Šta je novo?

Problem sa TFT-om

Stefan1

Čuven
Učlanjen(a)
05.09.2003
Poruke
1,782
Poena
649
Imam LG 1510s kupljen pre godinu ipo nov.
Upravo sam primetio da kada TFT nagnem nadole da mi ceo ekran pozutiDakle slika je tu ali zuta(sve vuce na zuto).
Kada ga ispravim onda su boje normalne.
Kada ga nagnem ponovo pozuti ali kada pocne da pritiskam kabl iz graficke onda se boja vraca.Deluje mi kao da je kontakt u pitanju da li se rasklimao dzek mozda posto monitor stalno naginjem nadole kada gledam film iz kreveta(posto je TFT pa zbog dobre vidljivosti)
 
E banovacu te kewe mi :D:D:D
 
Stefan1 je napisao(la):
Imam LG 1510s kupljen pre godinu ipo nov.
Upravo sam primetio da kada TFT nagnem nadole da mi ceo ekran pozutiDakle slika je tu ali zuta(sve vuce na zuto).
Kada ga ispravim onda su boje normalne.
Kada ga nagnem ponovo pozuti ali kada pocne da pritiskam kabl iz graficke onda se boja vraca.Deluje mi kao da je kontakt u pitanju da li se rasklimao dzek mozda posto monitor stalno naginjem nadole kada gledam film iz kreveta(posto je TFT pa zbog dobre vidljivosti)[/Q
Tako ce da zuti ma sta mu radio:)Imas ugao posle kojeg se slika mijenja i kod razlicitih monitora je razlicit.Pozdrav
 
Stefan1 je napisao(la):
Imam LG 1510s kupljen pre godinu ipo nov.
Upravo sam primetio da kada TFT nagnem nadole da mi ceo ekran pozuti. Dakle slika je tu ali zuta(sve vuce na zuto).
A ako ne diraš monitor nego samo ustaneš, da li isto požuti?
 
Dodatak:
Na nekim monitorima boja sa povećanjem ugla skreće u žuto, a na nekim u crveno.
 
Meni nešto vuče na narandžasto ili na oker, nsiam siguran. E, zbog tih prelaza neću da prodajem svoju staru CRT 15-ticu.

Dobra ova tema :)
 
Nazad
Vrh Dno