Šta je novo?

Problem sa racunarom

Čovek bez imena

Poštovan
Učlanjen(a)
15.03.2017
Poruke
32
Poena
55
Pozdrav
Imam problem sa računarom. Radio je na nekom Codegenu od 600W, 32A, ali je počeo da postuje tek iz petog-šestog uključivanja. I tada normalno butuje sistem i sve radi kako treba.

Promenio
sam napajanje jer sam mislio da riknjava i uzeo od lika sa KP-a Thermaltake Smart se 730W, i iz prve je uključio, ali je posle restarta zavrteo ventilatore na max i pri uključivanju uradio fragmentaciju harda i restartovao se. Pogledao u biosu - voltaže su okej. Temperature dobre. Izbacilo mi je "Overclocking failed", iako ništa nisam klokovao od kada je uzet i vidim da mi je klok procesora sa 3.5 otišao na 3.58, a frekvencija rama smanjena sa 1.333 na 1.066. Vratio ga na default. Restartovao ga.
Sad uopšte ne postuje ništa, ne stigne ni do biosa - crni ekran, bez zvucnih signala maticne. Lampice svetle, ventilatori vrte normalno. Izvaduo poču, sve očistio, sklopio - ista priča.

Probao sam osnovno - ploča, napajanje, procesor, ram bez grafičke i hard diskova. Ploča bez rama daje zvučni signal za neinstaliranu memoriju. Pokušavao da menjam stikove iz slota u slot, ali ništa.

Sad, pretpostavljam da je u pitanju ili ploča ili procesor ili ram. Ili ništa, a da su voltaže i frekvencije komponenti nekako promenjene. Obzirom da je sa oba napajanja imao problema sa postovanjem, a da su ti problemi sada kulminirali. Sumnjam na loše kondenzatore na ploči...

Zanima me, da li je neko imao slična iskustva i ako neko eventualno zna u čemu je problem.

MB Asus M5A97 R2.0
Ram - Kingston 4Gb i SilPower 2Gb na 1333
Psu Thermaltake Smart Se 730W
Proc FX8320 na 3.5Ghz
Gpu Sapphire R9 280x sa default clockom
 
Kolko ja vidim ako nisam nesto preskocio.. Ram memorija je u pitanju.. Probaj drugu neku ako vec nisi

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Pa i meni je to prvo palo na pamet.
Ali kada eventualno postuje - očita i memoriju.
Aj, videću da nađem gde neku da zamenim. Ako ništa, bar to da isključim.
 
Vadio bateriju.
Doduše - zaboravio sam da stisnem power dugme kada sam menjao kapicu sa pinova, pa ne znam da li je odradjeno brisanje.
Inače je sada računar kod ortaka u servisu, ali nikako da pogleda, pa rekoh, da vidim da mu nekako pomognem da suzi izvor kvara.
 
Nazad
Vrh Dno