Šta je novo?

Problem sa sva 4 popunjena memorijska slota slota (2 tipa memorija)

bogi600

Slavan
Učlanjen(a)
07.01.2008
Poruke
17
Poena
304
Imam sledeći problem,

Na računar sam uz 2 x 2GB DDR2 Kingston HyperX, dodao još 2 x 1GB Transcend JetRam (dual channel kit) 800Mhz.

Pošto mi je proceor overclock-ovan (memorije su radile na 870-tak Mhz) brzo sam počeo da dobijam BSOD-ove.

Dok su bile samo HyperX memorije ovih problema nisam imao.

Stabilnost sam postigao tek kada sam spustio delilac memorije na 1:1 tj. i sada mi je brzina DDR2 memorija 524Mhz.

Latencije sam "otpustio na 5-5-5-15-21 ili tako nešto...

Čuo sam da postoje problemi sa brzinom RAM-ova kada su sva četiri slota zauzeta.

Da li postoji način da dobijem veće brzine memorija a da pritom ne uradim nešto što bi moglo krajnje da ih ošteti?

Ima li nekih predloga?

Pozdrav :)
 
Mislim da ce onda memorije zbog OC-ovanog FSB-a da odu previsoko i neće ni moći da butuje...
 
A jesi li probao da pri onih 870 MHz posvecas latence na 6, ne bi trebalo nista da gubis, ili da dodas koj mV za CPU-NB, ili NB.
Probaj da vidis i da li ce samo sa tim Transcendom da brlja.

EDIT:
Daj parametre iz bios-a(voltaze, multi, latence...).
 
jel radi default?

Inace moj chipset ima fake podrsku za 4 modula, samo ako su svi singleside... da nije ovde tako nesto slucaj?
 
Rucno "opustanje" tRFC parametra moze dosta da pomogne kada su
sva 4 slota popunjena
Iz iskustva, intel chipsetovi se bolje snalaze kada su svi slotovi popunjeni
dok kod AMD-a tu malo shtucaju stvari

Stabilonst memorije se lako proverava pomocu recimo LinX-a
Gde bas nadje HyperX i Transcende da uparujes, mnogo lakse bi bilo da su 4 ista modula
Pitanje je koje latencije (ne samo primarne) imaju moduli Kingston a koje Transcend,
pa bi trebalo naci neki kompromis koji odgovara svim modulima
 
Poslednja izmena:
Igrao sam se malo i slusao Vaše savete,

Evo kako je ispalo:

Podešavanja memorije: 5-6-6-18-25 Na: 1.8V

Command rate: 2T

tRFC: 127.5ns (na Kingstonu je to default, dok sam na Transcendu (105ns) spustio na 127,5ns.

Sada ba 3.4GHZ (262 FSB), sa deliocem 2.66 imam 698Mhz za memorije. Ovako prolazi LinX 64-bit sa svom iskorišćenom memorijom (all memory)

Dodavanje voltaža nije pomoglo da ramovi idu više. zapravo. čak nisu hteli ni da boot-uju.

Od pokušaja da se radni takt memorija postigne dodatnim OC-om procesora, odustao sam jer na 3.6GHz puca LinX.

Sve voltaže su nameštene na auto na celom sistemu.
Stabilnost.jpg

Karakteristike.png
 
Tebi je CPU-NB na 2,6GHz:zgran: to ne moze sa def voltazom, daj setovanja iz bios-a(voltaze za komponente i ostalo).
 
Meni phenom x3 720 na 770 ud3 nije hteo da radi sa 4 slota na 1066 samo na 800 mhz
 
Nazad
Vrh Dno