Šta je novo?

Problem sa Xtreme drajverima

daki

Čuven
Učlanjen(a)
26.08.2003
Poruke
440
Poena
619
Imam veoma cudan problem sa nvidia drajverima. Jos pre dosta vremena instalirao sam Xtreme 85.96. Sve je bilo OK dok nisam pokusao da instaliram nove drajvere. Svakako uradio sam uninstall xtreme drajvera, reboot u safe mode, drivercleaner... Medjutim kada sam pokusao da pustim bilo koji video fajl, u plejeru se samo prikazvala zelena slika i isao je ton normalno. Pokusao sam sa nekoliko verzija drajvera i reinstalacijom codeca, ali uvek ista zelena slika. Jedino sve radi kako treba kad instaliram xtreme 85.96. Zna li ko resenje za ovaj problem?

Hvala
 
Problem je na neki nacin resen gasenjem d3d acceleration-a, ali onda svakako igre ne rade a bezveze je da stalno palim/gasim opciju u dxdiag-u. Pokusao sam reinstalaciju dx 9, ali bez rezultata. Da li neko mozda zna elegantnije resenje?
 
Tebe neki codec zeza. Skini Media Player Classic i pusti film iz njega ako je slika i dalje zelena pogledaj koji se codeci (filteri) koriste za dekodovanje (desni mish na video pa pogledaj sta pise u podmeniju Filters). Ako te ne mrzi okaci ovde spisak codeca koji se koriste za film.

btw.. Cemu drivercleaner? Dovoljno je samo iz Add/Remove Programs da uninstaliras trenutne NV drivere i posle restarta instaliras nove. Ti xtreme driveri su identicni originalnim driverimasamo su likovi budzili nv4_disp.inf i ubacili neka default podesavanja i jos neke registry kljuceve da bi dobili na performansama. Sve se to manje/vise moze podesiti i iz regularnih drivera + npr. RivaTuner ili Coolbits.
 
Vrh Dno