Šta je novo?

Problem sa share folderom..

burca

Čuven
Učlanjen(a)
24.12.2001
Poruke
273
Poena
620
Dakle u pitanju su 2 racunara koji su do skoro bili povezani preko rutera(tplink 8840) povezani na internet.Na 1.racunaru je stavljen na share ceo c: hard i to se sve lepo "videlo" na drugom racunaru...
Sad skoro sam zamenio ruter,dobio od telekoma Jetspeed i sad mi je bukvalno lutrija da pristupim shareovanom c:,sto znaci malo hoce,pa vise nece...
Nista nije dirano sa mrezom od zlatnog doba tplinka...
Na oba su instalirani windows xp...
 
IMA VEZE SA RUTEROM!
proveri firewall u njemu...
 
1 - mozes da zabranis Ping racunara u lokalnoj mrezi preko rutera. Ako to ne mozes sta dalje?
2 - mozes da zabranis da se racunari vide u mrezi - kako ces da delis?

Sta ti onda vrede dozvole? Workgrupe?
Ne nadji se uvredjen al 99% ljudi koji "znaju" nesto o mrezama nikad nista vise od WI-FI sifre nisu setovali i eventualno WAN porta...
A u ruteru tolko opcija :) ...
 
Mozes da zabranis ping uz uslov da su ti racunari na razlicitim subnet-ima u lokalu mada cisto sumanjam da je to slucaj kod njega ovo vazi i za to "vidjanje" racunara u mrezi kako god.Ako su na istom subnetu nema tu govora ni o kakvim zabranama preko firewalla pre ce biti da je problem prilikom povezivanja ovaj tp-link je imao 4 porta za lan a ovaj Jetspeed mislim da ima 1 ali nisam siguran mozda tu treba traziti problem.
 
1 - mozes da zabranis Ping racunara u lokalnoj mrezi preko rutera. Ako to ne mozes sta dalje?
2 - mozes da zabranis da se racunari vide u mrezi - kako ces da delis?

Sta ti onda vrede dozvole? Workgrupe?
Ne nadji se uvredjen al 99% ljudi koji "znaju" nesto o mrezama nikad nista vise od WI-FI sifre nisu setovali i eventualno WAN porta...
A u ruteru tolko opcija :) ...

Vidim da si ti u pomenutih 1%, pa bih te zamolio da objasnis kako si ti podesio ruter da bi zabranio ping u lokalnoj mrezi (naravno i koji model rutera je u pitanju)? A, ako imas vremena, mozes da pojasnis i tacku 2.
 
@ Dusko
to se placa rodjace :)

Al evo, cinim izuzetak...
 

Prilozi

  • PING.JPG
    PING.JPG
    37.7 KB · Pregleda: 85
  • PORTOVI.JPG
    PORTOVI.JPG
    79.1 KB · Pregleda: 87
  • URL.JPG
    URL.JPG
    41.9 KB · Pregleda: 78
Ja se nadam da znas za sta sluze ovi portovi?
 
Dobar ti ruter. Sve si ti to lepo naucio, samo ti je promakao jedan detalj: razlika izmedju LAN i WAN sekcije rutera. Sad ce tebi cika Dusko da objasni...
Kucni ruteri, tzv SOHO realno imaju samo 2 (rutirana) porta: WAN i LAN. Uobicajeno je da se, kao u slucaju tvog rutera, na LAN port prikljuci integrisani switch. Firewall pregleda saobracaj koji putuje izmedju WAN i LAN porta (saobracaj ka internetu i sa interneta) i to mozes da kontrolises. Saobracaj u lokalnoj mrezi se odvija preko integrisanog switch-a i uopste ne prolazi kroz firewall sekciju.
Toliko ja mogu da te naucim, a kulturi su trebali da te nauce roditelji.
PS: ... i sve ovo besplatno...
 
hahahhaha
ala lupas druze :D
NE mogu da zabranim pingovanje ni rutera po tvojoj prici :D

Koja je razlika izmedju Svica i Rutera? Jedan je na 2 nivou OSI modela a drugi na 3 nivou OSI modela.
Uzmi i procitaj koja je razlika medju njima...

AL ajde, da izlazem i da kazem da si u pravu
sto nisi komentarisao ostala podesavanja?
Sto nisi reko nesto o zakljucanim portovima?

PLANET RUTER KOJI SAM SLIKAO, IMA 4 LAN PORTA. NE 1 KO VECINA KOJI DOLAZE OD PROVAJDERA!

Po tebi, kad u mrezi pod windows serverom umrezimo racunare, moramo da za 100 racunara kupimo 100 mreznih karti? Jel ako ih ubodemo u svic, svi ce komunicirati mimo firewall-a?

Probaj da pingujes racunar SA JAVNOM adresom koji je kod npr... NINET provajdera. NE MOZES, ne propusta ruter.

Kako rade fizicki firewall uredjaji u velikim mrezama?

Sto se prilikom spajanja 2 rutera dozvoljava dodatno da se racunari iz 2 mreze vide?

Imas dovoljno pitanja, pa zagrej stolicu...
Ili kupi knjige, ovo ti preporucujem:
http://knjige.kombib.rs/Umrezavanje_pomocu_Cisco_i_Microsoft_tehnologija.html
http://knjige.kombib.rs/CCNA_Cisco_Certified_Network_Associate_Ispit_640-801.htmll
 
Ponestaje mi mesta u potpisu.

