Šta je novo?

Problem sa zvukom

limba

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2005
Poruke
158
Poena
320
Moja oprema  
CPU & Cooler
I5 13600k, Jonsbo HX6250
Matična ploča
Gigabyte Z790 UD AX
RAM
32GB Kingston DDR5 Fury Beast 6000 MHz
GPU
SAPPHIRE AMD Radeon RX 6700 XT
Storage
SAMSUNG 1TB M.2 NVMe SSD, 990 Pro
Zvuk
Altec Lansing VS 4621
PSU
Corsair RM750X
Kućište
RAIJINTEK Black with Thetis window
Monitor
HP X27i
Imam problem sa zvukom na kompu, bilo da pustam muziku sa hdd ili sa interneta javlja se nekakva smetnja, kao krcanje. Primetio sam da je smetnja stalna ako pokrenem jos nesto na kompu. Ako, na primer, pokrenem resource monitor, krcanje je konstantno. Javlja se ponekada cak i kada otvaram ili zatvaram neki prozr na exploreru. Posto nisam koristio zvucnike na tom kompu neko vreme, nisam sigran kada se problem javio.
Pokusao sam sa reinstalacijom drajvera, menjao i prednji i zadnji panel na zvucnoj, ista prica. Na sistemu je instaliran legalan kasperski inter.s. kao i malwarebyte i nista ne prijavljuju.
Ploca je evga z68 ftw, procesor i7 Sandy Bridge, 16gb dd3 podignut win7 64.
Ima li neko ideju?
 
Može biti svašta. Od očajnog kvaliteta audio stepena na ploči, preko lošeg (na granici upotrebljivosti) napajanja, do problema sa kablovima i konektorima.

Ali u svakom slučaju, integrisana audio rešenja na pločama su uglavnom loša.
 
Imam problem sa zvukom na kompu, bilo da pustam muziku sa hdd ili sa interneta javlja se nekakva smetnja, kao krcanje.
Ima li neko ideju?

Da li je to krčanje možda pucketanje? Ako se o tome radi, onda je u pitanju loša latencija zvučne karte, tj. neki uređaj blokira saobraćaj (IRQ) od zvučne karte, i dovodi do prekida/pucketanja.
Skini program DPC Latency Checker, pokreni ga, i pogledaj kakve su latencije prilikom slušanja muzike, ako idu u crveno područje, znaš šta je problem.

http://www.thesycon.de/eng/latency_check.shtml

Sam program daje već neke preporuke za otklanjanje problema (update drajvera za mrežnu kartu, matičnu ploču, BIOS update, gašenje nepotrebnih uređaja u BIOS-u i slično).

Probaj i da otkačiš prednji panel za zvuk, pogotovo ako ti nije neophodan, dešava se često da kablovi za prednji panel unose smetnje zbog loše izvedenog oklopa kablova koji vode ka njemu.
 
Poslednja izmena:
Hvala na brzom odgovoru.
Jeste uglavnom pucketanje, skinuo sam program sa linka. latency.jpg
Ocigledno neka komponenta ima problem, jel sigurno da je zvucna?
 
Pronasao sam problem. Pre nekoliko dana sam u komp povezao neki citac kartica, on na sebi ima i usb 2.0, 3.0 i SATA. Problem nastaje kada prikljucim kabl od usb 3.0 na plocu, cak i kada iskljucim napajanje sa citaca kartica. Probacu kasnije da ga prebacim u drugi komp da proverim jel stvarno neispravan ili je nekompatibilan sa ovom evga plocom.
Hvala na pomoci.
Pozdrav.
 
Nazad
Vrh Dno