Šta je novo?

Problem sa prebacivanjem na 144hz

TheWitch

Zapažen
Učlanjen(a)
15.03.2023
Poruke
9
Poena
12
Kupio sam SAMSUNG CRG50 C24RG50FZR monitor i sada kada hocu da prebacim na 144 hz izadjem mi black screen. Ostavicu video da mozete pogledati sta se desava. Morao sam snimiti mobilnim telefonom posto ovako preko obs-a se ne vidi taj screen. Inace pokusao sam i preko nvidia control panela ali ne moze isto. U pitanju je graficka GeForce GTX 1650 Super. Drajveri uredno update. Koristim HDMI kabal koji sam dobio u kutiji uz njega trebalo bi da je i to okej ne verujem da bi mi uvalili nesto slabije ili je i tako nesto moguce.

 
Neretko je to problem sa kablom koji ne može da se sinhronizuje na tu brzinu/frekvenciju.

Valjalo bi probati neki drugi kabl pre zezancije za drajverima i sličnim.
 
Hvala Dzoni mislio sam da ovo sto je u kutiji dobar kabl ali izgleda da nije. Mozes mi preporuciti koji hdmi kabal odgovara da kupim da nesto ne pogresim da bi radilo sve na 144hz
 
Za 1080p 144hz bukvalno rade i 1.4 kablovi koje imaš na svakom ćošku ovih dana.

Ako imaš tv i neki stb od provajdera, bukvalno pozajmi taj kabl i proveri je l' do kabla pre kupovine. Ako jeste, uzmi neki jeftin koji nađeš i radiće. Bolji kabl za tvoju situaciju ne znači baš nešto.

Pride, setih se još nečega što proizvođači vole da rade kada je panel nedovoljan za 144hz nativno. Ubace i overdrive ili tako nešto, pa iz podešavanja monitora moraš da upališ i to da bi 144hz radilo, inače radi do 120hz npr. Pa proveri i to.

edit: pošto je to freesync monitor, ako želiš adaptive sync na nvidia karti, trebaće ti i display port kabl, ali to otom potom pošto proveriš sa nekim postojećim hdmi kablom. svakako je bolje da uzmeš display port kako god da se okrene.
 
Proverio podesavanja monitora to je sve okej i uzeo hdmi sa tv-a to mi nije palo na pamet dok nisi pomenuo to i radi na 144hz znaci problem je do kabla. Iskreno iznenadjen sam da daju tako slab kabl mada u kakvom svetu zivimo je sve moguce. Hvala na savetu u svakom slucaju dosta si mi pomogao i ne bih se setio toga da nije bilo tebe. Verovatno cu uzeti display port ako je to bolje resenje i tjt hvala jos jednom na pomoci problem je svakako resen <3
 
Samo jos jedno pitanje koji display port da uzmem? gledam po internetu ima i ovaj displayport i hdmi na drugom kraju. Sada da li uzeti tako ili 2x displayport?

edit: Ako mozes pusti link od nekog kabla da znam sta da uzmem i da li i tu moram paziti na verziju ili sta god posto se ne razumem i to najbolje
 
Ako tvoja kartica i monitor imaju DP izlaz tj. ulaz, uzmi DP-DP kabl, bez razmisljanja.
Bolje nego HDMI svakako
 
Samo jos jedno pitanje koji display port da uzmem? gledam po internetu ima i ovaj displayport i hdmi na drugom kraju. Sada da li uzeti tako ili 2x displayport?

edit: Ako mozes pusti link od nekog kabla da znam sta da uzmem i da li i tu moram paziti na verziju ili sta god posto se ne razumem i to najbolje
koliko sam video imaju izlazi DP-DP samo ne znam da li tu isto postoje neke verzije kabla na koje moram da obratim paznju ili mogu da kupim bilo koji DP-DP kabl
 
Samo jos jedno pitanje koji display port da uzmem? gledam po internetu ima i ovaj displayport i hdmi na drugom kraju. Sada da li uzeti tako ili 2x displayport?

edit: Ako mozes pusti link od nekog kabla da znam sta da uzmem i da li i tu moram paziti na verziju ili sta god posto se ne razumem i to najbolje
Generalno dp standardi su "jači" od hdmi standarda. DP 1.2 kabl bi ti završio posao lagano. Ima i DP 1.4, itd, ali čisto da ne luduješ sa kupovinom skupjih kablova (osim ako ne bi da ti ostane za kasnije), ali neki dp na dp 1.2+ (1.5 do 2m) za hiljadu dinara i završio si posao.

Ne mogu da ti linkujem do prodavnice, protivno je pravilima foruma jer se smatra reklamom.
 
Slobodno bilo koji, razlike mogu da budu tek za sam high end, tj 4k rezoluciju preko 120Hz, ti nisi ni blizu tome.
 
Bilo koji DP kabal... Hdmi zna da pravi probleme, za DP jos uvek nisam cuo..
 
Hvala vam momci svima na savetima spasili ste me jer ja bas nemam puno znanja sto se tice tih kablova sta je bolje xD Uzecu DP-DP kabl i uzivancija nema problema niti ista slicno. Hvala vam puno jos jednom na ogromnoj pomoci svima <3
 
Kupio kabl (dp-dp) danas povezao sve i neće da se pojavi slika crn ekran.. Kao nema signala i isključi se. Da li znate možda u čemu je problem? Sa starim hdmi kabl-om radi sve
Source je prebačen kao i monitor podešen je na dp 1.2⬆
 
Poslednja izmena:
Kako? Značiće nekome drugom sa sličnim problemom. :)
Ako ga nisi dovoljno ubacio da klikne, banuj se. :D
 
Ugasio monitor i komp sve iscupao iz struje 30 sec vratio sve nazad ukljucio struju i proradilo xD
Predpostavljam da se iz prve nije sve ucitalo pa je zato zezalo i onda mi ovo palo na pamet vazno da sad radi ahahah :D
 
Nazad
Vrh Dno