@corabre: Pohvalno je o sto ucis, ali si ocigledno jos na pocetku. Nerazumevanje osnovnih koncepata racunarske komunikacije je veliki propust. Jos veci je propust tvojih roditelja sto te nisu vaspitali.
 
Po tebi, kad u mrezi pod windows serverom umrezimo racunare, moramo da za 100 racunara kupimo 100 mreznih karti? Jel ako ih ubodemo u svic, svi ce komunicirati mimo firewall-a?

Probaj da pingujes racunar SA JAVNOM adresom koji je kod npr... NINET provajdera. NE MOZES, ne propusta ruter.

Ovo prvo je sasvim izvodljivo ne zanam sta te to buni 100 racunara u lokalnoj mrezi bez problema komuniciraju preko switch-eva i naravno mogu mimo firewall-a ali nije preporucljivo da sa javnom mrezom komuniciraju bez firewall-a i rutera ali to je vec druga prica .Raunar sa javnom adresom naravno ne mozes da pingujes ako je zasticen firewallom ali kakve to veze ima sa lokalnom mrezom.U lokalu paketi ne idu preko rutera govorim o racunarima koji su u istoj logickoj mrezi i koji komuniciraju medjusobno.Mozes da zabranis da svi oni pinguju ruter i to je ono sto si ti upravo prikazao na slici.No to je jednako tome da na svakom od racunara ukljucis windows-ov firewall i opet si zabrannio ping za svaki racunar ponaosob.


E da i sta je tu cudno da moras da imas 100 mreznih kartica ako hoces da umrezis 100 racunara???
 
Poslednja izmena:
Ovo prvo je sasvim izvodljivo ne zanam sta te to buni 100 racunara u lokalnoj mrezi bez problema komuniciraju preko switch-eva i naravno mogu mimo firewall-a ali nije preporucljivo da sa javnom mrezom komuniciraju bez firewall-a i rutera ali to je vec druga prica
...
E da i sta je tu cudno da moras da imas 100 mreznih kartica ako hoces da umrezis 100 racunara???

izvini druze, al racunari uclanjeni u domen, nece komunicirati medjusobno mimo servera ako je tako konfigurisano u polisama...
a sto se 100 mreznih tice, mislio sam da toliko moras da ubodes u server da nebi komunicirali medjusobno. Ako po vasem firewall i polise ne mogu da zabrane komuniciranje u mrezi... :)

@ Dusko
Ne sekiraj se za mene, recimo i da ne znam nista, na mnogo toga i dalje nisi odgovorio.
No kako god, sto se vaspitanja tice i propusta mojih roditelja, molio bi te da povedes malo racuna i ne spominjes to vise.
A ako ti je bas tolko stalo do ovakvog drskog ponasanja i spominjanja porodice, mozda bi mogli i uzivo da se nadjemo, pa da me naucis lepom ponasanju?

pozz ljudi
(sorry za lika koji je kreirao temu, a mora da cita sav ovaj spam)
 
Poslednja izmena:
izvini druze, al racunari uclanjeni u domen, nece komunicirati medjusobno mimo servera ako je tako konfigurisano u polisama...
a sto se 100 mreznih tice, mislio sam da toliko moras da ubodes u server da nebi komunicirali medjusobno. Ako po vasem firewall i polise ne mogu da zabrane komuniciranje u mrezi... :)

Cekaj bre gde ti ode na domen poceli smo sa covekova dva racunara ti sada pominjes domensko okruzenje.Ja sam ti samo napomenuo da je moguce ono sto ti tvrdis da je ne moguce.Gore sam ti vec napomenuo da firewall u lokalu moze da se koristi ali uz odredjene uslove (znaci da ponovim moras da imas mreze sa razlicitim subnet-ima) ako ti je cela mreza na jednom subnetu firewall ti treba da bi je stitio spolja i da bi branio pojedinim racunarima da izadju napolje a ne da komuniciraju medjusobno!!! Druga stvar nema tu po nasem po vasem forum sluzi da se razjasne neke stavri i da se ljudima pomogne da eventualno rese neke probleme.Nema potrebe za prepucavanjem ako mislis da si u pravu super samo to prelistavanje literature bez kapiranja sustine malo kome moze da pomogne.E sad kada si se dotakao domena vidis i tu je izvodljivo da racunari komuniciraju izmedju sebe mimo domen kontrolera ali to su vec male tajne velikih majstora....:wave:

Pozzz...
 
Brankoni ja sam samo reko da ruter moze da pravi probleme u mrezi. Ne samo zbog firevall-a!
Covek je reko da je ruter u stvari svic sa WAN portom?!
ja sa tim nisam mogo da se slozim ali nikako i zato se hvatao literature! Zato sam naveo primer za 100 racunara i kontrolu nad njima...

Sve vreme se pisu gluposti u temi, a niko coveku od nas nije napisao da proveri dali mu je iskljucen advanced sharing, dali ima neka security podesavanja...
kako god, prepustam vam temu pa pomozite coveku.

A ti Dusko, i dalje nisi odgovorio na vise pitanja... I NE MORAS! Samo procitaj sebe radi, i sledeci put ne startuj drsko i bezobrazno! Ne trazi da ti neko elaborira nesto a da se ti i dalje drzis tvog nekog shvatanja...


pozzzz
 
Nazad
Vrh Dno