Šta je novo?

Problem sa refresh rateom

nenadaj

Slavan
Učlanjen(a)
16.07.2007
Poruke
23
Poena
304
Imam problem koji se desio na sasvim nesvakidasnji nacin,ili mozda gresim? Da predjem na stvar. Posedujem 6600gt graficku karticu malo sam je klokovao 560\1000 u odnosu na default 500\900 ali to pretpostavljam vec znate, i LG 19" widescreen lcd displej. Problem je nastao kada sam pokusao da prikljucim stari crt monitor koji nije hteo da pokaze sliku.Mislio sam da je u pitanju preveliki refresh rate koji je bio setovan na 75 hertz-a. I tako ja smanjim nekako na 60 hertz-a ali opet nema slike. Razmisljam mozda je monitor, ali probao sam ga na drugoj konfiguraciji nedavno i sve je bilo u redu. Posle nekog vremena batalim ja zezanje sa starim monitorom i prikacim ponovo lcd. Kad gle cuda ne mogu da podesim refresh rate na nista vise od 60 hertz-a. Ustvari mogu ali cim promenim na nesto veci refresh rate pojavi mi se samo sneg na displeju dok ne prodje 15 sekundi kada windows vrati settings na prethodno stanje. Sta li se ovde toliko izbagovalo ne znam, ali znam samo da ukoliko ne nadjem neko resenje bice:wall:
Zato ljudi pomagajte?
 
Najednostavnije ti je da obrises driver za graficku i ponovo ga instaliras.
 
nemas potrebe nista da radis, to je normalno za lcd...
ne da mi se sad objasnjavati jer je kasno, progooglaj malo, a mozes naci sve o lcd monitorima i na wikipedia...
 
Uspeo sam nekako da se vratim na 75 hertza, kad vidi sr..e tek tada skontam da mi monitor bolje radi sa refresh rateom na 65. Evo kako: kad stavim veci refresh slova postanu nekako mutna i muzgava a cim vratim na 65 bivaju ostra i citkija, e sad da li je to do monitora ili zbog ne znam ni ja vise cega ispada da je bolje da se nisam ni trudio oko svega ovoga kad na kraju imam najbolju sliku na refreshu zbog kojeg sam i deinstalirao drajvere.
 
Pa uradi degouss monitora posle promene refresh rate-a?!Da se izostri slika,i da se razmagnetise
 
Nazad
Vrh Dno