5 pc3200 / 400
6800 gt msi retail
maxtor 200 gb ntfs

itd itd ...

e sada kada sam u na desktopu a i u igrama / programima deshava mi se jednostavno da mi komp " shtuca " ... znachi sve radi savrsheno samo sto se to deshava na svakih 15 - 30 min , stane onako na 1 sec ... npr kada mi samo radi winamp on stane i ponavlja jedan isti ton na 1 sec ... i to je jako iritirajuce ... e sada od pozadinskih zone alarm , avg 7 i to je to ... na starom kompu to nije predstavljaro problem ...

mislio sam mozda je do memorije ... a mozda i do nekih podeshavanja ...

pls help

thx ...
 
Ma softverski je problem, pokusaj sa Format C:™ i trebalo bi da resi problem, nesto ti verovatno povuce 100% procesorskih resursa na sekund...
 
pa to sam i ja mislio samo je problem sto imam skoro 130 gb podataka ... a digao sam win pre nekih 2 nedelje ... tako da ono ... nemam pojma

.. dali li bi bilo bolje da prebacim particiju na fat 32 ? ... posto uvek sam drzao nju ...

thx
 
neces moci da imas toliku fat32 particiju
a i malo je glupo drzati fat32
vec su se vodile rasprave o tome pa koristi search
 
OK ... za to ... evo pogledao sam ali rekao sam to zato sto nisam imao bash negativnih iskustava sa fat32 dok evo imam ntfs ... ali ok ako nije do toga
Evo sada sam pustio task menager i vidim upravu je neshta mi na sec uzme nekih 80 % cpu resursa ... tako da ako neko zna ( mozda je ovo sada vec za drugi tiopic ali ajde ) zna neko neki dobar program gde mogu da vidim sta to jede cpu pa da ga iskljucim ... tj da mogu da vidim sta je uzelo pre 5 min na sec toliko i toliko % CPUa ...

thx
 
Poslednja izmena:
a da nemas neki zanimljiv trojanac/virus/spyware?
 
Nije lose za pocetak da uradis kompletan scan na viruse, trojance ...
 
Evo mog iskustva... Nikako nisam mogao da uključim Train Simulator bez seckanja. Potpuno nevažno koliko su zahtevno postavljana setovanja u samoj igri i dalje je seckalo. Ovo je bilo neobično jer je moj komp mnogo jači od najjačih kompova iz vremena kad je ta igra izašla. Nema šta nisam probao, pročitao stotine strana dokumentacije i specijalizovanih foruma po Net-u.

Na kraju se ispostavilo da je uzrok problema servis "Thread Master". Ja sam ga instalirao da bi mi ograničio zauzeće CPU pri korišćenju SETI@Home i, u principu, ne bi trebalo da ima efekta na threadove koji nisu navedeni u njegovom config fajlu, ali eto ima. Posle sam napravio da se ovaj servis pali kad se uključi SETI@Home i da se gasi kad se isključi.

Pretpostavljam da nije ovo po sredi, ali možda analogija može da pomogne.
 
Moze cak da bude i drajvera za zvucnu karticu, kod mog komsije je tako bilo, a kada sam mu stavio najnovije drajvere sve je proradilo dobro.
 
AVG 7 , spy bot search and destroy i zone alarm , sve updejtovano do zadnjeg moguceg , i naravno da nema nishta :) ... stalno pregledam ...

ajde ako neko ima neki program ... i da vrlo je moguce da je to do zvuka ...
 
Poslusaj da ti slucajno hdd ne lupne u momentu zakoca.
Pogledaj bas u Task Manager-u pod processes tabom imas CPU i Mem Usage tabelu, pa obrati paznju koji image se aktivira pri kocenju. Javi sta uradi.
 
ne ne lupa mi hard i evo sada sam gledao ... koliko mogu da vidim .. nistha se ne pojavljuje u processes ... moguce da ne stigne da promeni ...
 
kakvo imas napajanje
 
kakve veze to moze da ima ? haha chieftech 420 w ...
 
nema veze ali sad mozes da se hvalis :banana:
 
Ima program koji se zove procexp koji prati sve procese xp-a, kada ga ukljucis pojavice se kvadratic u systray, desni klik na njega i system information, pojavice se grafikon zauzeca procesora, kada predjes preko nekog dela karakteristike prikazace ti se koji je proces napravio to zauzece. Jednostavno ukljuci program otvori sys information i cekaj da secne, i tako pogledaj da li je do nekog procesa.
 
Hvala za program ... ali milslim da je do wireless kartice ... jer kada je upaljena tade se to deshava ... kada je stavim na disable ... radi normalno ... enivej hvala puno ...
 
Nazad
Vrh Dno