Šta je novo?

Problem sa umrezavanjem?

brajko85

Slavan
Učlanjen(a)
09.02.2008
Poruke
1,011
Poena
360
Kao sto tema kaze, muci me problem sa mrezom. Npr. spojim moj komp na kom je win7 i laptop na kom je XP. Kompjuter sa Win7 prepozna komp sa XP-om i tada je sve ok. Ali posle iskljucivanja laptop-a sa mreze i ponovnim ukljucivanjem vise se kompjuteri ne vide i nema sanse da se prepoznaju. Ne mogu da pingujem sa jednog na drugi. Menjao sam IP adrese, iskljucivao firewall, antivirus i sta sve jos nisam probao. To nije slucaj samo sa tim laptopom. Sa bilo kojim kompjuterom da se povezem prepozna taj komp u pocetku i posle toga vise nikad ne mogu da se povezem na taj komp. Pokusao sam i menjanjem sistema ali opet isto. To je pocelo da mi se desava pre mesec dana, do tada je sve radilo OK. Ovaj problem me stvarno izludjuje. Ako neko zna nesto o slicnom problemu, molim da mi pomogne, ja sam ostao bez ideja. Koristim kompjuter iz profila.
 
Poslednja izmena:
Kako spojiš? Direktno kablom, ili preko switch-a? Jel namestiš adrese kako treba?
Na Sedmici moraš da podesiš sharing kako treba i da budu u istom workgroup-u
 
Preko obicnog kabla. Nikad ranije nisam imao ovakav problem, to je pocelo od skora da mi se desava. Namestim i adrese i sharing i workgroup, sve kao i uvek ali nece pa nece...Samo prvi put prepozna i posle taj kompjuter nikad vise...veoma cudno.
 
Jesi probao da reinstaliraš sistem? Ovo kod tebe onda softverski problem
 
Probao sam i na sveze instaliran sistem bez ikakvih dodataka i bez firewall-a i opet ista prica.
 
Evo sad sam uspeo da namestim mrezu ali je kopiranje sa nje uzasno sporo. Kad namstim karticu da radi na 10mbps full duplex onda kopira oko 1.25mb/s a kad stavim na 100mbps full duplex onda je kopiranje oko 100kbps/s. Jel zna neko do cega bi mogao da bude problem.I jos jedno pitanje, nije mi jasno zasto uvek mora da startujem Routing and Remote Services da bi mi radila mreza, bez toga nece da se pokrene a po defaultu je to iskljuceno u Win.
 
Taj servis i treba da je isključen, to nema veze sa umrežavanjem 2 računara. Jesi probao da staviš drugu karticu?
 
Nisam ali moracu na kraju i to da probam, mozda je ova integrisana otisla, ko ce ga znati...
 
resetuj BIOS, to ce ti pomoci mozda... 2% :) Al vredi probati, to je 4 min posla...
 
Resetovao sam i bios ali opet isto. Poceo sam da sumnjam da je u pitanju hardverski kvar jer kad promenim sa 10mbps na 100mbps LED dioda na lan-u i dalje svetli zuto, ne menja se u zeleno a znam da je pre kad je normalno radilo bilo zeleno. Probacu sa posebnom LAN karticom pa da vidim...
 
Proveri kabl da nisi ustiono negde!
A i mrezna ti je 500 kinti, neces mnogo pogresiti ako je kupis ;)
 
Proveri kabl da nisi ustiono negde!
A i mrezna ti je 500 kinti, neces mnogo pogresiti ako je kupis ;)
Imam dva kabla, proverio sam, nije do toga. Rekao sam drugaru da mi donese mreznu da probam pa ako to resi problem onda kupujem novu, mora se... Ako uspem da sredim, javljam...
 
