Šta je novo?

Problem sa SD karticom za foto aparate

NixyJungle

Čuven
Učlanjen(a)
02.12.2002
Poruke
555
Poena
620
Pozdrav.

Malopre sam prebacivao slike sa kartice u kompjuter i nesto se zablokiralo, ja cekao, cekao i posto se nije moglod a s eotkoci, ja izvucem karticu iz USB-a. Kartica je bila u citacu kartica. Sad imam problem jel nece da se ocita kartica, a u fotoaparatuprijavljuje "card not initialized".

Jel moze ovaj problem nekako da se sredi i da presnimim ostatak slika jer imam neke drage slike koje nisam prebacio u komp.

Pozdrav.
 
Mogu da udjem u meni, ali ne mogu da vidim slike. Tesko da ce znati sta da urade u foto radnji, ali probacu.
 
Postoji software za recovery fleš memorija, ali, potreban je card reader uređaj, stvarno ne znam da li je ikako moguće da se to uradi koristeći sam fotoaparat kao card reader (u suštini, to je stoprocentno isto, ali....). Dakle, softver koji "čupa" podatke sa oštećenih, rasformatiranih, virusomlaćenih i slično fleš memorija svih tipova.... i, to traje, kao i svako čupanje podataka. Zaguglaj i naći ćeš ih podosta - ja sam na njih zaboravio odavno, pre godinu-dve mi je trebalo na jedan dan...
 
Pozdrav.

Malopre sam prebacivao slike sa kartice u kompjuter i nesto se zablokiralo, ja cekao, cekao i posto se nije moglod a s eotkoci, ja izvucem karticu iz USB-a. Kartica je bila u citacu kartica. Sad imam problem jel nece da se ocita kartica, a u fotoaparatuprijavljuje "card not initialized".

Jel moze ovaj problem nekako da se sredi i da presnimim ostatak slika jer imam neke drage slike koje nisam prebacio u komp.

Pozdrav.
I ja sam imao skoro slican problem kao i ti. Otpisao sam slike u startu, i pokusao da formatiram karticu(logicno), ali nije uspelo. Izvadio sam je iz fot. aparata, i ubacio u card reader da bi je iz windowsa formatirao, ali ni windows nije hteo da je formatira.
Malo sam trazio po netu, i nasao program - kojim sam uspeo da formatiram karticu i vratim je u funkciju. Evo i linka do programa (sroluj do dna strane za download)
http://panasonic.jp/support/global/cs/sd/download/sd_formatter.html

i da napomenem, ako ti pri ubacivanju kartice u card reader problem pravi autoplay- resenje je da drzis shift dugme(5 sec) da bi zaobisao autoplay:wave:
 
Hvala na odgovorima.

@pisko

Imam card reader. Ustvari to je mali citac samo za SD memorije, njega sam uzeo jer mi je najkompaktniji pa ga koristim i kao flash memoriju sa karticom unutra. Koji je to program za recovery fajlova.

@gazgaz

Nije problem da se formatira, to mogu, problem je da ocitam slike sa kartice.
 
Ok pogresno sam razumeo.

Za cupanje fajlova sa bilo kog media je dosta dobar(po meni) bad copy pro

inace, ima brdo programa slicne namene
 
Hvala na preporuci za program, pokusacu, pa mozda i uspem.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno