Šta je novo?

Problem sa WD4000AAJB

boing

Slavan
Učlanjen(a)
22.06.2005
Poruke
59
Poena
309
Pre par meseci kupio sam ATA WD4000AAJB, 400GB i sve je funkcionisalo sjajno dok pre dve nedelje nisam instalirao SP2. Par dana je sve funkcionisalo a onda odjednom nije hteo da digne sistem, nista nije pomagalo.Inace disk mi je podeljen na tri particije a C sluzi samo za Windows i aplikacije. Krenuh sa reinstalacijom Windowsa ali ne moze da uradi Full format C particije. Quik format uradi bez problema. Nakon Quik formata bez problema instalira windows. HD tune nece da mi proveri disk jedino sto procita brzinu. HDD radi upola sporije.
Diskeeper prijavljuje sledece.
MMC has detected an error in a snap in. It is recommended that you shut down and restart MMC.
E umalo da zboravim.Kad odem na Check error nakon restarta dodje do 4/5 i cetvrti deo provere nikako da prodje. Danas sam probao i bez problema odradio full format D particije. sto znaci da je problem sa C particijom.
Zna li neko sta mi je ciniti da ispravim gresku ili je mozda otiso HDD

PS. Ako uopste uspete da se snadjete u mom opsirnom izlaganju problema.
Unapred hvala.
 
Meni sve to smrdi pre na softverski problem a tu ce ti pomoci reinstall kompletnog sistema (format C: :D).

U krajnjem slucaju imas garanciju...
 
Pa uradio sam ja format C. Ali ne ce da uradi full format vec samo quik format.
Uradio sam i reinstalaciju sistema ali sve ono navedeno u gornjoj poruci se desava posle reinstalacije. Naj gore je sto nemam predstavu sta moze da bude.
Ima li ko kakvu ideju?
 
Poslednja izmena:
Pa uradio sam ja format C. Ali ne ce da uradi full format vec samo quik format.
Uradio sam i reinstalaciju sistema ali sve ono navedeno u gornjoj poruci se desava posle reinstalacije. Naj gore je sto nemam predstavu sta moze da bude.
Ima li ko kakvu ideju?
prilikom instalacije ide na delete partition c: pa onda izaberi nju da kreiras novu i formatiraj je sa full format. podatke i dokumenta prebaci na ostale dve particije pre nego pocnes bilo sta.
 
Poslednja izmena:
Prvo prebaci vazne podatke na drugi disk ( ako ih imas ),a onda se docepaj Hiren´s Boot CD,proveri
"zdravlje" HDD,pa ako je sve OK odradi ponovo format,instaliraj Windows i uzivaj :)
 
prilikom instalacije ide na delete partition c: pa onda izaberi nju da kreiras novu i formatiraj je sa full format. podatke i dokumenta prebaci na ostale dve particije pre nego pocnes bilo sta.

Pa upravo sam to i radio. Ali nakon ponovnog kreiranja particije ne moze da odradi full format. Dodje do 5-6% i tu se zakuca. I ponovo napominjem da Quik format odradi bez problema kao i da sam uspesno odradio full format D particije. Dakle samo C particije pravi probleme.
Moram da napomenem da sam dosta puta do sada radio instalaciju Windowsa ali da se sa ovakvim problemom nisam susretao.
 
Najverovatnije postoje losi sektori pa se javljaju problemi kada hoces da odradis full format.Proveri disk MHDD-om.
 
Pa upravo sam to i radio. Ali nakon ponovnog kreiranja particije ne moze da odradi full format. Dodje do 5-6% i tu se zakuca. I ponovo napominjem da Quik format odradi bez problema kao i da sam uspesno odradio full format D particije. Dakle samo C particije pravi probleme.
Moram da napomenem da sam dosta puta do sada radio instalaciju Windowsa ali da se sa ovakvim problemom nisam susretao.
onda je disk sumnjiv. to ces resiti ako uzmes hiren's boot cd pa butujes sa njega i pokrenes wd diagnostic tool. ako imas gde da sklonis bitne podatke sa svih particija uradi low level format pa posle prilikom instalacije ponovo napravi sve tri particije ako wd test prodje. ako ima bad sectora ili nekih gresaka dobices sifru greske koju mozes da protumacis na wd-ovom sajtu. low level nekad ppomogne ali ako ima bad sectore onda je to kratkotraajno. memorija hoce nekad da zeza instalaciju windowsa. na hiren's boot disku imas i mem test. polako i studiozno a ako ti je disk u garanciji odnesi ga u servis pa nek se oni zezaju.
 
Hvala svima na pomoci ali mom WD nije bilo leka. Imao je lom losih sektora.
Znam da ce zvucati kao reklama ali jednostavno ne mogu da ih ne pohvalim.
Odneo sam disk u D--K i objasnio u cemu je problem. Uzeli su HDD i verovali ili ne, u roku od 40min. me zvali, da mi jave kako mogu doci da podignem novi disk, zato sto je stari totalno zaribao.:mad:
Postoji jos jedna dobra stvar a to je da sam sve podatke sa diska na vreme sacuvao.:banana:
 
Nazad
Vrh Dno