EJ, ljudi, problem resen. Ja i drugar ceo dan lomili glavu oko ovoga, oci nam ispale. A evo sta je trebalo da se uradi (ovo mi nije bilo ni na kraj pameti:zgran:)...U podesavanje za network adapter ima opcija network adress i neki value koji je prazan. Tu je trebalo da se ukuca bilo koja kombinacija od 12 alfanumerickih znakova i mreza proradi...PROSTO NEVEROVATNO. Ali konacno je i to reseno (jos ne mogu da verujem do cega je bio problem.:))
 
Moram da priznam da prvi put čujem za takvu pojavu i takvo rešenje.
Kod mene tu ništa nije upisano pa opet sve radi kako treba, ali nije loše znati da tako nešto uopšte postoji.
 
isti problem imaju neke od MSI nf3 ploca koje posle zadnjeg update biosa izgube mac adresu na nvidia integrusi
dok je na win7 moguce uneti mac adresu i raditi normalno
na XP svaki pokusaj unosenja mac adrese dovodi do BSOD
jedino resenje fashovanje biosa sa forsiranjem mac adrese (obicno je na nalepnici na paralelnom portu)

ocigledno da Asus P5KC ima isti problem
 
Poslednja izmena:
Pa izgleda da je to u vezi bios-a posto sam skoro uradio update bios-a, pa je on nesto zabagovao u vezi mreze i nije mogao posle sam da generise mac adresu u windowsu. To u network adress stoji po defaultu na "not present" i nisam mislio da treba da se menja. Mislio sam da u onaj values treba da se unese nesto konkretno a ne da se izbodu 12 cifre onako bezveze...ali kompjuteri su cudo u svakom pogledu.:)
 
Pa izgleda da je to u vezi bios-a posto sam skoro uradio update bios-a, pa je on nesto zabagovao u vezi mreze i nije mogao posle sam da generise mac adresu u windowsu. To u network adress stoji po defaultu na "not present" i nisam mislio da treba da se menja. Mislio sam da u onaj values treba da se unese nesto konkretno a ne da se izbodu 12 cifre onako bezveze...ali kompjuteri su cudo u svakom pogledu.:)

I treba da se unese nesto "konkretno"
jedinstvena MAC adresa koja omogucuje da se indentifikuje network adapter izmedju milijardu PC-eja na internetu/mrezi

pitaj nekog da ti ponovi flashovanje jer sledece neoprezno flashovanje moze da te kosta...
 
prvi put cujem :)
al ae, ne kazem da je nemoguce...
 
I treba da se unese nesto "konkretno"
jedinstvena MAC adresa koja omogucuje da se indentifikuje network adapter izmedju milijardu PC-eja na internetu/mrezi

pitaj nekog da ti ponovi flashovanje jer sledece neoprezno flashovanje moze da te kosta...
Meni je to ranije bilo uvek stavljeno na "not present", a sad vidim da trazi to. A sto se tice flesovanja bios-a bilo je problema vise sile...pri prvom flesovanju je nestala struja:d...pa sam posle iz dos-a morao nekako da vratim stari, pa opet novi...mislim da se tad nesto zeznulo i pogubilo...
 
Meni je to ranije bilo uvek stavljeno na "not present", a sad vidim da trazi to. A sto se tice flesovanja bios-a bilo je problema vise sile...pri prvom flesovanju je nestala struja:d...pa sam posle iz dos-a morao nekako da vratim stari, pa opet novi...mislim da se tad nesto zeznulo i pogubilo...

startuj dos flasher sa /? da dobijes sintaksu kako se unosi mac adressa
iako verovatno se neces vracati na XP a i mreza ti je mala pa nema sanse da dodje do konflikta mac adresa
 
Društvo može li mala pomoć....Koristim neko vreme win7 skoro sam sklopio još jednu mašinu HTPC,uzeo sam Tp Link 340G sve je prošlo ok sa konekcijama za net tj oba kompa rade sjajno što se tiče neta.Ali problem je taj što nikako ne mogu da umrežim kompove..pokušavao sam sa glavnog kompa da odredim folder za šerovanje i to je ok prošlo,kompovi se međusobno vide u Netvork-u ali problem nastaje kad želim da pristupim recimo sa glavnog na sekundarni komp ili obrnuto(nebitno da li sam ulogovan kao administrator ili moj nalog)...stalno mi prijavljuje...
Komp-1 is not accesibile.....Logon faliure user account restriction......

Dajte malo pomoći molim Vas :) jer ja ne merem rešiti problem :)
 
Nazad
Vrh Dno