Šta je novo?

Problem sa X-Fi XGamer

LazaNS

Slavan
Učlanjen(a)
08.08.2004
Poruke
3,367
Poena
420
Situacija je sledeca. Danas sam ubacio u komp X-Fi XGamer. Pre nego sto sam je kupio, dobro sam proucio situaciju i ustanovio da su XGamer i Music prakticno iste kartice sa istim audio cipom, dok je X-Fi Audio potpuno druga stvar koju Creative pokusava da uvali ljudima kao X-Fi iako nema nikakve veze sa njim jer ima potpuno drugi cip.
E sad sta mene zabrinjava. Instalirao sam karticu i komp mi je svugde prepoznaje kao X-Fi Audio [D000]!
Znate li u cemu je fazon i kako se ova kartica inace predstavlja u WIN-u? Nije valjda moguce da je creative opet tajno promenuo cip na ovoj kartici u podvalio mi nesto sto nikako nisam hteo da uzmem???

Zaboravih reci, po izgledu kartice to jeste XGamer, odnosno ima hladnjak na cipu, tako da nije doslo do neke zamene kartica pa da sam dobio nesto sto nisam kupio.
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam skontao u cemu je fazon.
Izgleda da je sve u redu, Kartica jeste XGamer sa X-Fi cipom. A taj cip se zove X-Fi Audio (sad bar mislim da je tako) da pa ga zato tako komp prepoznaje, dakle detektuje cip a ne karticu. Takodje postoji i kartica X-Fi Xtreme Audio, pa me je to zabrinulo, creative namerno unosi zabunu kako bi mnogima uvalio kukavicije jaje.
Kartica izgleda kao i sto treba da izgleda, dakle Xtreme Gamer.
Nisam siguran da li mi je zakljucak tacan, tako da bi bilo lepo kada bi neko ko ima Xtreme Music ili Xtreme Gamer rekao sta kod njega pise, odnosno koja mu je kartica instalirana.
 
Poslednja izmena:
Meni u devica manageru pise SB Creative X-Fi a dole X-Fi audio procesor a u programu koji dolazi na disku prepoznaje mi kao X-Fi Platinum.
 
Da, definitivno je i kod mene X-Fi Audio processor, dakle sve je uredu, bez razloga sam se uspanicio :)
 
E ovde moram i ja malo da se ubacim jer imam dupli problem..
Prosle nedelje sam sa bratom kupio Logitec Z-5500 i posto odose pare na jos po nesto sacekasmo danas da kupimo zvucnu karticu..
Ja sam pikirao na Creative X-Fi Extreme Music jer je sasvim dovoljna za potrebe mog brata..Znaci muzika,filmovi, mozda cak i bez igara..

U svakom slucaju krenem da zovem redom radnje medjutim nigde je nema u prodaji i nadjem kao u Gigatronu gde mi lik ponudi Creative X-Fi Extreme Music LOW...Ja, misleci da je to LOW samo retail pakovanje rezervisem i ode brat da kupi medjutim donese kuci Extreme GAmer...???...Na kartici pise cak model SB0760 sto jeste Gamer koliko god prodavac poricao to i ubedjivao da je Music model...+...se na kompu definise kao SB X-Fi Audio [DF80] ...Sta sad opet to znaci da svakom od nas prijavi kao neki drugi model ili su to redni neki brojevi cipova???..
Plus...sta da radim..Koja je razlika izmedju ove dve kartice..DA li da vratim (posto mogu) ili da nastavim da djuskam stvar sa ovom??
Meni sam izgled Music modela u odnosu na Gamer uliva vise poverenja na bolje, pa da pitam jel tako i za prave performanse?
 
Mozes li naci svoju karticu na Creative sajtu, makar po izgledu da je prepoznas?
 
@Camsy

SB X-Fi Audio Extreme Music [DF80]

To je tvoja kartica.Inače Xtreme Music i Xtreme Gamer su skoro pa iste kartice.
 
Pa eto vidite..
Znaci zbrka na sve strane...
Kartica izgleda bas kao Gamer..tj ovako..
http://aka.fotovista.com/dev/8/9/00020498/l_00020498.jpg

A DariusIII kaze da je po sifri to Extreme Music...a na poledjini kartice pise sifra SB0730 sto mu dodje EXTREME GAMER kad se malo progugla...
Tako da mi uopste nije jasno i zivciraju me ovakve kupovine gde kupis nesto i znas da to nije to ali kao TO je TO.. :mad:

E da..I zasto je onda Gamer kartica skuplja od Music ako su iste..A opet sta sa onom razlikom gde je Gamer kartica 96/24 a Music 192/24..??Jel ima nesto u tome?
 
U svakom slucaju krenem da zovem redom radnje medjutim nigde je nema u prodaji i nadjem kao u Gigatronu gde mi lik ponudi Creative X-Fi Extreme Music LOW...Ja, misleci da je to LOW samo retail pakovanje rezervisem i ode brat da kupi medjutim donese kuci Extreme GAmer...???...Na kartici pise cak model SB0760 sto jeste Gamer koliko god prodavac poricao to i ubedjivao da je Music model...+...se na kompu definise kao SB X-Fi Audio [DF80] ...Sta sad opet to znaci da svakom od nas prijavi kao neki drugi model ili su to redni neki brojevi cipova???..
Plus...sta da radim..Koja je razlika izmedju ove dve kartice..DA li da vratim (posto mogu) ili da nastavim da djuskam stvar sa ovom??
Meni sam izgled Music modela u odnosu na Gamer uliva vise poverenja na bolje, pa da pitam jel tako i za prave performanse?

XtremeMusic je model SB0460... a u Win-u se prijavljuje kao "SB X-Fi Audio [9000]".

Gamer i XtremeMusic su, kao sto vec rekose, prakticno iste karte, po karakteristikama i mogucnostima... jedino sto XtremeMusic zaista izgleda malo ozbiljnije, punog profila i pozlacenih konektora. Ne znam, ja sam pre nekih mesec dana bas jurio Music da uzmem, pricase ljudi da ja neka nestasica, ne moze da se nadje kod nas (a i Creative obustavio proizvodnju), Gamer je zamena, a meni se to nije uzimalo... i jurio sam, i nalete slucajno u pokojnom Eurolinku, bilo je par komada.
Secam se da sam na Berzi ili IT Svetu video da je navodno bilo u Grappolu, jesi li proverio tamo?
E da, sad se setih, bilo je i u Pyramid-u na Sajmu... bacio sam im mail svojevremeno, rekose da imaju par komada, cena oko 75 evra, cini mi se... pitali hocu li da mi rezervisu :)

Mislim, nece ti nista faliti ni sa Gamer-om, ali ako vec postoji nekakva mogucnost da se uzme bas XtremeMusic - a ti imas mogucnost da vratis tu kartu, a ne da je prodajes i gubis novac - why not... makar i zbog samog izgleda :p
 
Poslednja izmena:
Pa eto vidite..
Znaci zbrka na sve strane...
Kartica izgleda bas kao Gamer..tj ovako..
http://aka.fotovista.com/dev/8/9/00020498/l_00020498.jpg
Ti imas Gamer - ova slika, a i sifra, tj. model karte (SB0730) to potvrdjuju.
A DariusIII kaze da je po sifri to Extreme Music...a na poledjini kartice pise sifra SB0730 sto mu dodje EXTREME GAMER kad se malo progugla...
Ma, to samo Creative unosi zbrku po samom nazivu karte u Windows-u... tako je drajveri prijavljuju, a mogu oni tamo i da napisu Platinum, Fatal1ty i sta god hoces :)
E da..I zasto je onda Gamer kartica skuplja od Music ako su iste..
To je bilo (tj. jos uvek je... valjda) zato sto je Gamer svojevremeno dolazio sa kutijom, dok je XtremeMusic bio u bulk pakovanju. Bilo je svojevremeno i Music-a za ~130 evra, sa kutijom.
Baci pogled na Pyramid-ov (Computer Land) sajt: http://pyramid.co.yu/categories.php?cat=AUD
 
Poslednja izmena:
da...Pa to sam i video na pcberzi na oglasima da je Music SB0460..Zato mi je odma ovo i bolo oci..
Inace jeste nestasica..Nema je nigde..Bas sam jurio i nisam uspeo da je nadjem na nekom drugom mestu..do duse Grapolo nisam zvao ali sad cu.. :)
Ti..kako si zadovoljan sa tim kompletom creative + logitec i u kolikoj sobi (kvadrata) slusas taj sistem?
 
Inace jeste nestasica..Nema je nigde..Bas sam jurio i nisam uspeo da je nadjem na nekom drugom mestu..do duse Grapolo nisam zvao ali sad cu.. :)
Grappolo je imao na sajtu svojevremeno... ali to, naravno, nista ne znaci :)
Okreni i Piramidu, ne znam da li si video, editovao sam prethodni post :)
Tamo je bilo sigurno.
Ti..kako si zadovoljan sa tim kompletom creative + logitec i u kolikoj sobi (kvadrata) slusas taj sistem?
Nisam jos sve ustimao kako treba, gvlada mi je dao i linkove za neke modovane drajvere, unlockere, trte-mrte :d, sa kojim bi trebalo da ide 5.1 preko coax-a... pa cu se tek igrati sa svim tim u narednim danima.

Inace, ono sto sigurno mogu da kazem - ova kombinacija zvucne karte i zvucnika je prejaka za moju sobu! :D
Mala je soba, nekih 15-ak kvadrata... mala za takve zvucnike. A ovo za snagu i kvalitet zvuka baziram na prethodnom iskustvu sa istim zvucnicima i Audigy-em 2 ZS, koji sam ranije posedovao.
 
Pa evo zovem kazem ti...Redo sve i svi kao nesto porucuju,pa da proverim popodne..

A sto se tice muzike..Heheh...znaci i to overklokujete..ccc.. :)
U svakom slucaju koji coax bre..nemoj da si lud..Juce sam kupio opticke kablove i ocekivao sam razliku...ali ovoliku razliku neee..Znaci cuje se VRH..Visoki,srednji...kao da mi Chris Isaak pevao na uvce a sa coax-om nekim kao da i ja i on pevamo u bunaru..Mislim da vredi svaki dinar razlika u parama za kablove.. ;):smoke:
 
U svakom slucaju koji coax bre..nemoj da si lud..Juce sam kupio opticke kablove i ocekivao sam razliku...ali ovoliku razliku neee..Znaci cuje se VRH..Visoki,srednji...kao da mi Chris Isaak pevao na uvce a sa coax-om nekim kao da i ja i on pevamo u bunaru..Mislim da vredi svaki dinar razlika u parama za kablove.. ;):smoke:
Koliko ja znam - digitalno je digitalno, nema tu nikakve razlike, coax ili optical - isto ti je. Samo je jedan nesto vise podlozan smetnjama i okolnim signalima, ne znam vise ni sam koji...

Cenim da si ti pobrkao taj tvoj "opticki" kabl (a kako ces da povezes opticki na X-Fi? ;)) sa onim standardnim analognim kablovima, koji se dobijaju uz Z-5500...
 
Poslednja izmena:
Brate nisam nesto mnogo iskusan sa tim audio stvarima i znam da je digitalno digitalno ali ja sam neverovatnu razliku u zvuku primetio..Coax ti ide preko chinch kabla..znaci zice...a optical ide preko optickog kabla i od toga ja mislim da nema bolje..I naravno oba su digitalna...e sad ako je to sto ti kazes jedan podlozan smetnjama onda je to Coax...sigurno..sto sam ja verovatno i cuo (mislim to bolje).

E ne..sto se tice X-Fi kartice,nju povezujes tako sto kupis dodatak ili dobije..zavisi gde kabl kupujes..i dodas ga na standardni opticki,koji je kockast, i dobijes kao stereo ulaz sto onda mozes da stavis u ulaz za Mic (barem kako je na ovoj Gamer kartici)...To ti izgleda ovako, i taj kabl..
http://forum.ecoustics.com/bbs/messages/8829/165814.jpg sa druge strane ide u ovaj panel kad iscupas onaj kockasti poklopcic...http://www.hardware.no/tester/lyd/logitech-x530-vs-z-5500/z5500-innganger.jpg
 
Poslednja izmena:
SPDIF out je isto slao ga ti preko coax ili optickog izlaza, stos je jedino ako korists nekvalitetan kabl da imas smetnje u vidu prekida. I jedno i drugo je digitalno pa ili ima ili nema signala a ne moze biti losiji signal a ovako da se kvalitet popravio. Ja sam imao drop signala zbog kvaliteta struje (kako god to zvucalo) pa je kvalitetniji resio problem. Na X-Fi Platinum modelu imam i coax i optical out i razlike nema.
 
Pa ne znam..mozda je onda foru u DVD-ju sa koga sam i pustao muziku jer nisam imao u tom trenutku kad sam kupio zvucnike Sound Blaster koji bi mogao da tera to..U svakom slucaju pustim pesmu i samo menjam input izmedju Coax-a i Optike i razlika je BAS,BAS primetna..Na optici sateliti neverovatno zivnu..
A reci mi gvlado sta da radim sa karticom??Zna li neko razliku i da li vredi da dodam jos 50e za Extreme Gamer Fatality ili da samo zamenim za Music..
 
Ako mozes da zamenis za ExtremeMusic uradi to, gamerr Fatality nece ti doneti primetan dobitak ali manjak u dzepu hoce, samo ne znam da li za Music samo menajs ili placas i koliko.
 
Ok...Hvala na pomoci..
Slazem se za Fatality da cu osetiti manjak u dzepu a kvalitet..verovatno necu osetiti..
Sto se tice music..Iste pare su u pitanju..mozda razlika u 200-300 dinara..Tako da nema greske..Menjam je za Music..
Thanks ;)
 
Uspeo sam danas da vratim karticu i dobio sam sve pare..Sad cu da jurim Extreme Music bas, ali imam jos jednu stvar oko koje bi mogli da me posavetujete...
DA li ta prava EXTREME MUSIC treba da ima na procesoru kiler ili ne..Na nekim slikama kad guglam vidim da ima a na nekim ne..Jel to sad opet postoje neki modeli ili..??..Znam da Fatality nema ali kod nje pise X-FI velikim belim slovima na cipu..Ostale kartice izgledaju oveko:
Evo sa kilerom
http://img.deremate.cl/user/images/1755/17559279.jpg
a evo i bez
http://www.atacom.com/html3/SOUN/graphics/SOUN_CREA_XF_IA_more.jpg
A ovde opet pise velikim X-Fi ali nema onu kockicu crnu gore sto ima Fatality..I sve imaju istu oznaku Sb0460
http://popshing.com/pop_shine/Listing images/creative_0460_sound_card_pci_1.gif

p.s.Video sam da neke imaju i oznaku SB0460-B..Zna li neko sta je to -B??
 
Koliko znam sve one treba da imaju neki cooler na svom procesoru, sa nekih je skinut radi slikanja. Pa i ploce kada se predstavlajju sa procesorom obicno sklone cooler da se vidi cpu ali to ne znaci da one tako i rade.
 
Pa i ja sam razmisljao u tom smeru ali ajde reko da pitam..Okic..Hvala..

A ono -B..zna li se sta je?
 
U Novom Sadu u Media Art Computers je bilo Creative Music...ja kad sam uzimao cak su imali odmah da mi daju...cak je i cena bila povoljna... Najbolje da nazoves i pitas...
I u Apatinu imas prodavnicu Interbit...uglavnom mogu da ti nabave sve sto ti treba i mozes da se dogovoris za slanje...
P.S. Ovo nije reklama...samo pomazem coveku gde bi mogao da nadje karticu :D
 
Brate nisam nesto mnogo iskusan sa tim audio stvarima i znam da je digitalno digitalno ali ja sam neverovatnu razliku u zvuku primetio..Coax ti ide preko chinch kabla..znaci zice...a optical ide preko optickog kabla i od toga ja mislim da nema bolje..I naravno oba su digitalna...e sad ako je to sto ti kazes jedan podlozan smetnjama onda je to Coax...sigurno..sto sam ja verovatno i cuo (mislim to bolje).
Ma, digitalno je digitalno ;)

Nego, ako sam te dobro razumeo, i pod pretpostavkom da se nisi nesto zeznuo :) - ti imas tri garniture kablova? Opticki, koaksijalni... i onaj standardni analogni, sto se dobija uz Z-5500?
E ne..sto se tice X-Fi kartice,nju povezujes tako sto kupis dodatak ili dobije..zavisi gde kabl kupujes..i dodas ga na standardni opticki,koji je kockast, i dobijes kao stereo ulaz sto onda mozes da stavis u ulaz za Mic (barem kako je na ovoj Gamer kartici)...To ti izgleda ovako, i taj kabl..
http://forum.ecoustics.com/bbs/messages/8829/165814.jpg sa druge strane ide u ovaj panel kad iscupas onaj kockasti poklopcic...http://www.hardware.no/tester/lyd/logitech-x530-vs-z-5500/z5500-innganger.jpg
OK, tako je, treba ti adapter... zato sam te i pitao ono pitanje, upravo jer X-Fi nema "kockasti" izlaz, vec mora taj adapter za opticki kabl :)
 
Uspeo sam danas da vratim karticu i dobio sam sve pare..Sad cu da jurim Extreme Music bas, ali imam jos jednu stvar oko koje bi mogli da me posavetujete...
DA li ta prava EXTREME MUSIC treba da ima na procesoru kiler ili ne..Na nekim slikama kad guglam vidim da ima a na nekim ne..Jel to sad opet postoje neki modeli ili..??..Znam da Fatality nema ali kod nje pise X-FI velikim belim slovima na cipu..Ostale kartice izgledaju oveko:
Evo sa kilerom
http://img.deremate.cl/user/images/1755/17559279.jpg
a evo i bez
http://www.atacom.com/html3/SOUN/graphics/SOUN_CREA_XF_IA_more.jpg
A ovde opet pise velikim X-Fi ali nema onu kockicu crnu gore sto ima Fatality..I sve imaju istu oznaku Sb0460
http://popshing.com/pop_shine/Listing images/creative_0460_sound_card_pci_1.gif

p.s.Video sam da neke imaju i oznaku SB0460-B..Zna li neko sta je to -B??

Ovo je stara prica, po kojoj su prve serije X-Fi karti isle bez tog pasivnog hladnjaka, ali je dolazilo do pregrevanja cipa, pa je na "novije" serije ubacen.

Sad, posto tih starih odavno nema u prodaji, sve na koje bi mogao da naletis su sa tim hladnjakom.
 
Poslednja izmena:
Hvala laki apa-o na informacijama...Nasao sam gde ima i u Beogradu samo treba da se saceka da se poruci.. ;)

A ti CAR-e.. ;)
Tako je..Dobro si me razumeo..Ja imam 3 seta kablova..I jos cu da ih i kupim da sve to mogu da povezem i sa kompom.. ;)
Ali od svih varijanti koje sam cuo najvise mi se svidela OPTICKA varijanta..Jedino sto nisam cuo je sa kompa,sa ove Gamer zvucne preko optike jer u tom trenutku nisam imao taj adapter..Sutra cu nadam se stici sve da kupim pa javljam kako mi se to cini.. ;)
Inace kako god se okrene nisu toliko skuplji opticki kablovi..Ali su skuplji..A adapter je oko 160 kinti.. ,)

Sto se tice hladnjaka..Hvala za informaciju..Da barem o tome ne brinem..Birnula me ta oznaka "-B" na nekim SB0460 oznakama..pa reko da od toga ne zavisi nesto vezano za hladnjak ili sl..
Hvala u svakom slucaju na informacijama..Najbolji ste.. ;):D
 
Za povezivanje Z-5500 sa PC treba ti samo 1 dobar coax kabl i toliko, veruj mi nema razlike izmedju coax i toslink u pitanju kvaliteta zvuka jer ili ga ima ili nema. Tacno je da sam X-Fi radi zvuk ali kada dodje do dig out to je to.
 
Jel mozes da bacis sliku tog kabla da vidim kako bi izgledao..
Mislim..Kad povezujes Coax-om zvucnike i PC, gde ubadas tacno to u PC,tj. zvucnu.??
Ovaj coax za DVD koji sam povezicao je obican kabl muski chinch na mucki chinch..A to ne mogu da ubodem u komp..A opet chinch ne moze da 3 stereo da se deli..
 
Nazad
Vrh Dno