Šta je novo?

Problem sa Yettel internetom na 4 broja vec preko god dana

doct.cor

Slavan
Učlanjen(a)
01.02.2007
Poruke
671
Poena
320
Pozdrav forumasi


Imam veliki problem sa internetom koji Yettel odbija da resi vec preko godinu dana.
Imam 4 broja Yettel broja kuci, kucni internet 150gb (ili kako se vec zove paket) i jos 3 broja sa paketom Go Data i na svim se desava isti problem
Internet radi katastrofalno, ima stalne prekide koji traju po nekih 10 sekundi a desavaju se cesto, nekad moram da da iskljucim i ukljucim konekciju da bi proradio na telefonu ili da resetujem modem na kucnom netu, YT u popodnevnim casovima i uvece cini mi se da ne moze da se pogleda 5 minuta recimo YT sadrzaja bez ovih prekidanja. Dalje za online igrice je neupotrebljiv, recimo latencija Dota 2 je od 50 do 2000, vecinom ima packet loss - dakle TOTALNO neupotrebliv i za to koristim MTS internet koji je isto sa sim karticom i koji radi savrseno, cak i kada potrosim svih 100gb na mts i na usporenoj konekciji latencija je super u igrama. Ovi problemi se desavaju i sa protokom na telefonskim brojevima. Kada odem na drugu lokaciju internet na telefonu ili ruteru radi odlicno. Testovi brzine interneta su nekad 0.2 nekad 20mbit a nekad ne moze ni da se izmeri zbog prekida i to se menja cini mi se iz sekunde u sekundu... niti 3g niti 4g radi kako treba, probao sam i to da menjam. Do sada sam prijavio ovaj problem nekoliko puta i uvek sam dobio poruku da je zahtev odbijen jer na mojoj lokaciji je signal dobar, zadnja prijava problema je bila juce i posle nekoliko sati dobio sam poruku da je odbijeno kao po obicaju. Danas sam podneo prijavu Ratel-u sa brdom slika problema koje sam snimio sto na racunaru sto na telefonu, a imam i snimaka brdo. Da pomenem da je internet bio ok do pre nekih god dana, Gejming je bio moguc i sve ostalo bez problema, kao sto sada radi na Mts-u. Bilo kakav savet je dobrodosao. Hvala
 

Prilozi

  • Random test.jpg
    Random test.jpg
    97.8 KB · Pregleda: 22
  • U toku prekida.jpg
    U toku prekida.jpg
    216.7 KB · Pregleda: 21
Najlakše i najbrže je da prebaciš brojeve u MTS.
Na tvojoj lokaciji postoji neki problem sa Yettel mrežom. Da li može da se reši - može. Koliko će da košta Yettel to rešenje - ne znamo. Koliko će da traje rešavanje - ne znamo. Dakle, prebaciš brojeve u MTS i rešiš svoj problem.
Pozdrav
 
Ако имаш фиксни, пређи на ADSL. Најстабилнија и најпоузданија конекција барем у Србији.
 
I ja bih presao na adsl ili kabl ako se ima mogucnosti...
A to se inace desava relativno cesto i jedino resenje je preci na provajdera kod koga radi kako treba posto iz raznih iskustava niko od provajdera se ne tangira zbog zalbi i samo ih odbiju kao neosnovane.
Meni su dolazili na posao da mere signal ali ne na lokacuje na koju se zalim vec na put 50 metara dalje i na uzvisenju!!! Verovatno misle da bih trebao da izmestim objekat da bi radilo kako treba.
 
Da prelazak na mts cu morati da odradim, fixni sam ugasio davno tako da mislim da od adsl nema nista.... hvala vam puno
 
Da prelazak na mts cu morati da odradim, fixni sam ugasio davno tako da mislim da od adsl nema nista.... hvala vam puno
Провери код пријатеља, комшије и сл. како ради мтс. Немој хрлити да се пребациш ако не ради добро.
I ja bih presao na adsl ili kabl ako se ima mogucnosti...
A to se inace desava relativno cesto i jedino resenje je preci na provajdera kod koga radi kako treba posto iz raznih iskustava niko od provajdera se ne tangira zbog zalbi i samo ih odbiju kao neosnovane.
Meni su dolazili na posao da mere signal ali ne na lokacuje na koju se zalim vec na put 50 metara dalje i na uzvisenju!!! Verovatno misle da bih trebao da izmestim objekat da bi radilo kako treba.
Правилна рекламација се ради овако - прикључиш се каблом (само каблом) преко лаптопа на сам уређај, и измериш брзину. То је она брзина која се плаћа јер буквално ни један провајдер у Србији не гарантује брзину wifi конекције. Које варирају зависно од мобилног, од удаљености од рутера и сл.
Повежи се дакле каблом на рутер и провери брзину.
 
Vec imam mts 100gb (isto mobilni internet) radi savrseno, stabilan je za gejming ping Dota oko 40, nikakav problem, cak sta vise radi mi bolje od Yettel-a i na onom smanjenom protoku kad se iskoriste gb, sto se tice povezivanja rutera, naravno povezan mi je preko kabla na lan, iskljucen wifi itd... Kazem opet problem je sa mrezom izgleda jer i na telefonima ima prekida protoka, govorim o mobilnom internetu sa telefona na ne sa rutera, cak stavise probao da povezem i telefon na racunar pa da sa tog broja odigram partiju Dote ma nema sanse, ping ponekad 50 ponekad 2000 slideshow u igri, evo upravo preko yettela gledah neku tablet recenziju na YT, ok je radio do 3-ceg minuta u HD i tu pocinje zezanje, loading.... prekidi haos zivi, pa onda opet proradi nekih minut i tako sve u krug. Sto je najgore sve gore i gore radi, zadnjih god dana nisam mogao da igram igre ali sam mogao da gledam bar Yt i slicno do skoro, sad ne mogu ni to kako valja...
 
Ако имаш фиксни, пређи на ADSL. Најстабилнија и најпоузданија конекција барем у Србији.
Ovo mozda u nekom paralelnom univerzumu...


Sto se tice tvog problema, lepo ti je napisao rafiki, nema druge opcije... Ili da biras neki drugi vid pristupa...
 
Ja sam ono neki prosecni korisnik, sta znam 150gb mi je dosta za mesed dana recimo, volim da odigram po koji CS i Dotu ali to nije moguce vise, radilo je kako treba do sta znam 2021, jeste ponekad trebao restart rutera i slicno ali je radilo, posle nekog vremena je radilo koliko toliko stabilno na 3g, sada nije moguce... recimo ako prebacim na 3g ping 2000 :D. Sve cu to da pogasim, imam jos nekog vremena ugovora da prodje i predjem u mts... Adsl mi nije opcija jer sam davno ugasio fixni, sad kako to ide ne znam, provericu i to. Hvala svima na pomoci
 
Mislim da ako instalacija postoji uvedu fiksni opet bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno