Šta je novo?

Problem sa wifi kamerom

Gedza kg

Zapažen
Učlanjen(a)
31.01.2022
Poruke
4
Poena
22
Drugari, da li neko zna da mi objasni kako da podesim ruter da mogu sa udaljenosti da pristupim wifi kameri, imam ssb internet ruter je CGA2121
 
Direktno nikako, ako je internet pristup pod cgnat-om i u različitim si mrežama (kamera na sbb netu, a ti npr, 5km dalje na supernova netu).
Indirektno, pogledaj koja je tačno kamera i vidi da li nudi neki p2p pristup preko kineskih servera (to obično piše u opisu kamere, papiru koju si dobio uz kameru, itd).

Piši sve detaljno ako želiš pomoć nekog drugog člana koji se više bavi kamerama. Ja uletoh samo da pripomognem.

  • koji isp
  • koja kamera
  • kako je kamera povezana na ruter
  • da li je ip pod cgnat-om
  • da li eventualno imaš statičku ip
  • nešto što bi trebali znati dodatno da si custom radio (napajanje sproveo preko štale kablovima iz 1970. npr).
 
Poslednja izmena:
Direktno nikako, ako je internet pristup pod cgnat-om i u različitim si mrežama (kamera na sbb netu, a ti npr, 5km dalje na supernova netu).
Indirektno, pogledaj koja je tačno kamera i vidi da li nudi neki p2p pristup preko kineskih servera (to obično piše u opisu kamere, papiru koju si dobio uz kameru, itd).
Kameru sam kupio pre nekoliko godina i naravno žena je bacila kutiju ☹️ tako da od nje nemam ništa, mogu preko računara da joj pristupim u podešavanja ali sam tanak sa znanjem oko inerneta i podešavanja portova. Neko mi je rekao da ima neka fora ali se ne sećam ko
 
Nema fora, proveri ono gore što sam pisao, ostavi informacije, pa sačekaj sat-dva-tri da još neko vidi ko će ti bolje pojasniti šta da radiš. Ali opet napominjem, bez informacija i sa šturim informacijama ćeš i šture odgovori dobiti.
 
Kamera je neka kineska IPC HD povezana je prško wifija sa ruterom napajanje je ok, ali samo mogu da je koristim kada je mob i kam na istom netu
Direktno nikako, ako je internet pristup pod cgnat-om i u različitim si mrežama (kamera na sbb netu, a ti npr, 5km dalje na supernova netu).
Indirektno, pogledaj koja je tačno kamera i vidi da li nudi neki p2p pristup preko kineskih servera (to obično piše u opisu kamere, papiru koju si dobio uz kameru, itd).

Piši sve detaljno ako želiš pomoć nekog drugog člana koji se više bavi kamerama. Ja uletoh samo da pripomognem.

  • koji isp
  • koja kamera
  • kako je kamera povezana na ruter
  • da li je ip pod cgnat-om
  • da li eventualno imaš statičku ip
  • nešto što bi trebali znati dodatno da si custom radio (napajanje sproveo preko štale kablovima iz 1970. npr).
Šta je isp, nemam statičku ip
Kamera je neka kineska IPC HD povezana je prško wifija sa ruterom napajanje je ok, ali samo mogu da je koristim kada je mob i kam na istom netu

Šta je isp, nemam statičku ip
Kako da proverim dal je pod cgnatom
 
Nazad
Vrh Dno