Problem sa rezolucijom

GalaxyRU

Flash Drive
Učlanjen(a)
19.02.2021
Poena
1
Ovako potrebna mi je pomoc danas sam kupio AMD R9 380 4gb MSI sve uredno od coveka nova, pre toga sam imao nvidia gts 250 1gb ddr3 i denstalirao ja drajvere sve lepo uredno kad ova kartica mi ne daje na win 10 1920x1080 rezoluciju probo sam sve reisntaliro drajvere isntalirao najnovije one test verzije (optional) i recommended sve sam probao da li moze neko pomogne veoma mi je hitno

alex303

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
19.04.2005
Poena
48
Kreni od osnovnog.

Prvo probaj drugi HDMI/DP kabal, ako to ne uspe, skini DDU, i iz safe mode-a odradi čišćenje Nvidia i AMD drajvera. Pusti windows da instalira njegov osnovni generički drajver, i nakon toga instaliraj poslednji oficijelni drajver za tu grafičku. Ako ni to ne uspe, probaj grafičku na drugom sistemu i vidi da li je rezolucija dostpuna, ili skini neki GNU/Linux distro, napravi bootabilni USB, pusti sistem da se digne sa njega, i proveri da li je rezolucija dostupna. Ovo je zgodno jer nije potrebna instalacija već dižeš potpuno funkcionalan live sistem direct sa USB-a. Ako je rezolucija dostupna, problem je softverske prirode i najverovatnije će ti reinstalacija windowsa rešiti problem. Ako je i tamo rezolucija nedostupna, ostaje ti samo još da proveriš da li postoji novi firmware za grafičku, a postoji i mogućnost da je grafička neispravna.

Vrh Dno