Šta je novo?

Problem sa Zyxel modemom

Fizičar

Cenjen
Učlanjen(a)
16.06.2010
Poruke
153
Poena
169
Moja oprema  
Laptop
Acer Aspire 3
Mobilni telefon
Samsung A20e
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Problem se sastoji iz sledećeg:
Imam Zyxel modem,kupljen pre 3 meseca-nov.
Povezuje se preko mrežne kartice na kućište,ne preko USB.
Neće da se poveže na net,niti može da uspešno istestira konekciju,ni da u browseru (zbog tog testiranja) pokrene neka veća podešavanja.
Nemam problema sa IP adresom,to sam proverio sa provajderom.
Neka sugestija?
 
Imam Zyxel P-660R-T1 v2. Nemam problema sa njim.
Kad pristupiš modemu preko browsera moraš da upišeš password, podrazumevani je mislim 1234 (davno sam ga promenio). Ako ne upišeš ništa (ostanu one 4 taćkice) dobićeš samo stanje modeme.
 
Došlo je do expanzije problema...
Pokušao sam sa disable/enable atheros network ali sada kompjuter restartuje kada je taj network na enable...
napominjem da nisam "čačkao" ništa više nego što sam napisao
Model je inače P-660-T3 v2...
 
Nisam baš shvatio, koliko znam (nisam siguran) taj model je ISDN i samo po tom se razlikuje od mog. Moj nema ahteros network opciju.
Ako zapneš najbolje resetuj modem, vratiće se na podrazumevano podešavanje. Pristupi mu preko browsera, http//192.168.1.1, password 1234, idi na wizard i unesi ime i password koji si dobio od provajdera. To bi bilo dovoljno da se povežeš.
Naravno možeš da pozoveš tehničku podršku od provajdera.
 
Ma jok ni reset ne radi-sad ne restartuje,ali opet browser neće da se uloguje...
Ma ništa vidim ja da ću da reinstal windows opet,pa da vidim.Hvala
 
Ako budeš imao nekih pitanja slobodno se javi, možemo da organizujemo i udaljenu administraciju.
 
Reinstalirao windows... sad radi sve perfektno...
Pokušavao pre toga da reinstaliram mrežni drajver-neuspešno-nešto je bio lockovan...
Sve u svemu-ne znam šta ovo bi :)
 
Nazad
Vrh Dno